Šta je novo?

PlayStation 4 Jailbreak

Ovde su pojedine baba vange-gde ste to videli ,culi iole OZBILJNU najavu za 5.xx KERNEL expolit

Specter- GLAVNI i trenutno jedini koji je radio kernel expolit je izjavio da nista od 5.xx KERNEL expolita

Samo cekajte,bice uskoro 4.55 i preko 400 evra,dok se jos procuje
 
PS4 Jailbreak

Posto me jb ne zanima a fw mi je i dalje 5.05, mislite da mogu da zamenim obican ps4 za pro kad se vec tako lepo cene [emoji4]


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Posto me jb ne zanima a fw mi je i dalje 5.05, mislite da mogu da zamenim obican ps4 za pro kad se vec tako lepo cene [emoji4]

Možda bi i mogao, da postoji JB za 5.05.

Pošto imam dva PS4 (jedan regularno ažuriran, drugi kupljen pre par dana), na kraju sam odlučio da prodam ovaj novi sa FW 3.55 (može da se uradi update na 4.05 ili 4.55 i JB-uje). Postaviću oglas u toku dana ili za vikend. Jedva imam vremena da se igram na jednom, a kamoli na dva. :D
 
Da nisi slucajno ti uzeo u Tehnomaniji u Nisu PS4+Vita paket? Posto sam ga video pre koju nedelju i sada kazu da je prodat.
 
Poslednja izmena:
Aha. :) Pratio sam ga duže vreme i pazario pre par dana. Vitu sam JB-ovao i ubacio par igara, dovoljno za prvo vreme.
 
Ne mogu da verujem. Ja sam ga video u radnji kada sam bio dole i ne znam sto ga nisam odmah uzeo(i to zbog Vite- odlicna je bila cena). Posle kada sam ih nazvao kazu mi da ne moze da se naruci nego samo moze u radnji da se uzme. I stalno planiram da dodjem do Nisa samo to da uzmem i taman kada sam se naterao oni kazu prodat....aaaaaaa :)
 
Vec je bilo price zasto je hack za Vitu na 3.6 vec godinama. Sto se tice Sony-a i AAA naslova ostalih izdavaca, Vita je mrtva vise od 3 godine. Te nove igre su uglavnom visual novel i jrpg naslovi iz Japana gde je Vita zajednica i dalje ziva, jako ziva.

Samo zasto opet potenciras istu stvar?


Ja ne igram jrpg i VN (prodao sam davno Vitu), ali Vita je bombona za ovaj žanr. Dakle, opet kažem za hack, podržan je samo 3.6 FW to je april 2016 (nema novih igara).
Dakle, sve je stvar kompromisa, zato iskusni imaju 2 Vite, jedan za podršku za nove igre, a drugi za hackove i emulatore. Mada iskreno ko hoće da igra nove VN, znanje japanskog je obavezno jer se slabo šta lokalizuje.

Suština:
Ako se preslika situacija sa Vite, da li će ljudi kupovati 2 ps4 ili jednostavno oprediliti za jednu od ponuđenih opcija (hack za starije igre ili netaknut ps4 za nove igre)?
 
Pa vec se pojavio spoofer 5.50 za 4.55
Ne radi nesto extra ali to je pocetak

Dilema ostaje samo za online gaming ko voli,verovatno ce biti banovanja
 
Poslednja izmena:
Ja ne igram jrpg i VN (prodao sam davno Vitu), ali Vita je bombona za ovaj žanr. Dakle, opet kažem za hack, podržan je samo 3.6 FW to je april 2016 (nema novih igara).
Dakle, sve je stvar kompromisa, zato iskusni imaju 2 Vite, jedan za podršku za nove igre, a drugi za hackove i emulatore. Mada iskreno ko hoće da igra nove VN, znanje japanskog je obavezno jer se slabo šta lokalizuje.

Suština:
Ako se preslika situacija sa Vite, da li će ljudi kupovati 2 ps4 ili jednostavno oprediliti za jednu od ponuđenih opcija (hack za starije igre ili netaknut ps4 za nove igre)?

Ne kapiras, koja je poenta daljeg trosenja vremena na razvoj JB-a za novije verzije softvera na mrtvoj konzoli?!

Svi, ali svi, AAA naslovi i ekskluzive za Vitu rade sa 3.6 FW. No dobro, nebitno.


Sto se online gaminga tice, pa msm da je jasno da to i JB nece ici zajedno. To nije ni poenta.
 
Ne kapiras, koja je poenta daljeg trosenja vremena na razvoj JB-a za novije verzije softvera na mrtvoj konzoli?!

Svi, ali svi, AAA naslovi i ekskluzive za Vitu rade sa 3.6 FW. No dobro, nebitno.


Sto se online gaminga tice, pa msm da je jasno da to i JB nece ici zajedno. To nije ni poenta.

Ako je mrtva što se uopšte trude oko nje (The Flow i ekipa)? Očigledno je da postoji izvesna tražnja (odnosno portabilan emulator sa dugmićima).

Suština je sa je Sony kao sigurnosnu meru uveo to da igre funkcionišu samo na određenom FW i da se to ne može zaobići. Faktički svaki exploit je ograničen verzijom FW koja je neophodna za funkcionisanje određenih tj. novijih igara. Dakle, jailbreak je neka vrsta kompromisa po principu ili ću da igram starije i offline, ili ću da igram novije i online. Jailbreak svakako nije (kako su to neki predstavili) pretvorio PS4 u USB flešku po kojoj se mogu pisati i brisati sve igre kao na kompu.

Zato sam pravio poređenje sa Vitom, kod koje je ova dilema rešena kupovinom drugog uređaja.
 
Poslednja izmena:
Dobro, neka bude da si u pravu....

Sto tebi toliko smeta JB PS4? Preprodajes igre, pa se osecas ugrozen?
 
^ ja ne znam sto se odmah napada sa tom floskulom "prepodajete igre pa vam smeta/osecate se ugrozenim"...

Covek je u italic naglasio sustinu... Uostalom vise puta je o tome spomenuto sto se JB-a tice tako da ne vredi vise da tupimo ovde...
 
Niti ja znam, zasto se po automatizmu pise da od jb-a nema nista, postovima unazad, mnogo pre nego sto je 4.05 jb pusten. Pa su onda krenule price, kako novije verzije nisu moguce, itd...Stvarno mi nije jasno, kao i postojanje drvenih advokata, ali dobro.

JB je tu, meni iskreno odgovara, jer planiram tek 6,7 igara sa PS4 da odigram.
 
Necu da postujem odmah i pokazujem na nekoga prstom,
bez moje provere, ali msm da nepostojanje odgovora na moje pitanje oko preprodaje, daje konacan odgovor na pitanje zasto nekome smeta jb...Takodje, jedna pticica mi je javila da pojedinci jos od zacetka ove teme, prijavljuju moderaciji svakoga ko iznese nesto krupnije oko jb, odnosno ko je iznosio, dok tema nije aktivna..Naravno, price rekla-kazala i neproverene/anonimne, ali da se ne pravimo fini sve ide u tom pravcu.

Pošto se praviš tako fin a indirektno prozivas - taj klinac je bio prijavljen i banovan samo zato što je vređao druge članove i moderaciju.. Kada se vraćao sa alt nalozima ovde je ponovo vređao ljude preko pm-a I optuživao kako temu miniraju preprodavci.
Makar navedi šta je bilo po sredi a ne da izvrćeš priču ako se već dopisuješ sa tim likom i hoćeš da širiš rekla-kazala od tih ptičica..

Nema potrebe da se praviš "fin"... Ali ako već hoćeš da kažeš nešto skupi cohonas i reci to kao čovek a ne kroz te "fine postove" da nas optužuješ kroz redove..
 
Nije moguć downgrade na stariju verziju firmware-a. Možda bude nekad neko hardversko rešenje, ali za sada toga nema ni u najavi.

P.S. Baš slučajno postoji pikselizacija na drugom screenshotu kod brojeva "1.76". :)

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Nije moguć downgrade na stariju verziju firmware-a. Možda bude nekad neko hardversko rešenje, ali za sada toga nema ni u najavi.

P.S. Baš slučajno postoji pikselizacija na drugom screenshotu kod brojeva "1.76". :)

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Jasno. Naleteo na ovo pa reko aj da pitam.

Sace derikoze sa KP da krenu u akciju, ps4 fw 4.55 po skupljim cenama.
 
Krenuli su već ne brini još pre par nedelja, već je nemoguće skoro naći.
 
Pa dobro ljudi, slkm je imao za 300e, pro sad za 450e. Jes mnogo, ali ili to ili 30,40,50e po igri pkus 240e za novi slim ili 350e za novi pro. Sracunajte sami ;) Jos napune hardove igrama, dakle samo plug and play. Da se nista vise ne desi po pitanju JB-a za nove verzije softvera, sto se realno nece desiti, al ajde, lagano takvu konzolu, kad odigras sta te zanima, mozes da prodas za neznatno manji novac, idto punu igara tako da i sledeci kupac/vlasnik, moze da se izigra...Ako uopste zelis da je prodas. Ne znam, meni to deluje kao super deal, za sve one koji nece da se cimaju da sami jailbreakuju i skidaju igre. Stavise i mene bi (ce) mrzelo (mrzeti).

Cak daju i "garanciju" na konzole:d
 
Poslednja izmena:
Ne znam, nije baš tolika pomama za konzolama koje mogu da se jailbreak-uju. Pretpostavljam da je to zato što mnogi još uvek i ne znaju da je tako nešto moguće.
 
Poslednja izmena:
To stoji, ali opet. Da se ne lazemo, prodao bi ti evo ovde na forumu lagano tu konzolu:d Plus dva konkurentska foruma, plus jedan veci konzolaski forum. Cenim da bi prodao istog dana, ako ne bi cepao sa cenom, dakle ako bi isao sa idejom da prodas. Tipa 250e za slim i 350e za Pro.
 
Poslednja izmena:
To stoji, ali opet. Da se ne lazemo, prodao bi ti evo ovde na forumu lagano tu konzolu:d Plus dva konkurentska foruma, plus jedan veci konzolaski forum. Cenim da bi prodao istog dana, ako ne bi cepao sa cenom, dakle ako bi isao sa idejom da prodas. Tipa 250e za slim i 350e za Pro.
Slim jb-ovan ispod 350e ne davati, pa nov na kp je oko ~240e.

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk
 
Slim jb-ovan ispod 350e ne davati, pa nov na kp je oko ~240e.

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

Dobro, ja pricam sta je bilo, pa prodato. Iskreno kad se malo prica rasiri, tih 300 evrica ce biti sasvim korektno za jb slim model, 400 za pro. Mada i ovako, 450e je sasvim ok.
Ono sto je malo bezveze, koliko sam eto iz znatizelje propratio po forumima, stranim pre svega, dosta, dosta je lakse iskopati PRO model sa 4.05 ili 4.55 FW-om, ali dobro.

Samo da ne rasprodaju sve zivo, dok regulisem sve troskove i obaveze koje su mi aktulne i obezbedim 300-450e za neki od njih:d
 
Poslednja izmena:
Jedno pitanje, brat našao u Rusiji nov novcat ps4 kupljen pre 20 dana, nekorišćen, za 200e. Napisao sam mu šta da gleda zbog JB, samo me zanima da li se taj JB radi u kućnoj radinosti ili to rade neka treća lica, tipa neke intervencije na elektronici, da se nešto dokupi, i slično? I još jedna stvar, jel mogu sa fotografija da provalim da li je pro ili slim model u pitanju?

Sent from my Le X626 using Tapatalk
 
Jb mozes sam, mozes na kp potraziti ljude rade za tipa 5 soma i pune hard igrama, ako ne ceo onda 20 igara.
 
Malo sam šturo objasnio, oko sonija veze nemam ali sve operacije u kućnoj radinosti mogu da završim, kakvo crno plaćanje. Samo me je zanimalo ako čovek kupi taj ps4, da li mogu ja da mu džejlbrejkujem tj. da li je operacija tipa neko flešovanje i slično. Nije mi problem da sve proučim ali mi je trebala brza informacija da mogu da mu javim da ide što pre da proveri da ne pobegne konzola, svakako sam saznao šta me zanima, hvala. Ako bude dobar fw, ja ću to natenane da iščitam šta i kako. Ovo oko verzije (slim/pro) sam samo ubacio onako usput, čisto da znam šta uzima.

Sent from my Le X626 using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno