Šta je novo?

PlayStation 4 Jailbreak

Constantine

Banned
Banovan
Učlanjen(a)
12.08.2013
Poruke
31
Poena
55
Izgleda da je PS4 i zvanicno jailbreakovan, ali samo na konzolama sa 1.76 fw.





Wolfenstein:New Order, GTA V, Assassins Creed IV, Silent Hill i jos par igara su vec po torrentima, koje su sanse da provale novije verzije fw? :)

Playstation 4 FW 5.05 Jailbreak Tutorial
 
Poslednja izmena od urednika:
  • Like
Reagovanja: NAS
Cena igara pomocu share-a ili na popustima su toliko niske da se uopste ne bih bavio time. Moras da juris odredjeni cfw, da ne ides na net. Iskreno nije vredno truda.
 
Sta znam, po meni bi najisplatljivije bilo obrnuti sve od single-playera sto valja i onda odraditi update na OFW radi multiplayera :) Fine pare se ustede...
 
Kad ga nisu provalili u prvih godinu dve, sad nista im ne znaci, i ovako je nov/polovan ps4 dzaba, igre takodje, plus razmena, ortaci, komsije.. A tek popusti i psn i ostala cuda..
 
Pa pazi, ne bih se bas slozio da su igre dzaba... Jedino ako kupujes hakovan psn od rusa :d
 
Jesu ako nisi zaludjenko i nije ultra giga mp naslov, inace sp naslovi padnu na 30e veoma brzo, plus polovne igre koliko hoces, razmena itd. Uvek mozes da se snadjes, kupis novu, predjes, prodas i u krug. One nebuloze gold platina edicije od po 100e i preorder, bezi od toga, samo usa 120kg plus rezervisano, 0 brain.
 
Jailbreak je ipak najbolja opcija poigras sta ti se igra od aaa naslova uvek mozes da update konzolu.
 
Verovatno ce CFW kaskati dosta za OFW kao na PS3 i neće podržati najnovije naslove i time gubi smisao donekle...ali svakako je lepo videti napredak i na tom polju.
 
^ Pitanje je da li ne mogu ili "ne mogu" jer se Sony poput EA za Fifu (ili SI Games za FM) potrudio da ih "motivi$e" da maksimalno odloze sa radom na probijanju?
 
Ne znam meni je ovo potpuno postalo besmisleno osim ako nemate 12 godina svo vreme ovog sveta da igrate bas po ceo dan igre i nemate ono bas ni dinara u dzepu (mada odakle ti onda ps4 uopste) ne secam se da sam platio neku igru preko 20e u poslednje vreme
 
Lik koji je odradio JB na predzadnjoj verziji iOS-a napisa fino na Twitteru da objavljuje CFW cim Sony izbaci 5.00... Now we wait :-devil-:
 
Nema od toga ništa.

Sent from my LG-H990 using Tapatalk
 
Taman da pazarim jedan ps4 da poigram ove exsluzive.
 
Ne sikiram se mili, za ove četiri godine ja se sit izigrao, a ti čekaj Godoa. Samo jako.

Sent from my LG-H990 using Tapatalk

Odlicno, nek si nam ti najpametniji :D Ili napisi nesto pametno na temu ili napusti sahranu, koga briga sta si ti igrao i kada...
 
I napisao sam da neće biti Jailbreak-a, a ti se odma vrzmaš kao da ti je neko najrođenijeg napao. Slobodan si.

Sent from my LG-H990 using Tapatalk
 
Ne sinko, poenta je da se u raspravi ucestvuje argumentima, a ne praznim blebetanjem... Moji su navedeni gore, a ako si ti neki security researcher - raspolozeni smo da cujemo tvoje misljenje. Pozdravljen budi...
 
Desavalo se vec ovo isto, pa posle pojeo vuk magarca. Sto kaze eufrat, nema nista i ne vredi gubiti vreme, proslo 4 cele godine.
 
Poslednja izmena:
PS4 Jailbreak

..a i sto neko rece, share je stvarno pristupacan. Manje vise sve u nekom momentu moze za 1000-1500 dinci da se odigra


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
A inace na kojim sajtovima su provjereni ljudi? Razmenaigara i ps4srbija? Izvinjavam se adminu ako reklamiram :)
 
Jailbreal je buducnost realno kome treba sony bez exsluziva a to su manje vise igre koje se poigraju za par sati.
 
^ kako mislis buducnost?

Pa valjda se PS i mahom uzima zbog ekskluziva? I onda naravno ulozis 150e u staru konzolu da bi odigrao. Naravno i cross platform naslovi.

Sa jedne strane Sony moze da kesira i da ponovo zataje a sa druge kao sto rece kolega Mare:
Ne znam meni je ovo potpuno postalo besmisleno osim ako nemate 12 godina svo vreme ovog sveta da igrate bas po ceo dan igre i nemate ono bas ni dinara u dzepu (mada odakle ti onda ps4 uopste) ne secam se da sam platio neku igru preko 20e u poslednje vreme

I ovde lezi sustina. Piratizovao sam igre pre xy godina na PC-u, od kada sam u mogucnosti kupujem legalno i ne vidim nesto potrebu da se cimam oko narodnih naslova. I to pricam kao neko ko moze da kesira i za PS naslove (ali recimo ne zelim placam full cenu i pre-order svih novih igara), ali cak i sada nemam zelju i vremena da ih odigram sve (posebno vremena). Jedine 3 igre koje sam platio 25 ili vise evra su HZD, Witcher i GTA V - i to cak u EU, a mogu da mislim koliko bi se tek ustedelo sa USA nalogom (sto eufrat moze sigurno da vam odgovori)

A gde je tu jos PS4 sharing sistem, razmena fizickih kopija ili bring-in + doplata koju vodi recimo gamestop i drugi retaileri na mnogo vecem trzistu od recimo Srbije? Zasto bi se onda neko cimao da jailbreakuje PS4 posle 4 godine kada moze da mu ustupe nalog ili nabavi relativno povoljno second hand igre? A PS sigurno uglavnom ne uzimas sem ako nemas nekog poznanika koji vec ima.

Tako da mi deluje da se vise likuje zbog jailbreaka nego zbog mogucnosti da se odigraju igre. A i da do toga dodje pitanje je da li ce moci da isprate sve naslove (posebno nove) i aktuelni FW...
 
Poslednja izmena:
Ja drzim igraonicu i mogu Vam reci da mi piratske igre nece znaciti nista. Jedan nalog delim na 3 konzole. Jedino PES platim punu cenu jer su musterije nestrpljive. Fifa i NBA uzmem tokom black friday-a za trecinu cene dole. Ostale igre isto na raznoraznim popustma. Recimo The Order 1886 platio sam 3 dolara. Sharing igara i povoljni polovni diskovi su obesmislili pirateriju. Besplatne PSN igre takodje i to AAA naslovi. A najvise su je obesmisli sistem trofeja, on line igranje i sl.
 
Trofeji WTF ?
Online igranje ? Lag, udaljeni serveri, citeri, klinci epilepticari sto u mp pritiskaju dugmice mahnito i vicu na mikrofon ...
Ne ne, nije moja soljica caja ;)
 
@Gimp, pretpostavljam da pricas o MP na PC-ju?

Ali kad god se potegne prica o Jailbreak-u, sjure se u ovaj pf sa koca i konopca da propagiraju svoja religijska ubedjenja........
 
Pa da, svi oni spominju kako su se naigrali i koliko je to savrsen mehanizam :d
Ali niko ne spominje koliko je kesa pukao na te igre i kolika je realna platezna moc u Srbiji. Nego odosmo u debeli offtopic..
 
^ Uzeci u obzir sve gore navedene faktore, a prevashodno odvajanje vremena da bi se odigrale igre - isplati li se prosecnom srbinu da odvoji 200-250e za slim konzolu a kasnije da mu bude previse da legalno (razmena, sharing, pozajmiljvanjem) nabavlja igre za 1500-2000din? Cak i manje sa US nalogom (kao sto je eufrat naveo, za smesne novce je uzimao igre kod amera), naravno u nekom intervalu od par meseci kada su velika snizenja/rasprodaje a ne "daj sve odjednom". U mojoj okolini par ljudi koje znam koji imaju PS cisto sumnjam da bi se cimali sa jailbreakovanjem uredjaja.

Onda je bolje ici rutom sakupljanja novca i uzimanja nekog solidnog "gaming" PC-ja za max 700ak eura koji ce da posluzi za jos nesto. Jeftinije od igranja na PC-u sumnjam da moze da se prodje.

Svidelo se to nama ili ne ali trenutno PS4 (i bilo koja druga konzola) je luksuz i svako ko je uzima zna da ce donekle kesirati skoro isti iznos za igre kao i za konzolu,naravno do kraja zivotnog ciklusa iste. I opet se svodi na ono sto je MareBGD rekao - tako da je Jailbreak bez poente onima koji vec imaju konzolu duze i nabavljaju legalno igre ovim ili onim putem.
 
Poslednja izmena:
Ma koliko glupo zvučalo, i levelovanje akaunta i sakupljanje trofeja nekom predstavlja igru. Moj ortak ne kupuje guest naloge (morao bi na njima da igra) jer želi samo svoj nalog da bustuje.

Ja imam PSN akaunt od kad se pojavila PS3, negde 2008, i imam trofeje i postotak svake igre koju sam ikad igrao. Negde stoji 2%, negde 70% ne bitno.

Većina današnjih igara je multiplej orjentisana. Single play kampanja je da se nauči mehanika igre i pripremi za mp. Pa kampanje u igrama tipa Battlefield ili Call Of Duty pređeš za 6-7 sati igranja.

Pirateriju bih jedino podržao za igre tipa FIFA, PES , NBA i ostale koje izlaze jednom godišnje sa mahom kozmetičkim izmenama. Konami menje engine ne PES-u svake 4 godine, tako da bi igra mogla komotno da izlazi na 4 godine, a u međuvremenu da bude updejt transfera i timova. PES 2008,2009,2010. PES 2011,2012,2013. PES 2014,2015,2016. I uvek je zadnja igra u seriji najbolja jer je max ispeglana. Tako da su PES 2010, 2013 i 2016 bili vrh. A prva izdanja serija očaj (svi se sećamo PES14).

Međutim svima zinula guza za pare. Tako da samo zbog tih igara bih podržao jailbreak, međutim opet ostaje dosta ljudi koji igra razne modove u tim igrama, kao što je u FIFA Ultimate Team.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno