Šta je novo?

PlayStation 4 Jailbreak

Odma pala cena na kp ;) starijim fw uplasili se da ih posle nece prodati. Kazem ja da citaju ovaj forum :) hahaha

Послато са Mi A1 уз помоћ Тапатока
 
Spiderman, NBA 2K19 i FIFA 19 na kom firmware-u bi trebali da rade?
 
Nazalost,nisam primetio da je cena cipovanih sonija pala,nazalost voleo bih,posto ja jos skupljam kintu da kupim,hteo sam sad pocetkom sledeceg meseca,al posle ovih vesti razmisljam da sacekam jos malo,samo ne znam dal onda cena ne skoci opet,a sto se tice fife nisam siguran da ne bude na 6.0,bolje bi bilo da je malo zakasnio update,pes cemo moci,al nba,fifu i rdr 2 tesko,al bolje ista nego nista,daj Boze da gresim pa da cepamo bar sportske,s tim sto sam ja jos na cekanju :beat:
 
Webkit na 5.5x je skroz ispeglan, sad treba kernel exploit. Cim developeri nista ne pominju za isti, znaci ili da ga nemaju(sumnjam) ili Sony nije ispeglao bug na 6.0 fw, sto bi znacilo da bi exploit radio i na 6.0 i mogli bi krivicno da ih gone jer bi dosta modera/citera bilo na PSN-u. Ja mislim da je ovo drugo.
6a279ba0998c7684cdfdec0fe27adcf3.jpg


Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk
 
Ne, nego mozda nece uskoro kao sto smo svi mislili. ;)
 
Tako je, izgleda da nece u skorije vreme ako @theflow0 ne izbaci nesto, napisao je u writeup-u za switch da ce baciti oko na ps4 kernel.

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk
 
Ne znam da li je bolje ovde da pitm ili u PS4 temi , ali posto ja moj PS JBprobacu ovde...
verzija je naravno 5.05.
Nisam igrao neke igre neko vreme , i sada kad ukljucim nemam nista snimljeno.... krece od pocetka :(
pita za jezik , brightness i sl...Nemam save game nemam nista....
Imam 2 usera ali na oba isto... Kako se to desilo i kako da sprecim da se desi ponovo :(

A pitanje br 2
imam placeni Tomb Raider ( na 1 od pomenuta 2 usera), sada posto sam offline zbog JB, na 1 kaze da nije on kupio igru i to je ok, ali na drugom kaze da aktiviram konzolu kao primarnu, a za to moram da odem online... ( samo mi fali da je i taj status obrisan, sa 50-60 % predjene igre :)

Smem li to da uradim? Da obrisem DNS i na brzaka to odradim, nece valjda da odradi update?
On je ugasen valjda , ili gresim? :)
 
Jel moguca emulacija starih konzola sa Jailbreakom? I ako jeste koji emulatori rade?
 
PS2 igre rade regularno, bez emulatora. ISO konvertujes u *.pkg...
Za matore konzole ne znam, mislim da ne moze jer jos nemamo krsten homebrew.
 
PS2 igre rade regularno, bez emulatora. ISO konvertujes u *.pkg...
Za matore konzole ne znam, mislim da ne moze jer jos nemamo krsten homebrew.
Da li postoji mogucnost na cipovanu PS4 isto tako igrati igre sa PS3?

Sent from my SM-G955F using Tapatalk
 
Sta znam, PS3 sa Ferroxom ti je oko 120-130e... Sto i nije toliko losa investicija :d
 
Šuška se da ćemo preko Orbisman homebrew-a moći da pokrenemo/dumpujemo/instaliramo 5.5x+ igre. ^^

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk
 
Uskoro, kao sto sam pretpostavio, hw mod je. Probili su kinezi za dva dana kljuceve preko Orbisman-a.
460a319409cc38e1648780dcae503b04.jpg


Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk
 
@Imotep95, lepo, jos malo sacekati da kinezi omasove pricu :)
 
drugari,jel moze pomoc?
danas kad sam upalio ps4 izaslo mi je obavestenje da je fw6 spreman za instalaciju i ja sam naravno isao na opciju install later. u settings/system/automatic downloads sam jos odavno iskljucio sve stavke. u meni softwware update i ne ulazim. kako je uopste skinuo update i kako mi se uopste automatski skidaju packovi za instalirane igrice ako je sve poiskljucivano?
sad nemogu ni jednu igricu da pokrenem,jer mi trazi da se ulogujem na ps network,a da bi to uradio trazi mi da azuriram fw na verziju 6.
kad ga gasim nastelovan mi je na rest mode.
jel ima neko resenje za ovu situaciju i kako da u potpunosti iskljucim bilo kakva azuriranja ukljucujuci i azuriranje fw?
 
Poslednja izmena:
Čitao sam po netu da se ljudima dešavalo da im skine update u rest modu.. A generalno je i mene zanimalo to što si ti pitao, a pošto nisam našao odgovor, ubacio sam DNS servere koji se pominju u modded warfare klipovima.. U principu je efekat (za sad, pošto sam na 5.55 tj bez JB) kao da sam iskopčao lan kabl, kompletno sam offline.

Sent from my OnePlus One using Tapatalk
 
drugari,jel moze pomoc?
danas kad sam upalio ps4 izaslo mi je obavestenje da je fw6 spreman za instalaciju i ja sam naravno isao na opciju install later. u settings/system/automatic downloads sam jos odavno iskljucio sve stavke. u meni softwware update i ne ulazim. kako je uopste skinuo update i kako mi se uopste automatski skidaju packovi za instalirane igrice ako je sve poiskljucivano?
sad nemogu ni jednu igricu da pokrenem,jer mi trazi da se ulogujem na ps network,a da bi to uradio trazi mi da azuriram fw na verziju 6.
kad ga gasim nastelovan mi je na rest mode.
jel ima neko resenje za ovu situaciju i kako da u potpunosti iskljucim bilo kakva azuriranja ukljucujuci i azuriranje fw?
Probaj prvo obrisati preko FTP ili nekom drugom metodom taj skunt FW update pa da vidimo za dalje.
 
tebi je povezan preko lan sa modemom,a meni wifi. sbb cisco. sad i ja gledam te dns adrese i pokusavam da provalim gde da ih stavim u modem.
nisam siguran da li mi je skinuo update ili je samo izbacio obavestenje da treba da skinem,brzo sam isao na install later. i sada mi se vise ne pojavljuje to obavestenje uopste.
necu ni da igram igrice,nije problem,dok ne izadje jb za 5.55
nego neznam da li uopste mogu da ga instaliram,jer mi trazi login za ps network.
 
jel pomaze initialize ps4? to bi trebalo sve da obrise
 
Ni slucajno ne ulazi u initialize, brick-ovaces konzolu...

odradio sam,ali iz ps menija ne iz safe moda. i vratio je konzolu na fabricko stanje sa 5.55. zatim sam morao da je bocnem preko lan kabla na sekundu na internet da bi mogao da odradim pocetno setovanje. odma sam je iskljucio i podesio opet da ne skida nista sa interneta. prethodno sam u sbb modemu uneo adrese koje blokiraju update skinute se modded warfare. i opet isto. kada hocu da se ulogujem u ps store ili na moj nalog opet mi izbacuje da instaliram poslednji fw da bi mogao da igram igrice. ne mogu da provalim da li je to samo obavestenje ili je vec skinuo update i ceka da se pokrene.dok je bila diskonektovana izbacla mi je obavestenje download update failed. pre toga sam vec iskljucio onea podesavanja za update u sistemu. jedino mi radi internet pretrazivac.
preko ftp nemogu da udjem na nju jer neznam kako. video sam da ulaze sa 5.05 ali mi se cini da su te jailbrakovane.
jel ima neko neki savet?
kako vi uopste blokirate ps da se updatuje?
 
Poslednja izmena:
sad sam proverio. nije skinuo update 6 do kraja vec je stao na 25% mozda. cim upalim konzolu i ukljucim internet on skida. sto znaci da ovaj sbb modem ne blokira te adrese za update sonija. i kad je ukljucim ponovo kada izadje jailbrake 5.55, skinuce update ali nece automatski da instalira.
 
ono kad konzolu pretvoriš u ciglu.
 
jel zna neko,dali moze da se iskljuci net skroz da ga nema,pa posle da se ukljuci kad izadje novi cfw 5.55,pa opet da se iskljuci skroz da nebi soni sam apdejtovao konzolu za svaki slucaj ?
 
Nazad
Vrh Dno