Šta je novo?

Kupovina, Prodaja i Zamena KRIPTOVALUTA

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

k1z4

Poštovan
Učlanjen(a)
15.09.2015
Poruke
637
Poena
70
Posto sam primetio da zbog nemogucnosti kupovine kriptovaluta direktno na nekoj od menjacnici za FIAT (zakon ne dozvoljava da fizicka lica uplacuju pravnom bez validne fakture) ljudi pribegavaju kupovini direktno od rudara ili posredno preko nekog na menjacnici ko se bavi trgovinom.
Kako bi se izbeglo spamovanje ostalih tema sa pitanjima po kojoj ceni, kako i od koga uzeti odredjenu kriptovalutu, mislim da bi bilo od velike pomoci da imamo jednu ovakvu temu gde cemo moci direktno da napravimo Ponudu/Potraznju za odredjene kriptovalute, gde ce svako oglasiti dal' kupuje ili prodaje, po kom kursu, kolicina, kojoj valuti itd.
Kako topic nebi postao psihodelican i kako nakon nekoliko stranica nebi dosli u situaciju da se ne zna ko pije a ko placa, pravilo je da svako ko Kupuje/Prodaje nakon sto ponuda vise ne bude aktuelna, odradi edit i izbrise prethodni post ili jednostavno stavi napomenu da ponuda vise nije aktuelna.

Jedan primer

Naslov Poruke: Kupujem BTC/EUR

Kupujem BTC za EUR po BITSTAMP kursu.
Kolicina: 0.1 BTC

Ne znam sta Vojkan ima da kaze na ovo, dal' je u redu imati jednu ovakvu temu?
 
Ok je tema. Samo bez rasprave i dogovora utemi. Sve preko PM-a.
Edit tesko da ce moci posle odjredjenog vremena. , ali uvek moze iscima moderatora izbrise.
Ne verujem da ce biti stotine postova tako da to nije problem.
 
Hvala.

Apropo teme sve cesce moze da se vidi kako ljudi lako prodaju svoj obraz za neku smesnu cifru, tako da za neke vece transakcije u ovom slucaju ne smem ni da pomislim sta bi neki bili u stanju da urade, te bi bilo pozeljno da ljudi koji su imali pozitivna iskustva sa nekim clanom, istog ovde i preporuce, kako bi drugima olaksali izbor prilikom kupovine/prodaje.
 
Poslednja izmena:
Ako neko prodaje, zelim da kupim 1 Bitcoin. Poruke na pm. Zemun.
 
Prodajem ja 1 eth odmah i nekoliko zeceva ali tek za pa dana(zec moze da ide u btc ili eth naravno). U slucaju prodaje kurs na bitstampu bez provizija. ja sam u bgd(banovo brdo-zarkovo) pa licno pre svega (drugi nacin je da mi posaljete pare pa ja vama novcic ali najbolje licno)
 
0.043 btc bez provizije il 0.5 eth

0.15 zec 0.5 eth ili vrednost u btc trenutno 0.043 bez provizije,kontakt pm hitno,cena na menjacnici po volji
 
Poslednja izmena od urednika:
To ti je super ideja.ali kapiram da je mozda nije lako ostvarljiva da se prava dodeljuju na temu...? :)
Da dodam: danas-sutra jos akutelno oko 0,3 btc posle nije verovatno.ali ko je blizu banovog brda i treba mu uvek moze pm da vidimo :)
 
Da azuriram:
Zecevi koje sam imao za prodaju nisu aktuelni vise. Skakucu vec u dvoristu :) do klanja :D

Imam 2 eth za prodaju. po kursu sa bitstampa, bez provizija. Lokacija banovo - brdo zarkovo
 
Kupujem vecu kolicinu LBRY po kupovnom kursu na Bittrexu, Beograd-Novi Sad, plaćanje u Kešu/ETH/BTC...

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk
 
zashto vam je bitno da uzmete toliko i toliko, te i te valute?

zar nije dovoljno btc da kupite, a sa istim posle shta god vam je volja?
 
Kupujem btc za 5$ preko paypala po Bitstamp kursu javite te se
 
Nisam video ovu temu, ako ke neko zainteresovan da proda btc,eth... bez provizije, po kursu sa poloniexa, do 5000eur neka se javi
 
Kupujem 0.5-1 BTC od proverenih clanova, po kursu Poloniex-a.
 
Prodajem ETH (mogu konvertovati u BTC). Bez ikakve provizije molim :)
 
Zašto se oglašavaš za prodaju kad gore dva člana kupuju? Jel si ih kontaktirao?

Pitam ako si ih neuspešno kontaktirao, generalno bi moderatoru trebalo javiti ishod na pm.

Nije naivna ovakva kupoprodaja, i trebali bi da bude nekog feedback-a.
 
Poslednja izmena:
pa ako on prodaje i teras ga da posalje prvi verovatno nece jer on prodaje ovako kad kazes kupujem onda mozes da trazis da prodavac salje prvi, to u slucaju da ne moze licno da se odradi
 
Što jes jes.

Izvinjavam se što sam se meš'o.

:)
 
Ja sam postavio oglas pre 5 dana da kupujem i niko nije pisao u PM. A sto se tice preuzimanja to valjda mora licno...ko jos salje pare ovako na nevidjeno :)
 
Ne mora. Zavisi kome i kako se salje.
 
Cao svima,

Moze li pomoc oko ONECOINA, nude ga neke firme kao paket... 1900 novcica za 100e, ali sa mogucnoscu prodaje tek za godinu dana. Licno sam ubedjen da je u pitanju neka prevara, PONZI, ali drug me je pitao... jer njega vrbuju. Molim za pomoc, ako neko ima neko znanje ili iskustvo?

Unapred hvala
 
Nije ovo tema za pitanja o altconima. Ne treba da postavljas isto pitanje u svakoj temi.
Jeste prevara reci mu da se kloni toga i reseno.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno