Šta je novo?

Reink Jet grid antena

.:MiXy:.

Poštovan
Učlanjen(a)
14.09.2017
Poruke
55
Poena
59
Cao,imam OGROMNU ReinkJet grid antenu i zelim da vucem komsijin internet koji ima tenda ruter ja uperim TACNO gde je ruter ono ima samo 2 crtice.Ako zelite da vam slikam i fid i sve pa vi to da proverite da li je sve u redu i da me savetujete kako da namestim antenu.Hvala unapred POZDRAV:)
 
WiFi je dvosmerna veza i ne može jedna strana da bude prejaka a druga preslaba i to da radi dobro.

Bez obzira, opiši u detalje situaciju, uređaje i šta očekuješ od te veze da bi dobio što bolje odgovore.
 
Imam pci karticu Tp-Link WN350GD na koju se povezuje antena sa originalnim reinkjet kablom koji nije toliko dugacak.i kada probam da uhvatim signal najbolje sto moze je 2 crtice i to se retko kada poveze,a ako se poveze interneta nema.ako ne mogu da vam slicam celu instalaciju kod mene
 
Razdaljina, optička vidljivost, trenutni signal u -dbm, zagušenje etra kakvo je, koristi li komšija neki vid WiFi zaštite i koji, koju tačno Tendu komšija koristi?
 
Ako je signal -20dbm, to je prejako.

Smanjuj izlaznu snagu te TPLink wifi kartice, da dobiješ signal oko -45 do -50dbm
 
Ako nemaš takvih setovanja iz TPLink-ovog kontrolnog centra (Configuration Utility se beše zvaše), onda jedino da smanjiš predajnu snagu na komšijinom ruteru (ako Tenda to dozvoljava). Loša strana toga je da ćeš verovatno njemu ubiti jačinu signala kroz kuću.

Generalno, ta ReinkJet antena i njeno pojačanje je mnogo jako za tu razdaljinu. Tu bi trebalo i da običnom omni antenicom da hvataš dovoljno signala da izvučeš makar 10-15mbps.
 
Signal od -20 nije prejak vec nemoguc... Nesto on tu ne gleda dobro...
Takodje ako je komsija 29 metara "dole" (kao sto kazes) kroz koliko ti zidova to pokusavas probiti?
I sto si kupovao antenu, za 29 metara razvuces UTP kabl - jeftinije i pouzdanije resenje...
 
možda čovek krade...
 
Signal od -20 nije prejak vec nemoguc... Nesto on tu ne gleda dobro...
Takodje ako je komsija 29 metara "dole" (kao sto kazes) kroz koliko ti zidova to pokusavas probiti?
I sto si kupovao antenu, za 29 metara razvuces UTP kabl - jeftinije i pouzdanije resenje...

Moguć je. To je fabrički limit kartice, inače može da rikne. -30dBm je limit za 5Ghz.
 
Poslednja izmena:
Imas razne kalkulatore linka. Upisi sto je opisao pa neces dobiti tu brojku. Jos ako uracunas gubitke u coax kablu pogotovo ako je noname ili 200-ka na osnovu duzine koju takodje nije spomenuo, gubitke u konektorima, da antena reinkjet nije pojacanje koje je deklarisano, da on gadja dole 29m kroz ko zna sta (no LOS), i da komsiji je verovatno pendrek antena usmerena da zraci horizontalno sto njega stavlja u sivu zonu zracenja onda ces pogotovo shvatiti koliko je to nemoguce [emoji4]


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Probao sam pre nekoliko godina, moguće je. :)

Možda si i u pravu pa u njegovom slučaju i jeste nemoguće, ali u globalu je moguće ovoliko preterati sa jačinom signala.
 
kroz 3 zidova i signal sa nekih 90% 100 nisam tacno siguran padne na 10% i nemoguce je konektovati se
 
mozda nece da uhvati zato sto je ta antena prejaka za te male razdaljine,jer ima neki tp link program da bih smanjio jacinu jer kazem antena je stvarno velika
 
Nema to nikakve veze - antena kroz takve prepreke nema neke koristi jer je to usmereno zracenje a u takvim situacijama se signal rasprsuje i refleskije su svuda. Takodje zavisi kakvi su zidovi - rekao si dole a nikako da odgovoris da li si usmerio antenu u pod. Nije isto zid na kant, puna cigla/blok i pod koji ima gomilu slojeva plus armaturu.

Ja cu opet ponoviti - ako imas dogovor sa komsijom razvuci kabl, ako ne, pocni da placas net umesto da krades tudji...


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Nema to nikakve veze - antena kroz takve prepreke nema neke koristi jer je to usmereno zracenje a u takvim situacijama se signal rasprsuje i refleskije su svuda. Takodje zavisi kakvi su zidovi - rekao si dole a nikako da odgovoris da li si usmerio antenu u pod. Nije isto zid na kant, puna cigla/blok i pod koji ima gomilu slojeva plus armaturu.

Ja cu opet ponoviti - ako imas dogovor sa komsijom razvuci kabl, ako ne, pocni da placas net umesto da krades tudji...


Sent from my iPhone using Tapatalk

prolazi kroz punu ciglu beton i izolaciju,ja mogu da uhvatim drugi internet ali nemam sifru od njega inace imam ja svoj internet ali ne radi ruter narucili su nov pa ko zna kad ce da stigne
 
Napravi za komsiju windsurfera i reci mu da ga stavi tako da usmeri zracenje ka tebi.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
mogu da usmerim zracenje ka meni ali bojim se da ne mogu da mu napravim windsurfera jedino da ga nagovorim da ga stavi ali ovako bojim se daa ne.
 
Mozes pojasniti malo sta je pisac hteo da kaze?


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
ne mogu ja da njega da nagovorim da on to stavi ali sumnjam i da mogu da usmerim zracrnje ka meni jel postoji neka sansa da ovako nesto uradim
 
Postoji - ako mozes da izmenis zakone fizike...


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
ok ali kako da stavim taj windsurfer ,,na ili iza antena"
 
znam da skrecem sa teme ali ne mogu da otvaram novu, da li je moguce da namestim da se sa njegovog rutera signal salje na moj zato sto moj ruter nema opciju da se konektujes na neki internet
 
Windsurfer da si ukucao video bi da se probiju rupice i nabija na pendrek antenicu, kao i kako se usmerava.

Tvoj ruter nema opciju da se konektujes na neki internet? Ajde pojasni molim te - ruteri se koriste bas zbog toga... Da ne pricas o switchu mozda?


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Nasao sam problem fidovi u anteni uopste nisu bili zasticeni od elektrostatickog suma.Pod tim misilim da ona mrezica u koaks kablu nije bila vezana za fidove i primetio sam da su ispred ona dva fida na neke delove koroizali da li smem tu koroziju da ostruzem sa tih bakarnih fidova i da li smem da stavim fidovima mrezicu?
 
Kakva mrezica oko fida?


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Ona koja se koristi kao zastita od elektrostatickog suma
 
A mrezica od coaxa... Ako se dobro secam provodnik iz centra coaxa spajas na jedan pol, mrezicu na drugi. Obrati paznju i na polarizaciju. Ako su mu antenice uspravne onda i resetkice na tvom gridu moraju biti uspravne. Ako su mu antenice horizontalne, resetke trebaju biti horizontalne (dakle ne grid vec resetke). Ako obrnes polarizaciju u odnosu na onu koju predajna antena zraci dobices mnogo slabiji signal.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno