Šta je novo?

Reink Jet grid antena

Nasao sam novi net imam sifru,razdaljina:20m najvise,opticcka vidljivost:sve cisto cist pogled na kucu,antena ide ravno ima sifru ali je znam zastita je Wpa2-PSK,Ruter je:CBN CH6541E,jedno vreme sam vuko internet od njega jedno nedelju dana 10mbps i odjednom ja upalim komp sve normalno i brzina je pala na 0.40.I nisam nikako uspeo usmeriti antenu
 
Poslednja izmena:
A sta ce da se desi ako mrezica dodiruje i drugi pol,posto u onom malom metalnom delu dodiruje i drugi pol.I takodje mi nisi reko jer smem da ostruzem tu koroziju sa fidova jer kako skalperom struzem ona silazi
 
Poslednja izmena:
Nasao sam novi net imam sifru,razdaljina:20m najvise,opticcka vidljivost:sve cisto cist pogled na kucu,antena ide ravno ima sifru ali je znam zastita je Wpa2-PSK,Ruter je:CBN CH6541E,jedno vreme sam vuko internet od njega jedno nedelju dana 10mbps i odjednom ja upalim komp sve normalno i brzina je pala na 0.40.I nisam nikako uspeo usmeriti antenu

To mi ne deluje da ste se bas dogovorili, vec da krades net.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Ne sa njim sam se dogovorio,nego jos nisam namestio fidove reci mi kako da ih namestim i jel smem da skinem onu oksidaciju sa fidova
 
Kucaj samo na netu feed dipole ili grid antenna feed pa vidi koji je tip feeda koji koristi i kako treba izgledati. Korozija nikad nije dobar znak - jer znaci da je voda/vlaga usla. Voda/vlaga u anteni, a pogotovo na kontaktima u konektoru (proveri iste) napravi katastrofu.
Ako si se dogovorio sa njim bolje da on nesto uradi i sa njegove strane - u danasnje vreme sa gomilu mreza mozes jedino nesto da postignes ako imas 2 antene usmerene jednu na drugu. Imas od Ubiquiti po oglasima raznih PoE uredjaj+antena jeftino - uzmes jedan, on stavi na svoju stranu i spoji na eth od rutera i imas pravi usmereni PtP link. Ako ti je otisao tvoj kabl i antena lepo kupis i sebi - bilo je kompleta po ok ceni :)


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Dobro videcu sta mogu da napravim ali jel smem da struzem koroziju sa feedova ovo te pitam opet da znam unapred inace
 
Prijatelji evo me nazad nakon duzeg vremena kao prvo zelim da cestitam novu godinu i praznike sa zakasnjenjem na poklon od komssije sam dobio valjda panon ili pacifik wireless antenu tplink wr543 ruter valjda se tako zove i d link ruter.Kod komsije kabl od antene je bio zaliven u zid tako da sam ga isekao i sad je kabl na ja mislim 5 najvise 6m sa komsijom sam se dogovorio ali mi nije dozvolio da cackam nista oko rutera.Pitanje je da li ja mogu da izvucem fid iz 16db mreze i da ga stavim u 24db mrezu da dobijem dosta jaci signal sada je solidan ali ne toliko.Takodje imam problem sa stalim disconectovanjem kada se ne koristi internet npr.Koristim ga neko vreme i krenem da spavam i sutra ujutru kada se probudim interneta nema nego moram opet da stelujem podasavanja na ap ruteru signal je nekih 30 do 31db
 
Feed od 16dB ima odredjeni ugao zracenja, tako da jedino ako umesto grida stavis puniji reflektor dobices vece pojacanje. Shvati to ovako, ako stavis veci grid, taj deo sto je van okvira ovog feed nece videti. Teoretski dobices mozda 1dB.
Sto se tice signala - nesto ti tu dobro ne gledas(ili router pokazuje snr) - signal treba da je u minusu. Da li mozes da vidis koliki je signal level, a koliki noise level.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Noise level ne ali signal je 36db i imam takvu brzinu kakva je i kod komsije
 
Ok ovo cu sada da napisem ceo internet sam istrazio za ova rutera tp link wa830re stariji i wr543g zelim da mi wr543g bude wisp a wa830re da mi bude ruter za kacenje sa telefona laptopa i ostalo na wr543g je povezana eksterna antena sa kojom sam povezan na komsijin net (delimo internet inace sa njim dogovorili smo se) a ovaj wa830re nece uopste da komunicira sa wr543g,a wr543g se non stop diskonektuje sa komsijevog neta.I uz sve ovo nemojte da mi pisete da razvlacim neke kablove jer mi to nije od nikakve koristi ja sam pitao kako da wr543g konektujem kao wisp a wa830re da mi sluzi kao ruter za kacenje.P.S admini molim vas nemojte da brisete ovo znam da skrecem sa teme ali sigurno ce ovo i nekom drugom trebati
 
Ako samo ti koristis taj kod komsije - stavi oba u bridge mode.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
kako to da uradim ja namestim ali kada spavam i ujutro interneta nema i moram opet da stelujem
 
kako to da uradim ja namestim ali kada spavam i ujutro interneta nema i moram opet da stelujem

Ja iskreno ne znam ko tebi moze pomoci. Jednostavno takva je jeftinija oprema. Pouzdana wireless oprema kosta, zato svi na blizinu i preporucuju kabl...


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Fazon je u tome sto vec imam opremu spremnu i ispravnu zasto da kupujem nesto dodatno
 
Zato sto hoces nesto sto ta oprema ne moze da postigne?
Kao da pitas kako da teras peglicu da ide 400 i kusur kao Veyron bez nekih problema, i onda kada ti neko kaze pa moras Veyrona da kupis jer to neces moci sa peglicom, ti pitas - zasto da kupujem Veyrona kada vec imam peglicu?


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Ne znam cemu 2 rutera ali ok.U ovoj mrezi od 3 rutera sme da bude samo 1 DHC,dakle pod pretpostavkom da komsijin ruter ima ukljucen DHCP ostala 2 rutera to ne smeju da imaju.Kao sto je n1tr0 vec napisao oba rutera u bridge i to je to.
Druga opcija je naravno placanje net-a Kopernikusu posto vidim da komsija koristi njihov ruter pa vrv ima neki njihov paket.
 
Ljudi uz pomoc vas sam sve namestio kupio sam utp kabel i krenuo da delim sa njim i u isto vreme lemilicu stapnu topex i womax tinol zicu i 19m micron 75omskog kabla i zalemio na antenu i antena radi ODLICNO ako imate probleme sa ovom antenom zamenite reinkjet kabl sa nekim drugim samo ljudi plastika mi je polomljena i mislim da neece dugo gde da nadjem drugu
 
Ping je nesto previse veliki kada je koristim?Kako trebam da vezemm mrezice za zastitune na coax kablu
 
Nazad
Vrh Dno