Šta je novo?

Gigabyte 1070 G1 - nema 2560x1440 rezolucije

-=crusader=-

Banned
Banovan
Učlanjen(a)
07.02.2005
Poruke
995
Poena
320
neki dan uzeh G1 i pri instalaciji naravno uklonim sve stare drivere sa DDU, instaliram najnovije oficijalne drivere i odjednom nema 2560x1440 niti 2560x1600 rezolucije... :crash:

sa starom MSI 970 sve je radilo najnormalnije, sve rezolucije prisutne po ps-u sto bi rekli ali kod 1070 nema 1440p ni 16:10 pandana 1600p... masina je iz potpisa i kao monitor koristim 4k tv, win 10 poslednji oficijalni (dakle ne fall update), driveri takodje poslednji oficijalni...

e sad krenem da ceprkam malo po fajlovima i odem u system32\DriverStore\FileRepository gde bi driver inace trebalo da stoji i nigde nema nv_dispi.inf_amd64 foldera ali je zato sada tu nv_gbi.inf_amd64 folder u kom se nalaze driveri :trust:

takodje stari nv_dispi.inf koji je sadrzao driver info u staroj verziji foldera je zamenjen nvgbi.inf fajlom koji sadrzi istu informaciju i naravnom pregledom tog fajla u njemu nema 2560x1440 rezolucije navedene gde bi trebalo da je bude, jednostavno nije na spisku... hmmm... uzmem ja taj fajl iz tog foldera, ubacim mu rucno rezoluciju, onda posto nikako nisam uspeo da modifikujem bilo sta u folderu jer kao admin ja nemam te privilegije (ili ja ne znam kako da ih podesim a pokusavao sam nije da nisam) morao sam modovan fajl da stavim u nvidia instalaciju drivera i da reinstaliram kako bi ga "injectovao" u folder... sada je 2560x1440 dostupna ali sledeca cudna stvar je to da kada sam se vratio u file repository, folder u kom su nvidia driveri je ponovo nv_dispi.inf_amd64 sa fajlom nv_dispi.inf, nema ni traga folderu nv_gbi.inf_amd64 a modifikovao sam taj "novi" nvgbi.inf fajl... nidje veze...

da li je iko iskusio ista slicno? problem resih sam ali mi je bio izuzetno cudan da sam morao da podelim sa nekim... jel to nvidia prelazi na neki drugi branch drivera za pascal i nadalje pa ponovo prelezavaju decije bolesti ili sta?
 
Poslednja izmena:
Da li si ugasio update drivera preko win-a? Ako nisi može se desiti da je paralelno sa tvojim instaliranjem drajvera u pozadini win radio isto to i time napravio haos.

Sent from my MI MAX using Tapatalk
 
Da li si ugasio update drivera preko win-a? Ako nisi može se desiti da je paralelno sa tvojim instaliranjem drajvera u pozadini win radio isto to i time napravio haos.

Sent from my MI MAX using Tapatalk

Ako na sistemu nema drajvera grafičku (obrisani sa DDU) gašenje WU ne pomaže jer tad 10 instalira drajver za grafičku mimo WU. Pomaže samo isključivanje sa mreže.

@crusader
Probaj ako već nisi: izvadi HDMI kabl i vrati ga nazad dok je računar upaljen. Tako je još jedan forumaš riješio problem sa G-Syncom.
 
ja sam tako resio g-sync problem samo sa DP kablom. ugasim monitor, iscupam i vratim i pojavi se g-sync. ne znam da li ovo ima veze sa rezolucijom i verzijom wina... ja imam 7-icu... takodje ne znam da li je ovo sto mene zeza do monitora ili drajvera ali sam na netu nasao ovo kao resenje...
 
Da li si ugasio update drivera preko win-a? Ako nisi može se desiti da je paralelno sa tvojim instaliranjem drajvera u pozadini win radio isto to i time napravio haos.

Sent from my MI MAX using Tapatalk

ma jok, imam enterprise win kom su updateovi samo rucno podeseni, nista ne radi sam... ovo su kao ukinuli posle, na laptopu istom metodom nemogu da zaustavim updatove jer je sveza instalacija win 10 tj novija verzija je sveze stavljena, na desktopu ovaj setting je bio podesen na staroj verziji i odradjen je upgrade tako da je setovanje nekako ostalo... dal ima logike ili nema ne znam, uglavnom i dalje radi... cak nikakav prompt ni ne dobijam za updateove dok ne odem rucno na njih... elem to je neka druga prica...

skinite najnovije nvidia drivere i raspakujte ih negde i otvorite \385.69-desktop-win10-64bit-international-whql\Display.Driver i u tom folderu nadjite nvgbi.inf, prostim searchom u tom fajlu videcete da nigde nema 2560x1440 rezolucije (a ostalih ima)

meni je nvidia driver taj fajl instalirao umesto nvdisp.inf sa kojim su valjda svi do sada upoznati, i znaju sta je/gde je... a zasto, to je odlicno pitanje :D
 
Nazad
Vrh Dno