Šta je novo?

Hell Let Loose

Ne znam gde sam cuo/procitao, al najavljuju neki major update uskoro. E sad dal ce tu da bude i update-a mehanike igre, sumnjam.

Sinoc bas igram neke nocne mape, stvarno je dobar gameplay, nema greske.
 
Imaš sve na steamu. 25 Maja dolazi veci update koji ce prepravljati mehaniku i dodatne stvari:

image.png


A neki dan su izbacili 2023 roadmap.




image.png
 
Hvala na detaljnom izvestaju :)
 
Poredjenja radi, koje GPU/CPU imate?
5950x i 3060ti. Nista tweakovanje, ne znam ni koja su mi podesavanja, medium/high mozda.

Doom i Hll su fps, isto kao sto su formula 1 i fiat punto automobili...
Za ovih 100tinak sati u hll, ne znam da l sam par puta imao vise od 50-60 ubistava u partiji koja traje sat i po vremena. U cod-u sam nekad imao toliko za 10 minuta.
Zbog toga kazem da fps nije toliko bitan, pucanje je u drugom planu i spora je igra. Fokus je na teamplay-u.

Koliko sati imate u igri?
 
Ja sam nov u ovome, potpuno, posto sam batalio CoD, Battlefield, Tarkov itd..
Graficki mi je ludilo dobra, gameplay ako izuzmem fps ok, kill count me ne zanima previse koliko taj teamplay sto kazes. Ali fps mi je jako bitan, ako mi se i desi da mi padne ispod 60 meni je katastrofa za igranje, iskreno.
 
Sinoć jedna od najgorih partija ikad. Utah beach, ugaziše nas nemci kao ništa.

Elem, podešavanja sve na medium, fps oko 110, nijednom nisam video ispod 80. Nikakav stutter, ništa.
Jedina stvar koju koristim, nevezano za igru, je processor lasso. Moguće da on ima pozitivan efekat na fps i fluidnost.
 
Sinoć jedna od najgorih partija ikad. Utah beach, ugaziše nas nemci kao ništa.

Elem, podešavanja sve na medium, fps oko 110, nijednom nisam video ispod 80. Nikakav stutter, ništa.
Jedina stvar koju koristim, nevezano za igru, je processor lasso. Moguće da on ima pozitivan efekat na fps i fluidnost.
Moguce da je AMD favorizovan malo od strane developera..
Sta je Lasso? Mislim guglacu :D
 
Ide novi update, sad ce performanse procepiti.. right.. right..

image.png
 
Čemu tvoja tolika potreba da pljucneš po UE igrama u svakom drugom postu?
Imaš pravo za performanse, još od UE3 su open world i velike mape problem, ali svejedno preteruješ malo...
 
Vidi, igre su krš sa optimizaciom. Ljudi pitaju zasto jer od sredine 2019 pokusavaju da je fiksaju. Čitaj postove. Ti, kao i ja, si odgovorio: Imaš pravo za performanse, još od UE3 su open world i velike mape problem,

U cemu je problme? Ja ak oskrenem paznu da je EU4 problem, ti to nazivas pljuvanjem. Ja tvoje postove: "Nikakav stutter nisam imao niti druge probleme do sad." fanboizam. I to je to. Pljuvanje nije opis stanja software. Hell Let Loose je EU4 igra i EU4 je nemoguce ignorisati ako: "Isao sam dotle da sam ovog novog Ryzena naklokovao do 5GHz, nadajuci se da ce pomoci, uz grafu 6900XT, nikakav boljitak, sem sto sam dobio 20C vise temperature na CPU i pored vodenog hladjenja, igra je znaci najtezi oblik smeca."

Znaci, moze se kritikovati developer (da si citao vidio bi da sam rekao da je do njih jer je PUBG na kraju optimiziran, kao EU4 igra a ima 8x8km mape) ali se ne smije spomenuti EU4?
 
Poslednja izmena:
Fanboizam :) Iznosim svoje iskustvo, isto kao što i drugi rade.
Ni u jednom postu nisam napisao da drugi nemaju probleme sa performansama i verujem da mnogima lošije radi nego meni, iz kog god razloga.
Niti sam rekao da se ne sme kritikovati developer ni unreal engine, a ni bilo koji drugi engine.

Ono što pokušavam da kažem je da se konstantno ponavljaš iz teme u temu.
 
Igra mi se dopada, ali budimo realni performanse su mediokre. A sto kaze covek, 90% novih naslova je takvo danas, ljudi bi da naplate casove programiranja sto pre, da zive zivotom sa instagrama.. :)
 
Fanboizam :) Iznosim svoje iskustvo, isto kao što i drugi rade.
Ni u jednom postu nisam napisao da drugi nemaju probleme sa performansama i verujem da mnogima lošije radi nego meni, iz kog god razloga.
Niti sam rekao da se ne sme kritikovati developer ni unreal engine, a ni bilo koji drugi engine.

Ono što pokušavam da kažem je da se konstantno ponavljaš iz teme u temu.
Prelistaj temu, nema puno stranica. Nije jednom spomenut UE4 niti je bila rasprava o UE. Ti si prvi ;)
 
Odigrah i dve partije sa novim update-om. Obe na el alamein mapi.
Britanci su nikakvi. Ajde za odbranu i mogu da prodju, ali za napad su im puske nikakve. Sa automatic rifleman-om i njegovom puskom, 2/3 ekrana je pokriveno, nista se ne vidi.
Ove ostale bolt action su cini mi se jos sporije od kar98k kod Nemaca.

Povecana brzina sprint-a i ono klizanje kod prone-a su sveukupno kretanje napravili fluidnijim, mada preskakanje prepreka i dalje zna da baguje. Bacanje bombi je i dalje kao levom rukom, a bolt action reload bug su izgleda popravili.

El Alamein mapa mi na prvu delovala katastrofa zbog otvorenosti i snajpera ali nema ni veze. Odlicno izbalansirana sa vise nego dovoljno zaklona i nacina da se pridje pointima.
Ima velikih otvorenih delova, ali si tu uglavnom na 300-600m od neprijatelja, tako da je i snajperom tesko da te neko pogodi. Sa druge strane mitraljesci smaraju, ali ih snajperi brzo rese.
Tenkove ne igram, ali mislim da je i za njih zabavna mapa.

Performanse su manje-vise iste, sa ponekim stutterom, mada sam se sad bas trudio da obratim paznju na njih (i imao sam ukljucen overlay). Ne znam da l ih ima vise na ovoj mapi nego na drugim, ali su se ljudi mahom zalili.

TL;DR;
Nova pustinjska mapa odlicna. Britanci poprilicno losi. Mehanika malo bolja. Performanse kod mene skoro iste, mada se mnogi zale i dalje.
Screenshot_1.jpgScreenshot_3.jpgScreenshot_5.jpgScreenshot_6.jpg
 
Koliko sam ja skontao, ovde se radilo na content-u a ne na engine-u? Meni su performanse identicne..
 
Nije baš isto kad gledaš nekoga kako igra i kad igraš sam.

Ovo su moja podešavanja bez ikakvih steam launch opcija i radi dobro.
Na skrinšotovima iz prethodnog posta možeš da vidiš frametime graph koji je poprilično ravan. Jedino na poslednjem ima spike koji sam zaokružio i gde se osetio stutter.

Screenshot_7.jpg
 
Meni su skoro pa ista podesavanja, i iskreno nemam stutter-a, ali mi fps varira i kazem nizak je (60-90). Ali opet, trenutno mislim da je najbolja igra u ovoj tematici.
 
Ima li neki domaći server?
 
Koliko znam ne.
Ali ima solidan broj igrača sa ovih prostora. Ja igram uglavnom na bwcc i powerbits serverima i često upadne neko naš u squad.
 
Bio sam igrao na PBS serverima,Vietnam 2,Squad i HLL.Dve tri godne nazad

Momci stvarno paze na ugled,non stop su čistili hakere i team killer

Nadjemo se tamo,mada je teško upasti u njihov server
 
Performanse su manje-vise iste, sa ponekim stutterom, mada sam se sad bas trudio da obratim paznju na njih (i imao sam ukljucen overlay). Ne znam da l ih ima vise na ovoj mapi nego na drugim, ali su se ljudi mahom zalili.
Na koji overlay mislis? Meni je jedino afterburner ukljucen.
 
Da, da afterburner. Vidi se u gornjem levom uglu na skrinsotovima
 
Nisam igra godinu dana,.
Vidim da se spominju performanse pa taman da pitam da li igra radi bolje nakon poslednjeg update-a ili cak poslednja dva?
 
Ništa me nisi razumeo. :D
Napisao sam da sam više obraćao pažnju na stutter jer sam imao uključen frametime graph. On najbolje pokazuje gde su stutteri, gde imaš nagle skokove na grafikonu, tu je stutter, tj pad fps-a
 
Sve ok, isprike :D
 
slatko me nasmeja sad :D
Igrao sam igru na 45 fpsa sa slabim podesavanjima.
Odgovor dobio nisam,

ALI DA NAGLASIM dok sam igrao igru, pri svakom ulasku morao sam da udjem u video podesavanja i da kliknem apply da bi aplajovao podesavanja koja sam podesio godinu dana ranije. Iz nekog razloga igra je tada imala neka svoja default podesavanja na koje se setuje pri svakom gasenju bez da promeni parametre u podesavanjima.
 
Ja tih problema nemam, igra radi podjednako lose kao sto je i radila pre update-a. Da je do performansi davno bismo je batalili svi
 
Nazad
Vrh Dno