Šta je novo?

Hell Let Loose

Je li i dalje bugovita kod vaultinga i kretanja kroz mapu? Odigrao sam tacno 2h i refundirao. Nije mi bio problem pratiti borbe (samo treba gledati mapu i spawn point) vec sto je bila traljava. Osim toga, mnogo mi se dopala. Cekam popust da je uzmem.
 
Je li i dalje bugovita kod vaultinga i kretanja kroz mapu? Odigrao sam tacno 2h i refundirao. Nije mi bio problem pratiti borbe (samo treba gledati mapu i spawn point) vec sto je bila traljava. Osim toga, mnogo mi se dopala. Cekam popust da je uzmem.

neznam da li je bagovita, ali uzasno radi.... frejmovi padaju na 40fps, GPU load cas 100% , cas 0%..... sve mi se nesto jako cudno ponasa.....
slucajno kad sam iskljucivao v-sync, prebacio nrez na 720p, prokrvario dok sam vratio na 1080p, morao sam neki folder u applications da pobrisem....
 
definitivno jaka igra.
posle twikovanja 3 ini fajla, launchera i nekih podesavanja u samoj igri, naterah je konacno na stabilnih 75-80fps, bez i trunke seckanja

igrah malopre sa jednim dancem u squadu, funkcionisali smo besprekorno, pa da se pohvalim sa killovima i licnim rekordom zadnje dve partije :D

2020.05.08-00.11.png2020.05.07-22.39.jpg

20 i 30 killova :)
 
Uzeh ovo, odlicno puskaranje. Igra je u early access-u shodno tome nije besprekorno iskustvo. Ima 9 mapa, ove sto sam za sada probao su zanimljive i lepo dizajnirane.
Rising storm vietnam mi je casual igra za ovo. Ovde su mape mnogo, mnogo vece i sto mi se najvise svidja ne ogranicava ti igra kretanje po mapi, ne zabranjuje ti zalazenje u neprijateljsku teritoriju.
Partije traju dugo, na kraju meca u licnim statistikama ima i podatak koliko si najduze bio ziv sto je meni bilo 26 minuta i pored konstantnog kretanja. Sto govori o duzini partije i velicini mapa. Ko voli da flenkuje ovde ce imati i mesta i vremena da sprovede neku svoju zamisao.
Moram samo da skapiram kako se postavljaju spawn pointi i koja rola u squadu to moze da radi. U rising stormu sam uvek postavljao tunele na odlicne lokacije, blizu neprijateljske linije i objektiva i squad mi je uvek zadavao probleme neprijateljima zahvaljujuci dobrom spawnu.
 
e lepo cu da podilkanim, od juce pocelo malo malo pa da mi pyca igra prilikom ucitavanja mape i izbaci ovu gresku

1647101530156.png

onda restartujem komp pa igra radi jedno vreme....
sa drugim igrama nemam problema.....
 
Vidiimas error kernel 32 to mu je error od Windowsa i obicno se vezuje za piratski Windows kada bude problem u igrici. Mada vidim da imaju tutorijali da se kernel32.dll skine i da se to resi.

Srecno!
 
Vidiimas error kernel 32 to mu je error od Windowsa i obicno se vezuje za piratski Windows kada bude problem u igrici. Mada vidim da imaju tutorijali da se kernel32.dll skine i da se to resi.

Srecno!
pa sto je najludje, nije mi piratska windoza.... :(
 
Odradio bih ipak klasicni troubleshooting u ovom slucaju a to je:

Updejt Vindousa, graficke i na kraju ovo za Hell Let Loose

1647252441547.png
 
sve je to odradjeno.....
jedna cudna stvar, restartujem windows, i onda igra proradi......
dok ni sa jednom drugom nemam nikakav problem.....
 
Igra li ko ovo u 2023? :)
 
Radnim danima skoro svake večeri, osim petkom. Tad izgleda svi nagrnu koji inače nemaju vremena i partije budu shit show.
Nije baš igra gde možeš random da upadneš u partiju i budeš od koristi bez makar malo koordinacije sa timom.
 
Meni lose radi, a hw mi je skroz ok rekao bih.. Pokusao sam sa nekim tvikovima sa neta, DX12 forsiram itd. Ali u 2k je prosek 60-80 fps.
 
Nema njoj pomoci. Mozes imati 4090. Igra ne zna da iskoristi hardware. Meni GPU radi na 30-40%. Pokusavao sam svakakve komande da iskoristi procesor da valja, ali je sve to bullshit. DX12 force ima bolji FPS ali je gore iskustvo radi micro stutteringa. Sto je najtuznije, isto je i na PS5. Cim je guzva FPS pada da ne pomaze VRR.

Gameplay je 10/10 ali nemam vremena da igram sat i pol po partiji pa cekam ovaj novi mod koji treba izadci u Junu. Instalirana je i dalje. Nikada je ne brisem jer je igra posebna, ali stvarno nemam živaca toliko duge partije pratiti. Ili kada ti komander kaze da mu radis reload na topu 20 minuta. Nije to za mene.

image.png


Ceka se veliki update. Ide sada jedan krajem Maja. Dosta su kod mehanike popravili.
 
Nadam se da ce optimizovati ovo.. Iskreno, nisam odusevljen engine-om, ali je grafika ludilo dobra. Na review-ovima koje sam gledao mi nije bio taj feel, a kad sam poceo da igram primetio sam realisticne detalje
 
Nadam se da ce optimizovati ovo.. Iskreno, nisam odusevljen engine-om, ali je grafika ludilo dobra. Na review-ovima koje sam gledao mi nije bio taj feel, a kad sam poceo da igram primetio sam realisticne detalje
3 godine cekam da urade optimizaciju, i na kraju sam pre oko pola godine zauvek odustao i zauvek je deinstalirao.
kad mi u retkim trenucima povuce gpu load na 99%, onda radi extra, i onda posle minut dva gpu load padne na 50-60%, fps se prepolove i krene da baguje. nema sta nisam pokusao od tweakova sa neta, nista ne pomaze.
nekako nemogu da se otrgnem utisku da mi je cak najbolje radila pre tri godine na ryzen 2600 i rx580/8gb, nego sada....
 
"kad mi u retkim trenucima povuce gpu load na 99%, onda radi extra, i onda posle minut dva gpu load padne na 50-60%" To ti je kada si sam u šumi ili kada si na kraj mape/po strani kada flenkas pa nema puno ljudi. U suštini je CPU bottleneck. Ne zna da ga iskoristi. Mislim da bi igra radila bolje na nekom proc koji ima vecu brzinu po fizičkoj jezgri. Ali hajd daj 500-800€ za CPU radi igre. Mozda je neko testirao recimo 7950X3D na njoj. Nisam gledao.

Pisao sam davno za UE i open world igre ali da ne bude ban, nije ni bitno. Do developera je. Jedino nije velika tragedija sto je igra spora pa se da tolerisati. Evo gore citam svoj post prije tacno 3 godine "kako je bila traljava". Ako do danas nisu sredili, nece nikad. Ja sam odusta od optimizacije.
 
Isao sam dotle da sam ovog novog Ryzena naklokovao do 5GHz, nadajuci se da ce pomoci, uz grafu 6900XT, nikakav boljitak, sem sto sam dobio 20C vise temperature na CPU i pored vodenog hladjenja, igra je znaci najtezi oblik smeca.
 
Da da, koliko vidim slicna prica je kao i sa Esape from Tarkov, ozbiljna grafika, ideja, ali ljudi to tako lose radi i nece nikad ni raditi kako treba. Mada sve vise je takvih naslova, kao npr Star Citizen.. Izgleda da je fazon take it or leave it.
 
Optimizacija jeste problem, ali meni retko pada ispod 60fps-a i to kad je baš šorka. Za neki drugi, brži fps bi bio problem, ali ovde definitivno nije. Kretanje isto zna da bude traljavo, ali je bolje nego što je bilo pre godinu dana.
Sve u svemu, jedino mi je rising storm Vietnam pružao sličan užitak i zabavu od ovakvih igara.
 
Lockao bih ja nju na 50FPS da je je 50FPS stabilno. Imam Gsync monitor ali nije to to. Igra "treperi" kada su performanse u pitanju.
 
Aj baš ću da ispratim fps i podešavanja sutra - prekosutra. Nikakav stutter nisam imao niti druge probleme do sad.
A nisam neko kome ne smeta to. Doom eternal nisam mogao da podnesem kad padne ispod 100fps...
 
Pa i ovo je FPS igra, treba ti uvek 70+ frejmova. Meni npr ide od 60 do 90, a ona snezna mapa i do 100, sto je ok. Ali je GPU na 55% a CPU na 30% :)
 
meni na max podesavanjima u 4K ne pada ispod 80fps, a kad povuce GPU ide i na preko 120fps.
mene izludjuje drugo, sto trcim, i hocu da stisnem desni klik i nanisanim, igra nekako cudesno zasteka i zabode, polupao bih komp od besa kad mi se to desi.
a micro stuttering konstantno prisutan u intervalima od 5-10 sekundi.....
sve u svemu, i dalje stojim da je smece.
 
Meni FPS isto igra izmedju 60-90FPS. Ali nije to relevantno. A na PS5 bi se zakleo da je u guzvi na 40FPS. Oci me zabole.
 
Poredjenja radi, koje GPU/CPU imate?
 
Nazad
Vrh Dno