Šta je novo?

Grejanje na rigove

spaske

Čuven
Učlanjen(a)
14.03.2003
Poruke
146
Poena
620
Ima li neko ideju kako da iskoristim toplotu prostorije gde su rigovi za dogrevanje?
Plan u glavi je da uzmem par metara fleksibilnog alu creva tipa fi100 i da na kraj nakacim ugradni ventilator za kupatilo. Da izvlaci toplotu iz sobe sa rigovima ( koja je malo zabacena) i ubacuje je u hodnik kuce. Ima li neko iskustva sa slicnom tematikom ?
 
A koja je temperatura u prostoriji gde su ti rigovi sada kada je zahladilo?
 
osim ako u toj sobi nema 100 stepeni, ne verujem da ima poente :D
 
Prijatelj se u stanu, jednosobnom, preko cele zime greje tako, ne pali centralno grejanje..

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
 
30tak stepeni je u prostoriji sa sirom otvorenim prozorima i promajom
 
Taj mali prdavac za kupatilo ti nece mnogo pomoci, probaj da nadjes neki industrijski ventilator koji je na tockicima i da ga stavis negde kod vrata da toplotu gura u druge prostorije...
 
Naravno da se može iskoristiti toplota. Odgovarajuci ventilator i crevo.

Nema treće. Samo odvod toplog vazduha u druge prostorije, i dovod svežeg hladnijeg vazduha ako ostane pretoplo u prostoriji.
 
Probacu ovih dana. Stavicu i neki regulator temperature da pali jos jedan ventilator na dovodu hladnog vazduha spolja ,ako bude pretoplo u prostoriji... greota da se baca toplota kad zahladni napolju
 
I zena i dete bi se odusevili :) bolje u kupatilo, tu mi je najslabije grejanje ;)
 
Malo je vlazno u kupatilu :d
 
Ja bas danas razmisljam jedan rig sa 5 grafickih kartica da stavim u malu sobu posto nocu temperature poslednjih dana padaju ispod 10 stepeni.
 
Ja bas danas razmisljam jedan rig sa 5 grafickih kartica da stavim u malu sobu posto nocu temperature poslednjih dana padaju ispod 10 stepeni.

EDIT:
Aha, ja sam pogresno razumeo, reko da u sobi temperatura padne ispod 10 stepeni :d
 
Poslednja izmena:
Ja vec par nedelja imam u dnevnoj sobi jedno kuciste u kome su 2x560 i 1x480 i koje rade nonstop.
Tacno kad se ujutro udje u sobu oseti se da je prijatno i da ima par stepeni vise nego u hodniku, mislim da cu tako i ostaviti jer se secam da mi je prosle zime svako jutro dok pijem kafu bilo hladno.
 
Ne mogu da se setim jer je bilo davno ali neko je pisao da je na jednom rigu montirao vodeno i sproveo u radijator...ako je još na forumu možda će se i javiti....
 
Ja već evo 5 zimu kako grejem stan na rigove.. U svaku sobu po jedan i zimi toplo.. Inace mi grejanje na gas ali ga i ne uključujem.. Tako da zimi super ali problem leti jer bude baš mnogo vruće.
 
Elektricna energija koju rigovi potrose mora u nesto da se pretvori. Oko 90% se pretvara u toplotnu energiju. Po mojoj racunici, za prostor 200m2 sa 7.5kW potrosnje elektricne energije cu imati 24 stepena unutra na 0 stepeni napolju.
 
To zavisi od mnogo faktora... Kao npr da li imas fasadu/izolaciju na kuci... i kakva je.
 
Elektricna energija koju rigovi potrose mora u nesto da se pretvori. Oko 90% se pretvara u toplotnu energiju. Po mojoj racunici, za prostor 200m2 sa 7.5kW potrosnje elektricne energije cu imati 24 stepena unutra na 0 stepeni napolju.

Mnogo vise od 90% ide u toplotu..tj sem toplote ovo ostalo je prakticno zanemarljivo..nesto ide u led sijalice(od cega opet 85% je toplota) i nesto malo u elektromagnetno zracenje
 
Elektricna energija koju rigovi potrose mora u nesto da se pretvori. Oko 90% se pretvara u toplotnu energiju. Po mojoj racunici, za prostor 200m2 sa 7.5kW potrosnje elektricne energije cu imati 24 stepena unutra na 0 stepeni napolju.

Sta ako rigove stavim u sklepanoj kolibi od dasaka, jel ce i onda imati 24 stepeni unutra?
 
Nazad
Vrh Dno