Šta je novo?

Preporuka za servis grafike

qzma82

Cenjen
Učlanjen(a)
03.07.2010
Poruke
14
Poena
154
Pozdrav svima,
Treba mi preporuka za servis koji ozbiljno radi, daje garanciju itd. Na grafickoj postoji neki problem sa strujom, vec je servisirana preko sto se vidi (zamenjen jedan kondenzator i mozda i konektor 6pin za struju), ovde je radila, testirana i sve bilo ok dok se nije ugasio komp i nije hteo da upali vise sa grafom u njemu... Posle pregleda sam video sledece:
https://imgur.com/a/pRq5t
Grafika je msi gtx780 tf/oc, nije referentna...
 
Ovaj kondenzator je odsvirao svoje. Verovatno je sad u kratkom spoju pa se pali neka od zastita i zato sa njom masina ne moze da se podigne. Ako imas nekog iskustva sa lemilicom pokusaj da ga skines- postoji mogucnost da ce grafika tad proraditi. Svakako bi i u tom slucaju taj kondenzator trebalo zameniti. Naravno uvek postoji mogucnost da je jos nesto crklo.
 
Ovaj kondenzator je odsvirao svoje. Verovatno je sad u kratkom spoju pa se pali neka od zastita i zato sa njom masina ne moze da se podigne. Ako imas nekog iskustva sa lemilicom pokusaj da ga skines- postoji mogucnost da ce grafika tad proraditi. Svakako bi i u tom slucaju taj kondenzator trebalo zameniti. Naravno uvek postoji mogucnost da je jos nesto crklo.

E Hvala druze na odgovoru, nisam do sada ni primetio da ga imam, da znas da cu da probam posto se ovi servisi kod nas izgleda gade da nam uzmu pare :)
 
Bas kako si i rekao, radi bez problema bez, ali kako da znam koje snage/vrednosti treba da se ugradi posto je stari bio raspad... Jel to moguce utvrditi nekako ili da se nagadja?
Hvala puno i ovako, spasio si me, u servisima kod kojih sam isao su rekli da nema popravke :-D
 
Nazad
Vrh Dno