Šta je novo?

Ciscenje kertridza

Novatech

Cenjen
Učlanjen(a)
29.01.2016
Poruke
1,451
Poena
110
Stampac (canon ip1800) mi ne radi bas najbolje, koristim ga samo za tekst, otprilike na svakih 2-3 meseca po 500-600 a5 stranica. Problem je da npr jedan red lepo stampa drugi se vidi polovina slova dok 3 stampa neke tackice i sl. Uvek se desava da kad ga ponovo aktiviram da mu treba malo vremena dok se razradi, ali ovaj put se zainatio. Jel postoji neko sredstvo kojim mogu da ocistim kertridz? Benzin, alkohol, dest. voda?

Poslato sa HUAWEI VNS-L21 uz pomoć Tapatoka
 
Ima neko sredstvo na bazi vode ,ja imam neke kadice za ketridže u koje sipam malo vruće vode kolko samo brizgalice da budu u vodi i stavim ketridže malo da odstoje.Posle malo povučem ustima kolko da probije (boja nije otrovna)postoji neka pumpica koja služi u te svrhe al pošto je nemam mora ovako...Probaš na maramici kad sastavi celu liniju znaći da je probilo...Mora povremeno da se štampa jer čim sastaviš dugo da ne štampaš zapeknu se...
 
Ostavlja celu liniju, bice onda da je dotrajao kertridz. Nije ni cudo koliko sam stampao njim.

Poslato sa HUAWEI VNS-L21 uz pomoć Tapatoka
 
Dugački su ti to razmaci između štampanja...Kad crkne elektronika oni skroz prestanu da štampaju tako da probaj još malo da ih razradiš...
Ako neće možeš da naručiš kod kineza za 20 dolara oba mislim....
 
Upravo stampam neke potpuno crne a4 stranice pa ponovo punim kertridz, nadam se da cu uspeti iz nekoliko ciklusa.
Mozda je se i boja zgusnula, koliko se secam kupljena je pocetkom god.
Poslato sa HUAWEI VNS-L21 uz pomoć Tapatoka
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno