Šta je novo?

iPhone 7-Problem sa kamerom

Markic

Slavan
Učlanjen(a)
15.02.2013
Poruke
4,246
Poena
475
Moja oprema  
Laptop
Macbook Air M1, HP Pavilion 17
Mobilni telefon
Google Pixel 8 Pro
Pametni uređaji
Galaxy Watch 4 Classic
Pristup internetu
  1. Kablovski internet
Drugarica ima čudan problem sa kamerom na Plus modelu, kada uđe u Camera App, radi samo Time Lapse, Slow Motion, dok klasični režim Photo/Video baca crn ekran.
Na Snapchat-u zadnja kamera radi, dok prednja baca crn ekran.
Do čega je problem,jel moguć fix?
 
Prvo jedan hard reset pa ako to ne pomaze onda restore sistema iz dfu moda,po mogucstvu bez vracanja backapa..
 
Ne postoji opcija za reset kamere, kao na Androidu ili Clear Data?
 
Ne postoji..Najlakse je da odradis jedan hard reset,time ne gubis podatke..Drzis u isto vreme lock dugme i volume down dugme dok se ne pojavi jabuka..Tad pusti i sacekaj da se telefon upali pa onda probaj..
 
Ne postoji..Najlakse je da odradis jedan hard reset,time ne gubis podatke..Drzis u isto vreme lock dugme i volume down dugme dok se ne pojavi jabuka..Tad pusti i sacekaj da se telefon upali pa onda probaj..

Jel ostaje sve na telefonu, sigurno?
 
Da druze,slobodno to uradi..


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Da druze,slobodno to uradi..


Sent from my iPhone using Tapatalk

Probao, ništa. Ista stvar, interesantno da nigde ne radi prednja kamera, ni na Snapchat-u, WhatsApp-u (za razliku od zadnje koja tu bar radi u odnosu na Built-In Camera App
 
Sad ti jedino preostaje da odradis restore..Na kom si trenutno ios-u?


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Probao, ništa. Ista stvar, interesantno da nigde ne radi prednja kamera, ni na Snapchat-u, WhatsApp-u (za razliku od zadnje koja tu bar radi u odnosu na Built-In Camera App

Zadnja kamera na insta, snapchat itd koristi video mode i iz njega hvata sliku. Iz tog razloga me buni zasto joj ne radi bar video mode u camera app.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Ne znam stvarno, čudno je i to što nigde ne radi prednja, to me brine i navodi sumnju o tome da je hardverski, pa možda Camera App detektuje problem i ne pokreće ni zadnju izuzev Time Laps-a, Slow Motion-a, gde i nije moguće raditi sa prednjom.
 
Da bi otklonio mogucnost softverske greake moras restore da odradis a ako i posle toga imas problem onda pravac servis..


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
HW problem 99%
 
Imao sam odavno isti problem sa iPhonom 5s, prednja nije radila uopste, stoji crn ekran i kad pokusam da je prebacim na zadnju telefon zakuca, samo se ne secam da li sam to resio i kako, bilo je odavno. Najbolje da ga nosi u ovlasceni servis, ako ga je legalno kupila.
 
Samo servis.
 
Nazad
Vrh Dno