Šta je novo?

Povezivanje 2 rutera u jednu mrezu preko powerline adaptera

face

Čuven
Učlanjen(a)
06.05.2002
Poruke
1,003
Poena
650
Ne znam da li sam stavio dobar naslov, ali da pojasnim sta uradio i sta je problem.

Imam u jednoj sobi SBB Ubee gateway, ali ona je na kraju stana, a posto koristim 5ghz mrezu zbog veceg protoka (150/8 paket) hteo sam da pojacam signal u dnevnoj sobi koja je malo dalje.
To sam uradio tako sto sam preko powerline adaptera (tplink) sproveo net do dnevne i tamo nakacio jos jedan ruter (tplink). Taj ruter sam povezao na lan port sa powerline adapterom i setovao identicno (isti naziv mreze, pass, 5ghz, 36 kanal, 40mhz sirina) i ugasio dhcp.

Problem je sto sam izvalio da ako u dnevnoj se povezem na 5ghz mrezu, a potom se prebacim u drugi deo stana gde je ubee blizi meni telefon/laptop i dalje hvata tplink ruter iz dnevne (vidim po slabijem signalu/protoku) i obrnuto. Jedino resenje je da kad promenim mesto se rekonektujem i tada uhvati signal sa blizeg rutera.

E sad pitanje je da li sam ja ovo mogao nekako lakse da regulisem i kako i drugo ako nisam da li postoji nacin da setujem rutere tako da wifi uredjaji (fon, laptop, tablet) uvek hvataju signal sa blizeg rutera (jaci signal/veci protok).

Hvala puno.
 
Jesi li probao da stavis razlicite wifi nazive ? I smanjis jacinu wifi signala.
 
Promena naziva obicno ne pomaze, ali promena jacine (tx power) pomaze, naravno ako ruter ima tu opciju u podesavanjima.
 
Ako dam razlicite nazive to je potpuno suprotno od onoga sto zelim zar ne? Onda cu morati rucno da menjam mreze?
Smanjenje wifi signala mogu da probam mada je problem sto mislim sa ce i dalje hvatati samo slabije. Ne postoji nista drugo sto se moze probati?
 
Idi u device manager i pronađi wifi adapter. Otvori Properties i u tabu Advanced pronađi Roaming aggressiveness. Manji broj znači da se teze odlučuje za promenu mreže, dok veći broj znači ono što tebi treba.

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
 
Koji je model tog TP-Link rutera?


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Idi u device manager i pronađi wifi adapter. Otvori Properties i u tabu Advanced pronađi Roaming aggressiveness. Manji broj znači da se teze odlučuje za promenu mreže, dok veći broj znači ono što tebi treba.

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk

Hvala. Ovo se odnosi na setovanje laptopa tj wifi kartice za latop? Sta sa telefonima?

Model rutera je tplink 750 archer c20.
 
Ako dam razlicite nazive to je potpuno suprotno od onoga sto zelim zar ne? Onda cu morati rucno da menjam mreze?
Smanjenje wifi signala mogu da probam mada je problem sto mislim sa ce i dalje hvatati samo slabije. Ne postoji nista drugo sto se moze probati?

Ako das razlicite nazive lakse ces da raspoznajes na kojem si ruteru. Automatski se vezuje ako imas lozinku.( Ne moras rucno) Ako smanjis zracenje u poslednjoj sobi vise neces hvatati taj signal u prvoj sibi tako da ce telefon odmah traziti novi najjaci signal. Nadam se da ti je sad jasnije.[emoji3]
 
Hvala. Ovo se odnosi na setovanje laptopa tj wifi kartice za latop? Sta sa telefonima?

Model rutera je tplink 750 archer c20.

Ako je Android, mislim da ima neka slicna opcija u skrivenim Developer podesavanjima, nesto u fazonu da nastavi da pretrazuje poznate wifi mreze i kada je vec povezan na neku mrezu (sto verovatno znaci i veca potrosnja baterije). Na iOS nema ta opcija, ali je iOS inace agresivniji za wifi roaming.
 
Poslednja izmena:
Hvala. Ovo se odnosi na setovanje laptopa tj wifi kartice za latop? Sta sa telefonima?

Model rutera je tplink 750 archer c20.

Sa telefonima ništa...oni nemaju opciju promene mreže sa istim SSID-om i jačim signalom..kod Androida to ne postoji, a ne verujem ni kod iOSa (mislim da imaju neki programi koji to rade automatski u pozadini, ali meni ni jedan nije radio kako treba) Možeš da pročitaš dokumentaciju Androida i da vidiš da nije implementirano kako treba to da telefon bira mreže na osnovu jačine signala..ima gomila tema o tome na guglovim forumima
 
Poslednja izmena:
Jos mi nije jasno zasto se insistira da bude isti SSID? Stavi razlicite svejedno je sve to jedna te ista mreza.
 
Upravu si ne mora, samo nisam stigao da cackam to. Probacu pa javljam. Skroz sam zaboravio da mogu da probam da pojacam wifi signal na ubee to sam trebao odmah da uradim.
 
Nazad
Vrh Dno