Šta je novo?

W10 Home clean ISO

ciciban

Čuven
Učlanjen(a)
20.12.2002
Poruke
943
Poena
620
Imam HP Pavilion dv6 sa core i3 procesorom iz 2010., sa Švajcarskog tržišta i čim se pojavio Windows 10, apgrejdovao sam Windows 7 Home, na adekvatnu Windows 10 verziju. U startu nisu prihvaćeni neki drajveri, tako da, recimo, nemam mogućnost da pustim sliku sa laptopa, preko HDMI-ja na eksterni monitor, odnosno, tv, ali to nije jedini stariji računar koji se nije potpuno uklopio u novi Windows, pa to i nije neki veliki problem. Međutim, u zadnje vreme imam problem sa automatskim apdejtima, jer kad atdejt krene nikako da se završi. Dugo stoji ukočen sa ispisom da mu fali određen procenat da završi, ali ne može da okonča apdejt, tako da moram da ga ugasim na silu. Kad sam ga poslednji put ugasio više nije hteo da se podigne sistem, pa sam mu vratio Acronis imidž iz 2016. Vidim da je i sada imao problem sa nekim apdejtovanjem, koje sam takođe morao naglo da prekinem, ali se sistem ipak podigao. Ne znam da li Windows 10 Home ima problem ako mu se vrati stara instalacija, da ponovo skida apdejte koji su već stizali na isti računar tj. istu instalaciju, jer znam da XP dugo, nije dozvoljavao da se apdejtuje ako se vrati slika instalacije, a pre toga su skidani novi apdejti koji nisu bili na vraćenom imidž fajlu. Kasnije ni XP a ni Windows 7 nisu imali taj problem, pa se pitam da li je to slučaj i sa Win 10 ili nije. Ako nije, ne znam zašto se javlja problem sa apdejtovanjem? Ne znam ni zašto mi na tom laptopu, za razliku od desktop računara nije ponuđen tzv. creator update i pitam se da li je taj creator update, apdejt koji sleduje svakom ko forsirano apdejtuje Windows, odnosno, koji dolazi automatski sa automatskim apdejtom? I na kraju, da li se nešto promenilo u instalisanju čiste instalacije Windowsa 10, odnosno, da se uz postojeću instalaciju Win 10, ubacivanjem butabilnog dvd-ja sa Win10 instalacijom jednostavno obavi instaliranje čistog operativnog sistema? I još me samo interesuje da li se i gde može skinuti W10 Home clean ISO fajl, po mogućstvu, sa integrisanim creator update-om ili se i creator update skida posebno i instalira nakon čiste instalacije? Izvinjavam se na preopširnosti...
 
Pretpostavljam da je osnovna instalacija ista kao i pre dve godine, samo se nakon instaliranja te čiste instalacije sa butabilnog DVD-ja, pokrene Windows 10 Creators Update, sa Mikrosoftovog sajta i nakon instalacije tog dodatka, dobije najnovija čista instalacija Windowsa? Takođe pretpostavljam da Creators Update važi i za Windows 10 Home verziju? I još me interesuje zašto Creators Update ne bi mogao da se instalira kroz standardan autoupdate kao, recimo, servispakovi u Windows-u XP i da li se Creators Update, uopšte, može porediti sa servispakovima?
 
Creators Update je od marta, sada kada ga skineš dobiješ to plus (skoro) sve update od tada. Novi, "Fall Creators Update" izlazi 17og ovog meseca za širu publiku a do tada su samo Insider verzije. Osnovna instalacije je uvek ista ali se automatski updater malo promenio. Isto važi za sve verzije samo moraš da uzmeš (skineš) isti, Home. Pro, 32 ili 64bita ili šta već imaš. Ako ti je ta 10ka registrovana, ne moraš opet da počinješ sa 7icom.
Sda, MS ima neki problem sa automatskom distribuciom CU, oko četvrtina komputera ga još nije dobila. Ako taj tvoj još uvek radi, onda samo pokreneš Setup.exe sa USBa sa CU i on treba da updejtuje tvoj system na CU iskoro sve regularne updejte.
 
Poslednja izmena:
Sa Rufusom napravi UEFI instalaciju.
 
Nazad
Vrh Dno