Šta je novo?

CM trooper & cm trigger Z

solajam

Slavan
Učlanjen(a)
19.05.2007
Poruke
1,112
Poena
360
Imam oba proizvoda. Kuciste je uzeto 2013 godine a tastatura pa ima preko 2 godine. Kod oba proizvoda na plastici je nekakav premaz kao guma.

E sad kod kucista gornja maska i prednji deo gde je imitacija kao te gume jednostavno je postalo lepljivo(ima sigurno vec 2 godine) i ne moze se nikako obrisati a povrsina se lagano guli lepljiva je a prasina lepi i nemoguce je skinuti.
A kod tastature naslon za ruke je podlegao slicnom problemu... ostao otisak dlana.

O cemu se radi ? Da li je ikako moguce skinuti tu lepljivu smesu ? Inace plastika/lim sve ok.

Inace fotke su sa blicem tako da to dosta losije izgleda nego sto jeste...
 

Prilozi

  • 20170930_191534.jpg
    20170930_191534.jpg
    361.5 KB · Pregleda: 64
  • tast.jpg
    tast.jpg
    247.1 KB · Pregleda: 60
  • 20170930_191514.jpg
    20170930_191514.jpg
    412.9 KB · Pregleda: 54
  • 20170930_191527.jpg
    20170930_191527.jpg
    374 KB · Pregleda: 63
Poslednja izmena:
jesi li pusac?
takve povrsine se tako ponasaju, pogotovo ako su izlozene iole povisenoj temperaturi (cak i topao stan po letu je dovoljan, da ih blago "rastopi"), i onda krecu da skupljaju prljavstinu, prasinu, i sve ostalo.
tesko ce cisti, nece ti pomoci ni alkohol ni beznin, imas moguucnost da ih "deres" necime, ili da probas sa tipa odmascivacem, ali on ce ti skinuti natpise i sve ostalo, mozda malo i ostetiti povrsinu, da znas.
 
Nisam pusac ali kuciste stoji kod prozora - mada nije da je bas direktno izlozeno jakim suncevim zracima a tu je i zavesa...

Pokusao sam obrisati na razne nacine ali na zalost kako kazes verovatno cu morati da ga "oderem" ono kad povuces nokat lagano se skida neka lepljiva masa..

Bas steta extra mi se svidja kuciste i tastatura samo da nije tog premaza ili sta vec :(
 
Poslednja izmena:
mozda da uzmes i ocistis... odmascivacem neki, rade fazon ovi za sporet. mala kolicina (tecnog) na krpicu/sundjer za sudove, pa brisi... a na kraju, ako bude previse osteceno... mozes da razmislis da nabacis karbon foliju, jako lepo leze i izgleda.

generalno nema pomoci, tako se ponasaju, imao sam istu situaciju sa 1 misem i sa dzojstikom...
 
I ja isti problem imam sa Razer mišem. Postao je sav lepljiv, guma kao da se utopila i sad se svaka trunka prašine vidi na njemu.
 
ja sam na sentinel advanced misu gumu skinuo skidacem laka za nokte bez acetona. stavio na vatu malo, premazao i onda kada sam trljao, skinulo se ko od sale.
Kada sam hteo da ocistim zvaku od glidera, uzeo da probam opet, ali slucajno uzeo sa acetonom i pocela da se topi plastika.

Ako hoces da skines, a pretpostavljam da hoces posto je ostalo ruzno, probaj ovo. Kreni od zadnjeg coska ili, jos bolje, sa unutrasnje strane
 
Odlicno, skidac laka za nokte radi posao :) od nedelje se bacam na posao, skida se lako:))
 
Juce uzeh troopera sa oglasa i imao sam isti problem koji sam resio sa axelom, jednom krpicom i alkoholom i skinuo sam ceo premaz. Kuciste izgleda kao novo ja sam prezadovoljan. Odlican posao za plastike radi i bumper sprej za kola vec isprobano. Ako zelite da povratite sjaj i boju plastici.
 
Nazad
Vrh Dno