Šta je novo?

MS Industrial Dark Shadow - Prvi utisci

planiram da uzmem ovo kuciste pa me zanima oko povezivanja ova 4 ventilatora, koje su opcije i da li su oni povezani sva 4 na isti prikljucak da ih tako vezem na maticnu da bi mogao kontrolisati. ploca je ova iz potpisa trenutno ce ostati sto znaci da imam jedan prikljucak na maticnoj sa kojim mogu kontrolisati brzinu.
 
spakovao sam konfiguraciju u ovo kuciste ali sam temperaturama razocaran totalno. u proseku +10c u odnosu na ovo najjeftinije blueberry kuciste koje je imalo napred jednu 12ticu i pozadi jednu osmicu. toliko je napajanje izvlacilo toplog vazduha a sad ovaj ventilator pozadi to ne moze da odradi i zadrzava se vreo vazduh. napajanje je sad hladno non stop u bilo kojem rezimu. takodje temperature hard diskova 10-15c vece.... cak sam morao da spustim malo voltazu procesora i klok za 100 mhz jer u igrama stize do 90c....
 
Ovo kuciste se kupuje iz jednog razloga iskljucivo, a to je estetika.

Za funkcionalnost i hladjenje u budzet segmentu je tu MS Falcon, pisano je dosta puta na svim temama za MS kucista.
 
nisam verovao da ce ovolika razlika biti u odnosu na kuciste koje je bilo 2000din 2007 god. :D
al eto sad je gotovo, ili stavljati neku ludu 12ticu pozadi. takodje nisam verovao da je lc 500w ledeno u svim testovima sa ovom konfiguracijom.
sav vreo vazduh sto je pre izbijao iz njega je ustvari od komponenti i ono je odvodilo tu toplotu..
znao sam da je lose provetreno ali ovoliko nisam mogao ni da pretpostavim.
 
Nebitna je cena kucista, ako si imao vent koji pozadi izvlaci na tom BB+ napajanje koje izvlaci gore, imao si bolju ventilaciju.

12-tice napred su za temperaturu procesora i graficke gotovo beskorisne, dok 14-tice daleko dalje guraju vazduh, barem one koje sam ja imao prilike da testiram, na kucistu iz potpisa. Takodje, pod opterecenjem procesora zadnji gornji ventilator(na gornjoj strani, koji ne postoji na ovom kucistu) dosta toplote izbacuje, pogotovo kod procesora koji dosta trose, kao sto je Qxxx.
 
Poslednja izmena:
bas tako kao sto si i rekao napajanje je pravilo mnogo dobru ventilaciju, ovde se oseca da se napuni vrelim vazduhom i ne moze da postigne da izbaci jer je kuciste u gornjoj polovini vrelo. Sta cu, morao sam da izgubim 150mhz da dodjem do sto nizih napona podnosljivih za sadasnju situaciju. ovako sad u zahtevnim igricama pici do 80c. to je neki optimum da mi ostane ovih 3.76. ubacio sam i jednu gtx 950 koja ima referentno hladjenje ide topao vazduh napolje i situacija je mnogo bolja u kucistu ali ipak moram da koristim ovu gtx660 koja sve izbacuje unutra i sve pravo preko kulera procesora. :D
 
Znam o cemu pricas, imao sam isti problem, ali sam zamenio kulere, i temperature su drasticno nize, nazalost fabricki kuleri se vrte toliko sporo da nemaju nikakvu funkciju, zameni kulere i miran si
 
Hvala na savetu, nego jel se vrte ove 12ice na max preko molexa povezane?

Sent from my P10 lite using Tapatalk
 
nigde se ne mogu naci specifikacije ovih ventilatora?
ovo izgleda da ne prelazi 800 obrtaja.
 
I ja takodje razocaran temperaturama u Dark Shadow, bio sam dovoljno glup i zaljubljen pa da ga uzmem samo zbog izgleda. U proseku temperature u kucistu se krecu oko 35C kada je u sobi oko 25, znaci +10C. Sada planiram MS Falcon, a zeni cu da sklopim konfu u Dark Shadow, ona i ovako nije zahtevna, niti OC nit ista.
Koje su generalno razlike u temperaturama u MS Falconu vs Dark Shadow, sa default ventovima? Planiram da uzmem bolje ventove kada se budem smilovao sa parama sigurno.
 
Fali mesto gore pozadi za jos jedan ventilator i vise otvorenosti za ulazak vazduha na prednjoj strani. Svo je skoro zablindirano. Imam 3 hard diska temperature na vrucinama 44-45c, dok u njih duva(~1700rpm) jetflo, postavljen na dnu, gore 2 ona uz kuciste sto su dosla. Pozadi takodje na istim obrtajima izduvava. Temp procesora ~85c u zahtevnijim igrama, graficka 66-70c. Bolje sam mnogo temperature imao u prethodnom blueberry s***u a imao jedan 12cm napred, nazad 9cm (cooler master najobicniji providni sa diodama, ~1200rpm) i napajanje koje je bilo gore i izbacivalo vruc vazduh.

Takodje, ako pustim rakete na 2000-2200rpm onda su temperature nize, posebno procesora bude manje od 80, ali kucistu onda fale samo krila. Sve sto rekoh vazi sa sobnu temperaturu oko 28-30c.

Sent from my P10 lite using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Na falconu iz potpisa WD Blue nije presao 35c, ali je i hladjenje zamenjeno :)

Graficka ne pali ventove osim pri gamingu, isto po najvecoj vrucini.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Uzeo danas Falcon, zeni ide Dark Shadow. Ako nadjemo roze LED ventove bice vrh xD
Salu na stranu, strasno me iritira tupav nacin skidanja prednjih maski. Pa zar nije lakse umesto tih "pinova" koje ni sam ne znam kako sam uspeo da izvucem, da su ubacili srafove? Koliko bi kuciste skuplje bilo sa tim resenjem? 100din?
 
Da li je neko pokusao da ubaci Noctua NH-D15 SE hladnjak u ovo kuciste ? Planiram da uzmem ovaj hladnjak, ali mi je frka da li ce da stane. Ne mogu nigde da nadjem kolika je max visina CPU hladnjaka koji moze da stane u kuciste.... Pa ako neko zna odgovor bio bih mu zahvalan
 
Mislim da nece stati, trebalo bi da podrzava ~160mm, nisam siguran. Baci pogled na Scythe Mugen 5 rev.B, odlican hladnjak, pristupacniji i manji od NH-D15.
 
Mislim da nece stati, trebalo bi da podrzava ~160mm, nisam siguran. Baci pogled na Scythe Mugen 5 rev.B, odlican hladnjak, pristupacniji i manji od NH-D15.

Izgleda da nece moci Noctua duzina je 165mm za malo izgleda ne moze da stane.... :mad: Moracu da proverim kakve su performanse ovog hladnjaka sto si ga pomenuo. Videh negde da je cena 45 dolara. Potreban mi je sto veci hladnjak, a opet ne predugacak da bih ohladio procesor u Dark Shadow kucistu je kao u rerni. Ryzen 1600 na defaultu mi se greje kad igram neku igru na preko 70-75 stepeni i ako imam Noctua termalnu pastu... Izgleda da ga kolje ovaj njegov fabricki hladnjak a o OC ne smem ni da sanjam... Razmisljao sam da razbusim gornji lim za jos jedan ili dva 120mm kulera ali posle bi bilo malo previse jer bih tada imao ukupno 6 kulera +2 na nekom drugom CPU hladnjaku sto je mnogo, mnogo je. Iskreno jedina MANA ovog kucista je preslab protok vazduha i ne znam sta da radim da bih to poboljsao :S:
 
Ako neces neki veci OC, u odnosu na stock kuler ti je daleko bolji i LC-CC-120-RGB, a jeftiniji je prilicno i od Mugena. Za Ryzen, pod opterecenjem, oko 20c obara temperaturu.

Sto se kucista tice, Dark Shadow je cista estetika, ne kupuje se zbog mogucnosti hladjenja :)
 
Poslednja izmena:
Ako neces neki veci OC, u odnosu na stock kuler ti je daleko bolji i LC-CC-120-RGB, a jeftiniji je prilicno i od Mugena. Za Ryzen, pod opterecenjem, oko 20c obara temperaturu.

Sto se kucista tice, Dark Shadow je cista estetika, ne kupuje se zbog mogucnosti hladjenja :)

Moracu da vidim nesto sta mi se najvise isplati... To sam tek sad i ja video :S:
 
Možda NH-D15S koji je 160mm, ako stane.
 
Imam ga vec 7-8 meseci, fali mu samo jedan pozadi gore da izbacuje, da se one resetke sa strane napred prosire, odnosno odstrane iznutra oni uvuceni delovi resetki i stanje kucista ventilatora i to bi vec bila prevelika razlika. Mene mrzi jer nemam zamisao kako bi ovo pozadi gore odradio a da izgleda pismeno. Ovako u igrama jetflo pici na oko 2k rpm i sluske jedino reenje.

Sent from my P10 lite using Tapatalk
 
Imam ga vec 7-8 meseci, fali mu samo jedan pozadi gore da izbacuje, da se one resetke sa strane napred prosire, odnosno odstrane iznutra oni uvuceni delovi resetki i stanje kucista ventilatora i to bi vec bila prevelika razlika. Mene mrzi jer nemam zamisao kako bi ovo pozadi gore odradio a da izgleda pismeno. Ovako u igrama jetflo pici na oko 2k rpm i sluske jedino reenje.

Sent from my P10 lite using Tapatalk

Mene vadi to sto preko maticne mogu da regulisem brzinu kulera pa kada ne igram nista stavim ih tipa na 40-50% i ne cuju se, a kada upalim neku igru podesim ih na 100% i hlade ga na nekih 70-75 stepeni, ponekad mozda malo predje kad je bas toplo u sobi. Ja bih ovo gore odradio na CNC masini za bar jos jedan 120mm kuler to nije problem ali bih morao da smislim kako da mu poboljsam sa front panela vazduh a da ne unistim kuciste...
 
Ima da se kupi i set za AM4 za 800din u domaćoj prodavnici kao i kuler, a ima ima NH-D15S AM4 verzija ako ćeš preko oglasa iz hu.
 
Regulisem i ja. U idle mi rade jetflo-i na 800rpm. Skines unutrasnje delove resetki iznutra nekako.

Sent from my P10 lite using Tapatalk
 
Ako nekog interesuje kakav je MS Dark Shadow 2, imate recenziju u spojleru. Nisam uopšte oduševljen btw.

 
Sto? Jel furuna kao i prvi?

Sent from my P10 lite using Tapatalk
 
Nije furuna, kod tebe je takav sklop komponenti da nemas adekvatno hladjenje procesora, nemas 140mm ventove napred(ako se dobro secam staju u Dark Shadow 140mm) i procesor trosi dosta.

Drug ima i5 4460 i R7 360 u Spectrumu bez ventilatora na kucistu, sve idealno hladno.
 
Nazad
Vrh Dno