Šta je novo?

MS Industrial Dark Shadow - Prvi utisci

sasa93al

Cenjen
Učlanjen(a)
27.11.2013
Poruke
47
Poena
154
Pozdrav drugari,

Pre par dana sam kupio ovo kuciste i zelim da podelim s vama svoje utiske, naime sto se tice izgleda kucista, tu nema sta da se prica, izgled je brutalan. Ali sto se tice temperatura tu vec posustaje... Pre ovog kucista sam koristio MS Industrial Beast, i u tom kucistu sam imao manje temperature nego sada, mislim da je tu hlavnu ulogu igrao kuler 140mm koji se nalazio sa strane koji hladi direkno plocu, grafiku... Ostavicu sliku sa temperaturama na kojom se vidi razlika, u Idle su temp slicne, ali pri punom opterecenju razlika je i do 10 °C... :)

MS Beast.PNG

I evo par slika kucista :)

20170929_215538.jpg

20170930_144743.jpg

20170930_144710.jpg

20170930_144635.jpg
 
Kuciste deluje OK, ali su ti fotke super !
 
S obzirom da imas procesor koji pristojno trosi, a u ovom kucistu i nije neka ventilacija, a u drugom je 140mm "bio" direktno na hladnjak/gpu, normalno je da su vise temperature.

Kod mene u MS Falconu, dok sam imao klokovan FX, zadnji gornji ventilator(ventilator na gornjoj stranici, onaj koji je blizi zadnjem delu kucista) je izbacivao gomilu vruceg vazduha pod opterecenjem procesora, zajedno sa ventom na zadnjoj stranici.
Pride su 14-tice napred gurale vazduh dalje od tih 12-tica.

Sto se estetike tice, Dark Shadow je daleko ispred Falcona, a te temperature su skroz ok, tako da nemas brige.
Slazem se da su slike odlicne [emoji4]

Edit:

Kod FX-a su samo load temperature bitne, idle temperature su apsolutno netacne.
 
Poslednja izmena:
Da, ta 14-tica je hladila direkno gpu i cpu, ali opet kao sto i sam kazes temperature su OK, ali ako bih ga OC tu bi mozda bilo problema :) I nisam napomenuo da je kuciste veoma tiho, iako ima 4 kulera :)

Sto se tice slika, to mi je neka vrsta hobija, to volim da radim od maloh nogu :)

P.S pre 2 god sam ja hteo da uzmem taj MS Falconu :)

Jos koja slika :)

20170930_143710.jpg

20170930_143655.jpg

20170930_143738.jpg

20170930_143856.jpg
 
Poslednja izmena:
Kakav je filter za napajanje i prednje ventilatore ? Ako moze slika. :)
 
Filter za prednje kulere nema, a za napajanje je mrezica :)

Razocaran sam temperaturama, kuleri su jako spori, max 1200 rpm vrte, a sad da kupujem druge kosta ce me kuciste 8.000 din :)

P.S grafika mi pre nije prelazila 72° dok sada ide i na 80°

Ali ne znam da li si citao sta sam pisao sce gore, u prethodnom kucistu sam imao 140mm sa strane koji je direkno duvao gpu, cpu i maticnu, bukvalno svaka komponenta imala dupli kuler, jedino mi je gpu sad rizican, ostale komponente isto imaju vece temp ali to je sve ispod granice :)
 
Mrezica za napajanje ona obicna,bez plasticnog okvira koji se izvlaci ?
 
Zanima me da li u MS Industrial DARK SHADOW moze da upadne graficka nvidia gtx 1060 3gb AMP! (ona sa 2 kulera)? Posto ne mogu da nadjem max duzinu za graficku za ovo kuciste. Dimenzije graficke su 206mm x 111.15mm.
 
Naravno da moze, kuciste nema hdd kaveze(kod nekih starijih kucista koja imaju fiksne kaveze, oni mogu predstavljati problem), moze bilo koja graficka.
 
.
Sta znaci "izgled je brutaln"?

Image1.png
 
Tex707... bas to, da je brutalan, pogledaj slike pa zakljuci sam sta znaci ;)
 
Bas juce sam pakovao drugaru komponente u ovakvo kuciste.Iskreno sem bocne i prednje strane i ovim svetlecim kulerima nicim drugim nisam odusevljen,sve ostalo deluje jeftino,ali dobro u skladu je sa cenom.
 
Takodje,jos me zanima koje kuciste ima bolje hladjenje,ovo ili MS Industrial Black Widow?
 
Bas juce sam pakovao drugaru komponente u ovakvo kuciste.Iskreno sem bocne i prednje strane i ovim svetlecim kulerima nicim drugim nisam odusevljen,sve ostalo deluje jeftino,ali dobro u skladu je sa cenom.

Sama cena ti govori, s tim da Tempered Glass kucista kostaju daleko vise ;)
 
Ja sam to odavno pricao na Spectrum temi, a ovo je prepakovan Spectrum.
 
Ako ne gresim ovaj Gamemax Draco je isto kuciste kao i Dark Shadow.

 
GameMax i jesu uglavnom ista kao i MS(mozda se razlikuje boja ili boja ventova npr), samo na nekom drugom trzistu.

Imaju i Falcona i Widow, verovatno i ostala, neka se ne poklapaju po imenu, a neka se poklapaju.
 
Da li mi možeš reći je l' su ventilatori tropinski ili četvoropinski (PWM)? I da li postoji neki razdelnik ili su kablovi zasebni? Imam samo jedan konektor na matičnoj za case ventilatore pa me zato interesuje
 
Da li mi možeš reći je l' su ventilatori tropinski ili četvoropinski (PWM)? I da li postoji neki razdelnik ili su kablovi zasebni? Imam samo jedan konektor na matičnoj za case ventilatore pa me zato interesuje

Ako mislis na fabricke kulere u pitanju su tropinski, 3 pina plus molex, razlika ti je ste na ventilatorima sto imaju 4 oina mozes kontrolisati brzinu, npr kao kod cpu ventilatora, kako temperatura raste tako i rpm raste na ventilatoru :)
 
Preko ploče možeš kontrolisati i 3 pin i 4 pin (PWM) ventilatore i očitavati im brzinu. U uputstvu za ploču (možda) postoji informacija da li mogu više venta na jedan konektor da se priključe preko razdelnika, uglavnom mogu 2. Ako bi ih kačio preko napajanja (na molex) za podešavanje brzine ti je potreban i nekakav kontroler. Trebalo bi da su ventovi na kućištu 3 pin i svaki zasebno ide.
 
Znam znam, pitam samo za fabričke ventilatore. Četvoropinski su tisi i ne primećuje se toliko promena brzine kao kod tropinskih jer se kontrolišu preko impulsa, a ne preko voltaže. Moja ploča ima jedan konektor od 2 ampera, tako da teoretski može da napaja oko 8 ventilatora ako se uzme da jedan ne vuče više od 0,25A. Još samo da se odlučim da li ću hulk ili ovo :wall:
Hvala na odgovoru :)
 
Znam znam, pitam samo za fabričke ventilatore. Četvoropinski su tisi i ne primećuje se toliko promena brzine kao kod tropinskih jer se kontrolišu preko impulsa, a ne preko voltaže. Moja ploča ima jedan konektor od 2 ampera, tako da teoretski može da napaja oko 8 ventilatora ako se uzme da jedan ne vuče više od 0,25A. Još samo da se odlučim da li ću hulk ili ovo :wall:
Hvala na odgovoru :)

Po meni, ovo je lepse od hulka, ali mislim da se hukl bolje nosi sa temperaturama, imak ima 3 koja izvlace topao vazduh, jedan pozasi i 2 gore, a dark shadow samo pozadi :)
 
Nisu 4pin ventovi nužno tiši od 3pin, više zavisi od samog venta. Što se jačine tiče, ventovi uglavnom traže 0,25A, ali ipak prvo proveri (piše na ventu). Moj Chieftec 12cm vent koji je stigao uz kućište je deklarisan na 0,65A.
 
Po meni, ovo je lepse od hulka, ali mislim da se hukl bolje nosi sa temperaturama, imak ima 3 koja izvlace topao vazduh, jedan pozasi i 2 gore, a dark shadow samo pozadi :)
Baš zato se i dvoumim. Shadow mi je mnogo lepši, ali mi treba dobra ventilacija jer imam 1060 koja pod većim opterećenjem ide i preko 80 stepeni. Videću prvo pastu da promenim, recimo MX-4 da stavim pa ako je bolja situacija onda definitivno shadow :)

Nisu 4pin ventovi nužno tiši od 3pin, više zavisi od samog venta. Što se jačine tiče, ventovi uglavnom traže 0,25A, ali ipak prvo proveri (piše na ventu). Moj Chieftec 12cm vent koji je stigao uz kućište je deklarisan na 0,65A.
Slažem se, gledaću da promenim sve u skorijoj budućnosti sa arctic-ovim ventovima jer su dosta tihi i efikasni. A Chieftec zaobići u svakom smislu :D
 
I ja imam GTX 1060, i temperature ne idu preko 70°c.. sad zavisi koji model imas, ja imam windforce, jedino samo sto sam uradio, stavio sam kulere na turbo modu :)
 
Pozdrav!

Evo gledam kucista vec 2-3 dana (poklon za novaka) i izbor je pao na 3 - Falcon Blue, Spectrum i Dark Shadow. NAjvise sam zagrajan upravo za Dark Shadow, ali procitah ovde da nema prednji filter za prasinu, pa se sad malo ceskam po bradici. Apsolutno mi je neprihvatljivo da kuciste ne dolazi sa filterom, na sta li ce da lici unutrasnjost kroz mesec dana? Pride jos ima staklenu stranicu da se sve lepo vidi.
Dakle, kakva su vasa iskustva sa prasinom? Da li mozda na ovim resetkama napred sa strane postoje filteri? Da li ugradnjom 14-ice nazad se poboljsava situacija sa temperaturom unutar kucista?

Hvala unapred!
 
Nazad
Vrh Dno