Šta je novo?

Sa switcha na router

corttex

Slavan
Učlanjen(a)
09.04.2005
Poruke
70
Poena
309
Prvi ruter je telekomov ZTE 267 i sa njega idu sa porta 2,3 i 4 tri UTP kabla na 3 STB uređaja. Sa internet porta 1 ide UTP kabal u 8 portni svič D-Link DES-1008D a sa sviča u razne uređaje kojima je potrebna internet konekcija i sve radi uredno.
Drugi ruter je također telekomov Huawei 552e i njega bih volio iskoristiti u udaljenoj prostoriji za WiFi. Znači htio bih povezati sa slobodnog porta sviča UTP kablom ruter Huawei 552e da mi služi samo za drugu WiFi mrežu.
Probao sam sva podešavanja koja su mi pala na pamet ali nikako da dobijem internet pa me zanima može li se to uopšte spojiti kako sam zamislio.
Hvala.
 
Iskljuci DHCP server na Huawei ruteru i daj mu IP adresu iz opsega koji je podesen na ZTE ruteru. Kabli iz switch-a ubodi u LAN port 1 ili 4 na Huawei ruteru.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Probao tako opet i neće...
Kada probam tako i da se telefonom povežem na WiFi mrežu Huawei rutera, telefon se kači jako dugo uz poruku Obtaining IP address a kad se i nakači nema interneta, recimo You Tube vrti samo krug na sredini ekrana...
 
Koja je ip adresa i subnet maska ZTE rutera a koja na Huawei?


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Sada je ovako ZTE 192.168.1.1 255.255.255.0 Huawei 192.168.1.50 255.255.255.0
 
Poslednja izmena:
Ako si uboo kabli iz switcha u port 1 il 4 na huawei-u onda mora da radi... Proveri kabli od switch-a do huawei rutera. Takodje probaj direkt na zte da vezes huawei da vidis jel dobija net.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Portovi 2 i 3 su valjda rezervisani za IPTV. Moguće ih je otključati ako nemaš nameru da koristiš IPTV.

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
 
Takoe! Covek ima 3 STB-a na portu 2,3 i 4.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Evo, pokušao sam i sa ruterom T-Com Speedport sa ovim podešavanjima i radi kako treba, međutim sa mojim Huawei ruterom i istim podešavanjima ne radi...
Nema veze, uzeću onda ovaj Speedport od kolege, njemu ionako ne treba.
Zahvaljujem na pomoći.
 
Nazad
Vrh Dno