Šta je novo?

Internet kablom odlican a na WiFi los !

STAFFORDDOG

Cenjen
Učlanjen(a)
16.11.2011
Poruke
60
Poena
159
Nisam bio kuci jace od mesec dana pa ne znam da li je moje naselje doslo na red da SBB prepravlja postojecu mrezu od Ikom-a ali imam problem koji sam danas uocio.
Moj paket ima net brzinu 50 Mb/s.

Imam ruter koji su mi dali u Ikomu a na njega sam povezao svoj WiFi Tenda ruter.
Na Tenda ruter sam nakacio Desktop komp i povezao ga kablom a za ostale stvari (laptopovi,ipad i mobilni tel.) koristim kucni wifi.
Signal WiFi po celom stanu ima maksimalnu jacinu.
Na Desktop racunaru (opet kazem koji je povezan kablom) imam odlicnu brzinu 49,xx Mb/s ali na svim uredjajima koje koristim preko WiFi ne mogu da dobijem brzinu interneta preko 10-20 Mb/s.
Ima li resenja za ovo,kako da uredjaji koje kacim na WiFi imaju brzinu/protok neta 45-49 Mb/s ???
Hvala na pomoci.
 
Instaliraj na nekom od wireless uredja neki software za analizu wireless spektra i probaj da promenis kanal na ruteru tako sto ces da pobegnes sto dalje od najaceg signala koji skeniras. Tenda ti nije najsrecnije resenje sto se tice wireless-a ako je neki budget model u pitanju.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Posto se ja ne razumem bas u ove detalje,sta nam ova slika govori ?
Hvala
 
Kupi najjeftiniji 5ghz ruter i zameni tu tendu... problem resen.
 
Definitivno je problem interferencija, probaj da promenis kanal. Recimo na 11.
 
Prvo da se zahvalim svima na pomoci. E sada idemo dalje.

Odradio sam Tenda latest firmware,dobio sam minimalno poboljsanje ali to nije to. Evo:



Ne rece nam na kom uredjaju si testirao brzinu i da li si isprobao na vise njih?
Imas li opciju promene frekvencije na ruteru?
Na dva laptopa i na jednom iPad-u ... rezulat je odprilike isti. Ne znam kako se frekfencija menja,ajde pogledacu.

Probaj da promenis kanal. Recimo na 11.
Ni to ne znam kako da odradim,moze li neka smernica tj. uputa :)
Hvala ljudi,hvala Ljubo
 
Stavi 10-ti kanal i probaj. Kada se ulogujes na ruter idi na Advanced pa u meniju biraj Wireless->Wireless Basic Settings i u polje Channel unesi 10.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Po ko zna koji put,HVALA.
Evo ovako,odradio sam kako ste predlozili i napisali pa da vam kazem sta sam uradio.
U odnosu na juce poboljsanje je bas veliko,nadam se da mogu jos da poboljsam.
Kliktajuci po routeru Tende nekako najbolje mi rezultate daje kada je Channel na AutoSelect.
Kada sam sve to SAVE i restartovao router i otisao na SpeedTest.net rezultati su sledeci:

* RADIUS VEKTOR



* VIP



* BEOTELNET



* TELEKOM SRBIJA



* SERBIA BROADBAND



Namerno sam okacio i ovaj grafikon gde se vidi da veza nije bas ravna linija al` dobro mozda previse ocekujem.
Sta mislite ima li mesta za jos napretka do 49 Mb/s ili to mogu dobiti samo kupovinom boljeg routera sa 5. GHz ?
 
Ja se dalje ne bih baktao, ionako imam 10/1 internet i to mi sasvim dovoljno.
Tebi ako to znaci, kupovina boljeg routera ce svakako pomoci.
Probaj i test u ranim jutarnjim ili nocnim casovima pa da vidis kako ce to ispasti.
 
Mozes da rucno menjas kanale jedan po jedan i da za svaki testiras kako radi. Mada, ni to ne znači puno, jer sutra neki komsija moze da promeni podesavanja na svom ruteru, i da te vrati na početak problema.
Zasad ostavi na auto, a kad budes hteo da potrosis pare, kupi neki 5GHz ruter, uz uslov da i tvoji uredjaji podrzavaju 5GHz.
Pozdrav
 
Da li je bitnije bezati od kanala na kome je nekoliko mreza(npr na kecu imam 4) ali su svi bas slabe snage, jedva da ih uopste hvata, ili od kanala na kome je samo jos jedna mreza - ali je bas jaka, verovatno neki komsija sprat ispod?

I da li ima neke veze sa brzinom interneta koji si kanal (osim prebukiranosti), npr na 2,3,4 nema nikoga?
 
Treba bezati od te jake mreze. Nema veze koj si kanal s brzinom ako je etar nezagusen.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Bezis od mreze u blizini. U teoriji najbolji rezultat dobijas na 3 kanala koja se ne preklapaju 1, 6 i 11, al' ne mora da bude tako kod tebe.
 
Ako je signal slab nema potrebe da bezi od mreze u blizini, bezis sto dalje mozes od mreze sa jakim signalom.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Pa valjda je logicno da mreza nije u blizini ako je slab signal.
 
Kad kazem u blizini msm na neku blisku frekvenciju tj. kanal. Zasto bi bezao od mreze koja mu je fizicki blizu? Samo zato sto je blizu?


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno