Šta je novo?

Masan Woofer System 5.1 ili 2.1

iSpirit81

Banned
Banovan
Učlanjen(a)
06.07.2014
Poruke
2,382
Poena
130
Pozdrav ekipo,dajte savete koje ozbiljne zvucnike da uzmem da vufer pomera zidove i da ima u isto vreme kvalitetan zvuk naravno.
JBL,Jamo,Bose....
Aktivni sytem me zanima jer bi isao na Audigy 2 ZS.

Ovu temu sam postavio da neko iz iskustva napise neki izbor.
Imao sam Logitech Z Cinema - smesni su.Bose Companion 5,slab zuvk,vise su isli na nebitne stvari,tipa paljenja na dodir i zavrsna izrada.Genius SW HF 5000 i 6000,ne odgovaraju mi.
 
Nema RCA ulaze niti 3.5mm.

To što ima je LFE ulaz: https://www.dolby.com/uploadedFiles/Assets/US/Doc/Professional/38_LFE.pdf

Znači, potrebno mu je pojačalo ili risiver sa takvim izlazom. Taj vufer je aktivan u smislu da se samostalno napaja, ne iz pojačala ili risivera, a tebi je potreban neki kao taj iz Z2300, koji se na komp povezuje putem 3.5mm ili RCA ulaza.

Ili da tražiš odgovarajuće pojačalo/risiver sa satelitima koji se kače direktno na njega i vuferom kao što je taj.
 
Pejo,to sto ti pises za onu veliku cifru si u pravu.
Odustajem od ovoga za sada i fokusiracu se na tome da nadjem neke satelite za z2300.
JBL sam zamislio ili od z5500 pa cu videti sta pre iskrsne za ok lovu.
Hvala druze za odgovore.

Послато са SM-G935F уз помоћ Тапатока
 
taj jamo je aktivni sabvufer koji se kači na risiver.

ukoliko ne želiš da kupiš risiver, nego ti treba 5.1 multimedija sistem, jedino što nije smejurija/plastikaner, a da je relativno pristupačno su Teufel kompleti.

na ovako nešto možeš da nakačiš satelite po izboru (narvno pazi na snagu i impedansu)

https://www.kupujemprodajem.com/Teufel-Concept-E-Magnum-50598700-oglas.htm

daleeeko je bolje od bilo kakvih logitech igračaka.
 
Poslednja izmena:
Pih bre Kokane,da si ovo napisao sinoc.
Uzeo sam z5500 invalida danas.
Invalid jerbo imam samo jedan satelit,ali radi hebem li ga.
Kapiram da je taj Teufel koji si linkovao jaci od z5500 vufera ili ne ?

Послато са SM-G935F уз помоћ Тапатока
 
neuporediv u svakom smislu.
 
Sad je gotovo.Nema veze,zadovoljan sam i sa z5500.
Vufer je veci od z2300 i ima jaci brum da tako kazem kad je bas u pitanju.
Napredak u odnosu na Genius hf5000 koji sam takodje imao.
 
ja imam taj teufel, izuva stvarno, samo sto je u kvaru pojacalo vec duze... i nikog da nadjem da mi popravi, kada kontaktiram servisere pojacala sa KP, iskuliraju me :D
 
Sad je gotovo.Nema veze,zadovoljan sam i sa z5500.
Vufer je veci od z2300 i ima jaci brum da tako kazem kad je bas u pitanju.
Napredak u odnosu na Genius hf5000 koji sam takodje imao.

brum je negativna pojava. verovatno misliš na sub-bass , neraskidiv deo dubstep podžanra.
 
Nisam mislio nista negativno :D
Sub je kvalitetniji u smislu da ostaje isti na daleko vise od pola,dok recimo hf5000 genius je pucao na vise od pola,tj. mutirao je.
Bose Companion 5 ne gubi na kvalitetu basa skoro do kraja pojacan,ali je slab system realno.
 
ja imam taj teufel, izuva stvarno, samo sto je u kvaru pojacalo vec duze... i nikog da nadjem da mi popravi, kada kontaktiram servisere pojacala sa KP, iskuliraju me

Znam da je Logitech smesan u odnosu na Teufel,ali koliko je taj vufer zaista jak ?
250w,dajte molim vas,znate li koliko je zaista 250 w ?
 
znamo
 
ja imam taj teufel, izuva stvarno, samo sto je u kvaru pojacalo vec duze... i nikog da nadjem da mi popravi, kada kontaktiram servisere pojacala sa KP, iskuliraju me :D

ima na Hi Fi forumu čovek Milomir (Miomir, nisam siguran), kome je nadimak Stone. Probaj da ga potražiš tamo. Meni je popravio jednu Integru.
 
Imam jos pitanja...
Vufer ce ici na g1 killer a88x plojku sa pozlacenim konektorima...
Da li postoji neki program za dodatna stelovanja kartice ili da ide samo po difolt setovanjima ?

Послато са SM-G935F уз помоћ Тапатока
 
Ok.
Hvala ljudi na sugestijama.
Z2300 ide na dobos i njega menja Teufel.
Videcu sutra kakav je pa cu se ovde javiti.
Sutra uzimam Infinity satelite,2 komada,75w su po komadu,mislim da ce biti to ok za vufer..?
 
Da li da se oslanjam na integrusu zvucnu ili da uzmem vremenom neku bolju ?
Na drugom kompu imam staru audigy 2 zs,ali vidim da su nesto poludeli sa cenama nje po oglasima.
Moze i za to neka preporuka ?
 
odlična je a2 zs. bolje nju koristi .
 
Zašto onaj Jamo ne može da se priljuči na PC? Ja koristim sub sa istim konektorima u kombinaciji sa aktivnim 2.0 sistemom i savršeno radi. Koliko vidim i onaj Jamo sub ima pass through za nepojačan signal tako da je odlična opcija za onoga ko ima naprimer Microlab Solo, a želi da pojača subbas frekvencije. Tako se dobija odličan 2.1 sistem kojem ne može da parira niti jedan pc komplet zvučnika. Za nešto bolje od toga ide se na hi fi.
 
Poslednja izmena:
može, ali da bude 2.1 sistem (obzirom da ima L i R ulaze i izlaze).

da bi bio deo 5.1 sistema, mora da poseduješ risiver , i da ga kačiš preko LFE činča.
 
Pozdrav ljudi, imam Microlab Solo 7c i razmisljam kako bih mogao da ih uparim sa nekim aktivnim subwooferom, najvise za potrebe gledanja filmova. Moze li da se nadje u kategoriji do 100e neki koji bi funkcionisao dobro u kombinaciji sa Solo 7c i koji ima potrebni pass through izlaz na koji bi se kacili aktivni zvucnici?
 
Nazad
Vrh Dno