Šta je novo?

skljocanje hard diska

Roger_Waters

Slavan
Učlanjen(a)
29.08.2005
Poruke
1,889
Poena
350
Moja oprema  
CPU & Cooler
Ryzen 7 3800X & Noctua NH-U12A
Matična ploča
AsRock X570 Gaming Pro 4
RAM
2 x 16gb 3200mhz
GPU
AMD Radeon RX 6900XT Ref
Storage
1tb WD Black SN 850 & 2tb Seagate Iron Wolf 510
PSU
Be Quiet! DARK POWER PRO 12 1500W
Kućište
Corsair iCUE 5000T
Monitor
LG Ultrafine 4K 27UP650-W
koji hard disk da kupim (do 1TB) da budem siguran da se nece cuti sljkocanje kao sto imam na sadasnjem (wd500aavs-00ztb0)? Ima dve vrste skljocanja koji su snimljeni, glasniji i tisi, ovi glasniji su posebno iritantni, cuju se na 14, 28 i na 33-34 sekundi videa (treba pojacati malo da bi se jasno culo). Inace hard disk je 100% health bez bad sektora. Hvala

 
ja bih pre kupio ssd, a stari hdd palio samo po potrebi, ili bolje kuciste, ili one "gumene srafove".
 
Imam SSD i da, palim ovaj po potrebi samo ali necu da se maltletiram hocu da bude upaljen non stop. Stavljao sam ga na onu vazdusnu ambalazu (sa mehuricima) ali opet se cuje jer to unutar harda
 
Kakve su mu S.M.A.R.T. vrednosti, prvenstveno Load Cycle Count?
 
znaci oko 150K, trebalo bi da podesis sa wdidle3 onaj tajmer.
 
Dobro, posto nisam upucen u materiju samo da pitam jel to sto ste rekli resava problem ili je resenja problema novi hdd? Pa ako resava to sto ste naveli da se bacim na toturiale
 
Resava.
Postupi kao sto je na tutorialu ti pokazano...
 
Da da ukapirao sam da resava nego jos nisam stigao za PC, javicu rezultat. Hvala na pomoci
 
ovaj preporucuje da se stavi taj tajmer na 5min, a sta ako ga izgasim skroz?
 
ne mogu da uradim preko wdidle3 jer mi ploca ne podrzava IDE mod pa ne prepoznaje hard disk. Ako ga kopcam na drugu staru plocu i odradim sve hoce mu ostati te vrednosti i u novoj ploci?
 
Ja mislim da hoce, ti u stvari menjas fw na hdd, a sigurnosti radi sacekaj nekog od verziranijih u hdd.
 
pa da i ja koliko sam ukapirao menja se firmware na HDD
 
kopcao sam HDD na drugu masinu sa IDE podrskom i zavrsio sve za manje od minut. Sad ostaje da vidimo da li je to zapisano u FW hard diska i da li je zavisno od kontrolera na maticnoj ploci. Ako nije ostace ta vrednost. Nasao sam podatak na forums.freenas.org da bi to trebalo da radi

Did you happen to try a different computer? If not, fire up an older computer you have stuffed in a closet somewhere. Did the trick for me.
 
Trebalo bi da je sad OK, a lako ces videti da li se Load/Unload Cycle Count povecava brzo kao i pre.

E sad, sto se cestog skljocanja tice, kladio bih se da je problem ovim resen, al' zivi bili pa videli :type:
 
ovo je stanje od pre 5m, ja ne znam da protumaticim te podatke, taj load cycle ima istu vrednost kao i ranije a skljocanje nije prestalo. Mislim da cu zameniti hdd

 
Da ti nije u Power Settings namesteno da HDD ide u SLEEP mode?
 
ukljucen mi je high preformance jer mi rudari jedna karta u PC pa sam mislio da to automatski eliminise iskljucenje svih uredjaja ali gasenje harda je ipak ukljuceno nakon 20min. Svejedno cuje se ovako kad upalim dok ne dodje do bilo kakvog gasenja. Stavio sam vrednost gasenja na 0 pa da vidim da li to spasava situaciju
 
mozda je normalno, termalna kalibracija ili tako nesto.
 
Jel postoji neko resenje za seagate diskove? Momentus Thin 320gb 7200rpm, laptop hdd. Load/Unload cycle je 4200 a radnih dana 39.

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
problem je u igli hard diska koja zapinje na bad sektorima.

privremeno rešenje je HDD regenerator sa hirens boot diska, pustiš celu noć, i on remapira loše sektore.

ali, to rešenje je kratkog daha i taj hard menjaj pod hitno.
 
Hard nema ni losih ni slabih sektora. Prethodni koji je imao 2-3 godine je bio tih a imao je lose sektore i zbog toga je zamenjen. I na desktopu imam hard sa oko 1800 radnih dana, cuje se kao da kruni kukuruze a isto 100/100, mada je tamo hitachi u pitanju.

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
imaš windows 10 ?
 
Imam trenutno jedan Hard Disk od 160 GB povezan preko SATA II, zanima me cisto iz radoznalosti, da li je moguce teorijski postaviti 4 interna hard diska pomocu sata II, posto vidim na mestu gde je hard disk ima jos 3 prazna mesta kao i tri prazna sata II ulaza.
 
Moguće je i teorijski i praktično, ako su slobodna još tri SATA porta na ploči.
 
Ja od kada sam preso na x99 od tada mi se cuje jedan od 500gb WD plavi. Stalno nesto kurbla a zdravlje i sektori 100% sve ok. Nez sta da radim.. Ali bukvalno kada sam preso na drugu plocu poceo da se cuje a do tada sve ok nikad bolje... Citao sam po netu da moze da pravi SATA kabl problem, premda cisto sumnjam kada je na predhodnoj sve bilo ok do poslednjeg trenutka. Ostaje jos ovo da probam ali ne znam da li bi mogo jos nesto da pogledam? Probao sam i free space opti. i sta sve ne, nista nije poboljsalo. Sto se tice drugog kompa u njemu imam jedan preko 10god WD isto od 500gb (2007 uzet). Isto nesto kurbla ali jos od prvog dana i nikad nisam imao probleme sa losim sketorima ili zdravljem. Eno i dan danas radi kao i prvog dana. Sto znaci da nije to toliko opasno ali je iritirajuce :D
 
Disk kad krene da skljoca,krenuo je u vecna lovista.Pre ili kasnije.Sto pre backup i zamena diska
 
Nazad
Vrh Dno