Šta je novo?

Cooler Master COSMOS C700P

PCBeast

OC Guru
Učlanjen(a)
30.11.2006
Poruke
7,073
Poena
585
Moja oprema  
Pristup internetu
  1. Kablovski internet
Cooler Master se vratio sa svojom legendarnom serijom COSMOS ovaj put sa malo drugacijim redizajnom i ostalim
inovacijama koje ovo kuciste cine najboljom verzijom do sada.

cm-cosmos-c700p.jpg



Review:

https://www.techpowerup.com/reviews/Cooler_Master/Cosmos_C700P/

https://www.overclock3d.net/reviews/cases_cooling/cooler_master_cosmos_c700p_review/1

http://www.guru3d.com/articles-pages/cooler-master-cosmos-c700p-review,1.html



Cena se krece negde oko 300 evra.
 
Poslednja izmena:
  • Like
Reagovanja: NAS
300e hahaha blesavi su :D
Nadam se da novi HAF nece imati takve sulude cene.
 
  • Like
Reagovanja: NAS
Onaj prethodni Cosmos 2 je prelazio 350 evra a za mene licno najveci promasaj od kucista. Plastikaner.
Jos ni jedno CM kuciste po kvalitetu nije nadmasilo Stacker. Full aluminijum.

Cena je na nivou tih kucista iz te vise klase. Nije se moglo ocekivati nize. Moze samo da bude skuplje.
Corsair Obsidian 900D je isao i do 400 evra recimo.

P.S. Sada sam gledao cene. Cosmos II je i dalje preko 300 evra, 330 evra u proseku, Corsair ima slicnu cenu..
 
Poslednja izmena:
Drugo je vreme, veca konkurencija. Sad imas jedan phanteks koji sa npr enthoo primo nudi daleko daleko vise, za manje novca.
Imas Bequiet, sa recimo Dark Base 900, In Win sa 509 itd... mnogo veca konkurencija i ponuda opcija.

Ovaj cosmos novi osim sto donekle lepo izgleda, mi je kompletno ******. Cekaj 2 HDD-a, generic ventilatori, plastika svuda? Idi begaj :) Kuciste koje treba da kosta 150e u vrh glave.
 
Ima mana to niko ne kaze. Ali ne vidim neku posebnu prednost kod kucusta koje si nabrojao. Enthoo Primo je meni recimo obicna kutija, nit mi se svidja nit mi zavrsava posao.

Bequite mi se takodje ne svidja.. In win kucista imaju neki cudan dizajn a cene u rangu nekog polovnog auta :) Dakle govorim iz licnog iskustva kao ti iz tvog.
Mozda ima boljih resenja zavisno od toga sta ko ocekuje i za sta mu je potrebno. Za moje licne potrebe ovo kuciste bi zavrsilo posao.

Naravno bilo bi bolje da je jeftinije ali..

Ni Stacker u ono vreme nije placen nesto specijalno manje ali jeste bio prestiz i uzor za kvalitet.
 
Poslednja izmena:
Aha, a sta to moze ovaj cosmos sto ne mogu ova nabrojana? Cisto pitam, zanima me kad kazes za tvoje potrebe, pa da mogu da uporedim.
 
Aha, a sta to moze ovaj cosmos sto ne mogu ova nabrojana? Cisto pitam, zanima me kad kazes za tvoje potrebe, pa da mogu da uporedim.

Stojim da su sva gore navedena kucista vrhunska, svako je lepo na svoj nacin, ali kad vec pitas zasto je drugaciji evo i odgovora, jedino c700p ima reverse MB try (uz DB900) ali ne bas kao i kod CM, e sad to nekom bitno nekome ne, isto kao i puno ili malo HDD holdera, na kraju svako bira prema svom dzepu a ako ti treba ogromna kutija onda je izbor sveden na svega 5-6 komada u ovom cenovnom rangu.
 
  • Like
Reagovanja: NAS
Evo ja bas razmisljam o tom kucistu jer je guzva sa velikim kartama a za mene midle size nikad nije ni bilo.
Full tower je moje merilo generalno. Ja ga jos uvek ne vidim zvanicno u prodaji mada je na bench testu stavljena cena od 300 evra.
 
Dve karte sa custom vodenim hladjenjem ili dual slot hladnjacima nece praviti guzvu u mom TT Core V51, a ne u Enthoo Primo koje definicija prostranog kucista, a tek Dark Base :)
 
  • Like
Reagovanja: NAS
Ove "skije" su mi odvratne. Meni bi bilo daleko svedenije i lepse bez tih gluposti gore i dole.
 
  • Like
Reagovanja: NAS
Stojim da su sva gore navedena kucista vrhunska, svako je lepo na svoj nacin, ali kad vec pitas zasto je drugaciji evo i odgovora, jedino c700p ima reverse MB try (uz DB900) ali ne bas kao i kod CM, e sad to nekom bitno nekome ne, isto kao i puno ili malo HDD holdera, na kraju svako bira prema svom dzepu a ako ti treba ogromna kutija onda je izbor sveden na svega 5-6 komada u ovom cenovnom rangu.

Ma mene je zanimalo sta to PCbeastu treba sto ima CM C700P, a drugi ne. Posto znam da ne drzi neke sulude kolicine HDD-ova. (kojih mozes staviti i u Enthoo Primo, kao i u DB900).
Reverse MB tray je nesto sto je interesantno, ali se svodi na estetiku. Po mom misljenju je cak bolje odradjeno na DB900.

Dodao bih na to da i Phanteks, a pogotovo BeQuiet kucista dobijas sa ultra dobrim ventovima, dok je CM na kuciste od 300e stavio neke genericke koje ne bih pipnuo ni stapom.
 
Poslednja izmena:
@ErikFox

Imao sam ja sto sta da ti napisem vec je to stvar koja se vrti u krug, sve sam vec rekao jasnim stavom sta tacno ocekujem i sta mi odgovara sto se
u nekoj konacnici svodi na ukus. Dakle, bespotrebno bi vodili diskusiju.
Inace sto se tice hardova, ako racunas 5 komada (6-ti odapeo) malo onda ok. Tu jeste mana ovog kucista, ali i onako ovu gvozdjuriju cu da prebacim na eksterno,
SSD i jedan veci HDD i kraj price.

@nessa78

Sta reci kad se namirisemo odmah, entuzijast entuzijastu :D
 
Ma skroz je ok da ti se vise svidja, na kraju krajeva estetika je jednako bitna koliko i funkcionalnost kod izbora kucista. Nego sam se ja uhvatio za ono sto si rekao da ti navedena ne zavrsavaju posao, pa me kopkalo sta to ovaj CM moze, a DB900 ili Enthoo Primo ne mogu :)
 
Pa to. Evo sad gledam, muka ziva koliko guzve u ovom CM-u MasterCase 5 Pro.
Dve karte u SLI i nemas gde prst da gurnes pogotovu ako su debele kao GTX 1080 Ti.
Okacicu slike. Sto je najgore, nije isti raspored i razmak PCI-E na ovoj platformi (kao na prethodnoj koju sam ima) i onda su karte zbijene, nije dobro
za vazdusno hladjenje. Moracu da kupujem block-ove ili block dok ne resim sta cu za monitor.
Eeeee. Ne znas ti moje muke :d
 
Zar ne vidis njegov mod pored kucista? :)
 
Moja jedina zamerka kod ovog kućišta je ta što je zatamnjena bočna stranica, pa ako u kućištu nemaš lajt šou kao na vašeru jedva se šta vidi. Inače kućište mi se veoma dopada.
 
Ima li neke vesti kad ce se pojaviti kod nas u prodaji H500P ? u Bugarskoj ga vec ima na desetak sajtova sa cenom od 140 do 150e, ali tako je kad zivimo u propaloj drzavi...
 
Mislim da bi ovih dana trebalo da se pojavi kod nas. Ja očekujem cenu od 150€.
Zbunio si me u momentu jer je ovo tema za Cooler Master COSMOS C700P.
 
Mislim da bi ovih dana trebalo da se pojavi kod nas. Ja očekujem cenu od 150€.
Zbunio si me u momentu jer je ovo tema za Cooler Master COSMOS C700P.
Ma znam no nisam mogao da nadjem tema o h500p, ako postoji izvinjavam se. Cudno mi da ga nema jos uvek i kod "madjara"
 
Mislim da i nema tema za Haf 500P. "Mađari" malo teže dobavljaju kućišta zbog gabarita istih. I ja planiram posle NG da kupim Haf 500P. Cena je sasvim korektna i za Cosmos i za Haf.
 
Meni je kuciste vrh. Jos za vodeno dusu dalo. Steta sto je cena tako jaka. Nerealna je cak i u poredjenju sa manjim modelom H500P.
Jedno 300 evra i to je maksimum. Ja ga cekam na zicer :p
 
Poslednja izmena:
Pojavilo se i za realnu cenu. :)
 
Nazad
Vrh Dno