Šta je novo?

s7 edge, s8, s8 plus ili iphone 7 plus

bulldozerNS

Cenjen
Učlanjen(a)
19.12.2013
Poruke
207
Poena
170
Pozdrav, nakon 3 godine korišćenja LG G2, došlo je vrijeme da se malo osavremenim :D
Iako nikad prije nisam kupovao telefon preko mreže, jer je u suštini dosta skuplje nego u prodaji, sad sam odlučio da kupim baš na taj način...zbog bezkamatnih rata, dosta mi je lakše plaćati 20-30 evra mjesečno nego odjednom pljusnuti 600-700 evra. I garancije su čini mi se dosta ozbiljnije.
Elem, pošto nisam neko ko često mijenja telefone (G2 ne bih još ni mijenjao da ga nisam razbio), odlučio sam da kupim neki baš dobar. Bože zdravlja, kad ga kupim, sumnjam da ću ga mijenjati narednih 3-4 godine. Šta mi je bitno na telefonu: odlična kamera, dobar ekran, dobar i fluidan rad telefona. Baterija nije toliko, ne bih baš da je loša, ali ako može čitav dan umjerenog korišćenja da izdrži, meni dosta. Plus, radim kancelarijski posao,pa mi je punjač uvijek pri ruci. Kvalitet zvuka nebitan, ni na zvučniku ni na slušalicama.
Četveroumim se između modela navedenih u naslovu, a preko naše bosanske mreže, na mojoj pretplati cijene su sledeće: s7 edge 566, s8 i iphone po 703, i s8 plus 807 evra. Note8 mi se isto sviđa ali sam ga otpisao zbog cijene od suludih 950 evra.
S8 mi se možda čini kao nekako najbolja kupovina, možda griješim? Mada, s7edge je 140 evra jeftiniji, jeli s8 baš toliko bolji? Sa druge strane, s8plus 100 evra skuplji, a koliko sam ja vidio, razlika je samo malo veći ekran i nešto veća baterija? Isplati li se dati tih 100 evra više? Iphone nisam nikad koristio, mada kažu da je fenomenalan telefon. Iako sam zadovoljan LG-jem, G6 sam otpisao zbog lošijeg hardvera od ovih ostalih, griješim li? HTC U11 mi je takođe zanimljiv, košta otprilike koliko s8plus, jeli dobar za te pare?
Pomagajte, hvala :)
 
Uzmi s7 edge, uštedi pare i uživaj u telefonu!! ;)

Čak šta više i običan s7 je super izbor ako ga imaju u ponudi, mada ako ti edge odgovara po veličini, nema dalje.

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Podršku ćeš jedino za to vreme koje misliš da koristiš dobiti kod Apple-a. Kod Samsunga još otprilike godinu dana, jer će O dobiti, a P će ga dokosuriti.

Ostalo je na tebi i pitanje je kako će raditi Samsung posle 2 odnosno 3 godine, da ne pričam o 4 godine. Pogledaj S5 i S6 kako rade, pa donesi zaključak.

Na toliki dug period ne bih se kockao sa Android-om, sem ako nisi u fazonu da imaš vremena posle dve godine da budzis ROM-ove od nekog Muhammad al Khaziri-a.

Mada posle dve godine bi mogao S8+ i 7+ da prodaš za nekih 350 (S8+) i 400 (7+) pa da dodas opet i kupiš nešto drugo tada sveže i bolje.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
 
Na duze staze apple, podrska + ne pada mu cena toliko. Od svih samsunga jedino sam pre neki dan osta zaista fasciniran sa Note 8, po meni prvi njihov wow telefon u poslednjih x godina
 
7+ na prvom mestu pa s8 na drugom. S7e ne bi razmatrao sto je star skoro 2 godine i podrdka je pri kraju. Dok s8+ ne vredi vise 100e zbog veceg ekrana i malo bolje baterije. A i izgleda ko daljinski
 
Pa i s8 je daljinski, aspect je isti. I nisam baš siguran da je baterija samo malo bolja. Ja bih npr s8 izbacio iz priče skroz, edge ako hoće uštedu, a plus ako ne žali lovu za njega. S8 mi niti smrdi nit miriše... I imaj u vidu da je zakrivljenost ista i na manjem i na plusu, što znači da plus ima nešto više ravnog dela ekrana.

Ili iPhone ako hoće IOS, u principu to je prva odluka.
 
Hvala na odgovorima. Podijeljena mišljenja, logično :D
Ni sam više ne znam šta ću.
Iphone vjerujem da najbolje i najtečnije radi. A kakav je na polju kamere i ekrana, u odnosu na ove samsunge?
 
Imas na YT uporedne testove, pa sam proceni. Pogledaj par klipova da stvoris siru sliku i to je to.

Uglavnom kamere su tu negde preko dana, jako je mala razlika da sad kazes ova je bolja. Preko noci je Samsung bolji, opet moras videti.

Sto se tice displeja amoledi su najbolji trenutno na svetu pogotovo od Samsunga, ali svaki amoled ima manu da moze da se pojavi burn in, dok iPhone verovatno ima najbolji IPS.

Ako volis pune i zivlje boje Samsung, ako volis nesto realnije iPhone.

Sve ima svoje prednosti i mane, ali posto mislis duze da zadrzis telefon iOS ima podrsku 4 godine minimum odnosno 3 godine ako kupis sad iPhone 7+, a Samsung ako kupis imas jos nekih 18 meseci +/-, pogotovo sto ce da cekas mnogo dugo za android P.
 
A sta ce mu ta podrska? Nece raditi?
G2 mu je i dalje radio, zar ne?
Niko ne spominje da se Iphone gasi na niskim temperaturama, da su reklamacije i popravke horor, te da je 7 plus ekran sa malim ekranom, a verovatno najveci telefon od svih, cigla takoreci.
Kamera, a pogotovo video je bolji na Samsungu.
Ne znam odakle to da Iphone radi tecnije, isti su po radu, ja ne primecujem neku razliku.

Ja sam bio u dilemi da li da uzmem 7+ ili 7edge i kada sam uzeo Iphone u ruku, u koju mi je jedva stao, sa manjim ekranom od s7e, potpisao sam ugovor za S7e.

Moja dilema bi bila da li uzeti s7e i ustedeti ili se otvoriti za s8+.

Sent from the 7th edge of the 3rd World.
 
+1 za heroja i softversku podršku...precenjuje se sve to oko novih verzija softvera...sad će oreo pa će telefoni da postanu rakete, a u praksi isti đavo...sve dok rade tebi bitne aplikacije verzija softvera je po meni nebitna...u tom smislu i ja glasam za neki samsung...iphone samo ako si siguran da možeš da živiš sa ios sistemom i svim manama koje nosi zatvorenost tog sistema ( a to valjda znaš nadam se)...nemoj posle da bude jao kupio sam iphone kako da ubacim muziku u njega :)
 
Ja sam na S5 startovao sa Android 4.4.2 a zavrsio sa 6.01 Imao sam updejtove svakih 15tak dana. S6 startovao sa 5.0.1 a vec ima 7.0. Znaci kod Samsunga minimum 1 verzija androida kod ne flagship telefona, a kod flagshipova dve.

Plus, 90% aplikacija radi jos uvek na uredjajima sa sa 4.4.2 a kladim se da vise od polovine radi na 2.x androidu.

Plus sto nekad posle updejta rade gore nego pre updejta.

Upgrade softvera apsolutno precenjen.
 
^ +1

Apsolutno se slazem. Kada sam pre 10ak meseci kupio S7 edge, bio je na njemu Marshmallow, i da me sam S7 nije naterao da ga update-ujem (onim konstantnim smaranjem u gornjem levom uglu kako postoji novi SW i da treba update), stao bih na 6.0, posto je sasvim dobro radio. Sada na Nougat-u isto lepo radi, i sigurno ga necu nadograditi na 8.0 jer nema potrebe (sto se mene tice, da bog da ne izlazila novija verzija na S7 edge :) sve radi sada kako treba).
Sav softver radi i na verziji 5.0, tako da je sama ideja kupovine drugog telefona zbog eventualne kasnije podrske apsolutno nebitna stvar.
Pre s7 edge sam imao G2, na njemu sam stavio zvanicni Lollipop, ali mi se cini da je lepse radio dok je imao KitKat.
Upgrade SW je buдalastina.
 
U mom slucaju ja sam imao slicnu varijantu stim sto kada sam S7E uporedio sa Iphone 7 Plus, Apple je otpao.
Dakle oba telefona sam probao, malo studirao pa doneko odluku. Imas review-e na yt pa pogledaj.

S8 kasnije nisam takodje zeleo da uzmem jer nije neki upgrade u odnosu na S7E. S8+ je vec nesto primamljiviji ali samo zbog malo veceg display-a,
odnosno dimenzija koje meni odgovaraju ali je tada razlika u ceni bila malo veca. S7E je telefon zver a inace nisam fan Samsung-a, vise sam naklonjen Apple a najvise volim Sony.

@Xepoj87

Oba telefona imaju 5.5 i. display samo sto je na Samsungu bolje iskoriscen prostor.

http://www.gsmarena.com/compare.php3?idPhone1=8065&idPhone2=7945
 
Poslednja izmena:
U mom slucaju ja sam imao slicnu varijantu stim sto kada sam S7E uporedio sa Iphone 7 Plus, Apple je otpao.
Dakle oba telefona sam probao, malo studirao pa doneko odluku. Imas review-e na yt pa pogledaj.

S8 kasnije nisam takodje zeleo da uzmem jer nije neki upgrade u odnosu na S7E. S8+ je vec nesto primamljiviji ali samo zbog malo veceg display-a,
odnosno dimenzija koje meni odgovaraju ali je tada razlika u ceni bila malo veca. S7E je telefon zver a inace nisam fan Samsung-a, vise sam naklonjen Apple a najvise volim Sony.

@Xepoj87

Oba telefona imaju 5.5 i. display samo sto je na Samsungu bolje iskoriscen prostor.

http://www.gsmarena.com/compare.php3?idPhone1=8065&idPhone2=7945

S7 edge je mnogo bolji izbor.
 
E to. Meni je uzasno smetalo koliko je sirok 7+, bas nezgrapan telefon za tu velicinu ekrana.
Ja imam jako male sake, pa mi bas ne prija veliki telefon, te sam se i na s7e navikavao jedno 2 meseca, ali ke daleko ergonomicniji od 7+.

Sent from the 7th edge of the 3rd World.
 
Meni je S7E opustencija. S9+ koji cekam bi trebao da zadovolji moje potrebe kada je velicina u pitanju.
Mislim da ce tu biti drugaciji odnos stranica. Ovaj infinity display cini da telefon bude duguljast mada i to ima nekih
prednosti, eto upravo za tvoj primer. S8+ meni vise lezi dok Note 8 jos nisam probao mada mi se dizajn ne svidja.
 
Hvala na odgovorima.
Apple otpada. Pogledao sam uporedne testove kamere, s8 zaista djeluje bolje po tom pitanju. I rekoše mi da bluetooth ne radi najsjajnije na apple uredjajima, a treba mi to jer dosta koristim telefon preko zvučnika u autu.
Nije mi mnogo ni važno da imam baš najnoviju verziju softvera u telefonu, ako telefon fino radi. Za G2 odavno nemam podršku, pa je sasvim ok i posle 3 godine.
U užem krugu su mi s8 i s8+,uporediću ih uživo, pa koji mi se više svidi, kupujem.
 
Pa jedina prednost je veca baterija, to jest, kao u s7edge, kao i veci ekran, pa ako ti je to bitno, a cini mi se da si rekao da nije, onda uzmi s8+.
U suprotnom je doata vise para za nesto sto ti ne treba.

Sent from the 7th edge of the 3rd World.
 
Pozdrav ljudi, iako je prošlo podosta vremena otkad sam otvorio temu,nažalost imao sam nekih nepredvidjenih troškova oko automobila, tako da nisam još telefon kupio. Sad je kupovina opet aktuelna, međutim sad bih gledao skromnije nešto. Dilema mi je s7 edge ili huawei p10 (ako sam dobro razumio, otprilike su ista klasa,huawei mozda malo jeftiniji). Kamera mi je najvažnija, pa posle sve ostalo. Šta kažete?
 
S7 edge.

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
 
Zavisi sta zelis od telefona. Ja ga nisam uzeo jer ima slabiju, ali i dalje dobru, kameru u odnosu na s7. Izdrzljiviji je, posto ima alu kuciste. Ima usb-c i bolji audio od s7. Meni audio nije toliko bitan, a telefon punim bezicno. Ne znam kako je sa servisima za HTC. Htc u11 je bolji u svakom pogledu ali za mene prevelik.
 
Nazad
Vrh Dno