Šta je novo?

visok ping na TELEKOM 4G LTE mrezi

Nišlija_1992

Banned
Banovan
Učlanjen(a)
08.03.2015
Poruke
706
Poena
30
pozdrav

u mom mestu trenutno je najbolji 4g signal telekoma srbija (mt:s),u sobi cak 3 crte signala,a napolju pomocu antene ima i svih 5 crta. predajnik je bas na visini i pokriven sam sa visine,doduse udaljenost je malo veca. meri oko 26mbit/s za down i oko 16 za upload trenutno,moze i vise sigurno,ali to tek kad podesim antenu i usmerim. signal je verovatno na 800mhz,to jos nisam proverio,jer koristim modem huawei e3372h koji se prikazuje kao NDIS device,kasnije kad ga prebacim u dial-up mod,videcu koja je frekvencija u pitanju uz pomoc MDMA aplikacije. imam problem i poprilicno sam razocaran,a i besan. naime,ping za Dota 2 server u Becu,Austrija iznosi previse,sto se vidi na slici. na Vipu je svega 31-36ms,a na mts-u je previsok za normalno igranje. ovaj ping je gori nego na 3g mrezi,doslovno. i veoma je cudno,jer u srbiji merim ka telekomovom serveru svega 15ms,a prema ostalim nasim serverima tek nesto malo vise. i bas zbog visokog predajnika i dobre pokrivenosti sam se nadao nizem pingu nego na Vip mrezi i boljoj vezi. nesto debelo nije u redu,misle li oni to da srede,da li da im pisem da se zalim,ima li neko ideju? :trust:



Untitled.jpg

ttt.jpg
 
Naravno,zamolio bih korisnike koji koriste Telekom 4G da izmere ping ka ovoj adresi: vie.valve.net iliti brojkama 146.66.155.1
 
Poslednja izmena:
Ovo je ping sa mt:s 4G, konekcija je wifi hotspot na telefonu.

Screen Shot 2017-09-28 at 20.33.52.png
Screenshot_2017-09-28-20-38-00-164_com.wilysis.cellinfolite.png
 
Poslednja izmena:
Nazalost izgleda da imaju prelose rutiranje ka inostranstvu...Telenor i Vip su mnooogo bolji,Telekom je uvek bio smrad. Hvala za sliku.
 
Zabranjene su procene na forumu.
 
Nazad
Vrh Dno