Šta je novo?

uparivanje ddr2 razlicitog kapaciteta? da/ne?

TeCHNiCS_

Slavan
Učlanjen(a)
23.10.2006
Poruke
441
Poena
320
imam 2x2gb geil black dragon na 1066mhz i imam 2x1gb kingston hyper x na 800mhz. da li cu nesto poremetiti ako bocnem i te dve od po giga u komp posto imam 4 slota na ploci. ploca je p35 ds3 l ?
 
radice sve na 800mhz
uglavnom,uvek bih pre isao na velicinu, nego na brzinu memorije. razlika u brzini se ne primecuje, osim ako ti nije potrebna zbog overkloka procesora
 
stavi sporije u slot najbliže procesoru (automatski će da podesi brzinu svih na 800 mhz,a i latencije, bar bi trebalo tako )
i posle samo vodi računa o bojama slotova. iste memorije u istu boju.
 
ako radi, onda je okej.
 
hmmm... ne znam da li ima veze sa ovim, ali poceo je zvuk da mi pravi nekakvu distorziju kada pustim klip na YT. jel moguce da je zbog memorije i latencija?
 
joks. proveri kablove.
 
Poslednja izmena:
hmmm... ne znam da li ima veze sa ovim, ali poceo je zvuk da mi pravi nekakvu distorziju kada pustim klip na YT. jel moguce da je zbog memorije i latencija?
Updateuj adobe flash za browser koji koristis (tipa firefox mozilla , ili chrome - najverovatnije problem) ili drajveri od zvucne karte su pobrljavili (mozes disable driver sacekas malo pa enable opet lakse da ne preinstaliras bezveze ) - ume to da se desi i kada se nakupi neka struja u racunaru (nije dugo iskljucivan iz suko uticnice) pa samo da ga iskljucis skroz ( obavezno dugme na napajanju iskljuci) izvuces struju na pritisak power dugmeta i vratis ga u uticnicu ponovo i startuj racunar. A ddr memorija ... ubaci ih kako god (najbolje jedne u jednu boju druge u drugu boju ili kako je za tvoj model maticne ploce obelezeno) fabricki bi trebao sam da ti podesi sve na 800 i zvuk nema veze sa istom kod memorije ili radi ili nije dobro nalegla odnosno ne radi i bice crn ekran.
 
Nazad
Vrh Dno