Šta je novo?

Komp se sam gasi

SaLe NBG

Poštovan
Učlanjen(a)
27.09.2017
Poruke
4
Poena
51
Komp mi se sam gasi, kao da izvadim steker.

Nekada se ugasi za 5 sekundi pri paljenju, nekada posle 20 sekundi, a nekada podigne sistem i posle nekog vremena se ugasi. Mislio sam da je napajanje pa sam uzeo novo i radio je dva dana kako treba i opet je poceo po starom.
Moram da napomenem da ima perioda kada normalno radi, ali problemi gasenja su cesti.

Pokusao sam svaku komponentu posebno da izvadim i upalim tako komp i vidim da li je do nje problem.
Isto se ponasao kada sam izvadio procesor, graficku, cd-rom, hard, ram memoriju, bateriju i prednje usb-portove.
Cak sam kupio pastu da stavim izmedju procesora i kulera, pre toga lepo ocistio.
Mislio sam mozda da je do dugmeta za paljenje, pa sam stavio u biosu da palim komp na dugme od tastature, ali nije ni do dugmeta.

Sta bi mogao da bude uzrok ?
 
Maticna...mozda
 
Samo da dodam da su mi temperature jako dobre, da sam ocistio komp od prasine i skoro sam obarao sistem.
 
Temperature i system nemaju veze sa tim jer se gasi posle 5 ili 20 sekundi nekada, a on to tada ni ne povuce podatke Windowsa a niti moze da sibne temperature da bih se ugasio zbog sigurnosti.
Probaj drugo napajanje, a ako i tada nastavi onda je ploca. Nema trece tj mozda te zeza taj steker i to..pa probaj. Mozda nesto oscilira previse napon mada sumnjal al svakako nije na odmet promeniti uticnicu ili sobu da vidis.
 
Imam novu situaciju. Pomislio sam da je mozda do mog starog produznog sa tri ulaza, a na njemu imam ustekan monitor, komp, internet i 5.1 zvucnike. Morao sam da Iskoristim lopova. Stavim ja noviji produzni (trojku) i novijeg lopova i cujem kako duz produznog smercuje, zujucka struja. U produzni sam onda ubacio samo komp i kada ga ukljucim lampa u sobi krene da onako prekida malo sa svetlom, cak i tv krene da gubi kontakt, samo u situaciji kada upalim komp. U samo nedelju dana mi je dva puta crkao osigurac koji je za moju sobu i to ne onaj osigurac u stanu, nego onaj glavni u hodniku. Samo da napomenem da sam kupio novo napajanje sa novim kablom, misleci da mi je problem bio sa starim napajanjem. Cak sam i menjao
steker i sto se ponasa.
 
Problem resen. Sve je vodilo ka tome da je napajanje problem, ali je problem sto se ulaz za osigurac sjebao.
Nije osigurac u stanu, nego u hodniku. Ulaz je zamenjen i resen problem.
Ovaj problem je vodio na razne strane, ali ovo sto se na kraju desilo... nije ni bilo na listi.
 
Nazad
Vrh Dno