Šta je novo?

CPU Waterblock za AM4 sa AliExpress-a

CarnX

Slavan
Učlanjen(a)
28.05.2005
Poruke
3,519
Poena
475
Moja oprema  
Mobilni telefon
P30 lite
Pristup internetu
  1. Optički internet
Imam Kandalf Lcs kuciste uz koje je doslo i neko vodeno hladjenje koje nisam ni jednom namontirao... Posto planiram da uzmem Ryzen-a 1600x, razmisljam da li da kupim neki kuler od 50e ili uzmem AM4 waterblock (u daljem tekstu wb) i pustim u rad to vodeno hladjenje koje imam... To je p500 pumpa i to je sve sto znam... imam tecnost, imam creva, imam radijator za 3 venta... U sustini imam i wb ali za intel 775 socket i neki amd stariji socket... Tako da sve sto mi treba je wb za AM4...

Gledao sam na EKWB, waterblock kod njih je ~50$ i to je najjeftiniji krsteni wb koji sam nasao... Onda sam se setio AliExpressa i nasao par komada sa cenom do 20-30e sa sve postarinom... Da li neko ima iskustva ili zna nesto o tim wb-ovima sa Alija? U komentarima na aliju nista preterano korisno nisam nasao...
 
Bykski gledaj, oni su pristojni, takodje i Barrow. Nista drugo. Ali pre svega moras saznati od cega je radijator u kucistu, alu ili bakar. Mesavina metala = korozija u najavi.
 
Neki predlog, kako to saznati?

Sent from my m2 note using Tapatalk
 
Glavni vod kroz radijator je od bakra, izgleda (bar je te boje), a krilca su aluminijumska najverovatnije...

Sent from my m2 note using Tapatalk
 
Nadji na netu sigurno neki review ili nesto postoji za taj radijator.
 
Da, bakarni je sa alu krilcima, kao sto sam pretpostavio...

Sent from my m2 note using Tapatalk
 
Onda juri bakarni blok obavezno. Pazi se kod tih kineza jer su mahom alu blokovi (otud niza cena).
 
Niklovan bakar, nista cudno. To je kul sve, nikl i bakar se vole.
 
Eee super... Onda resen problem :)

Sent from my m2 note using Tapatalk
 
Je l' zna neko gde mogu kod nas da nedjem fittinge, tecnost za hladjenje i ostale sitnice? Tecnost mi je najbitnija trenutno...
 
Nigde. Destilovana voda i menjaj na 3-4 meseca dok ne kupiš kulant.
 
znaci mora od preko...
 
Meni je EK clear koncentrat sjajno radio posao.
 
Jedno pitanje radijator od aluminiuma a, blok niklovan bakar dal je to ok? Ako nije cime spreciti ne toleranciju izmedju metala dodavanjem neke tecnosti nesto?
 
Pa mislim da tu reakciju mozes da ublazis tecnoscu za hladjenje (a ne da sipas vodu sistem)... Ali ne verujem da moze da se 100eliminise... Ovo je samo moje nubovsko misljenje (citao sam malo o tome jer sklapam vodeno hladjenje)...

Sent from my m2 note using Tapatalk
 
Ne mozes da eliminises koroziju, anti-korozivima mozes da usporis, ali je samo pitanje vremena.
 
Pa dobro nije strasno do tada ce nesto da se zameni :d
 
Jes vala, navikoh na eng anti-corrosive :) Hvala na ispravci, 5 poena za Griffindor!
 
:-O 10 poena za grifindor!
 
Nazad
Vrh Dno