Šta je novo?

USB problem

thedoctor46

Poštovan
Učlanjen(a)
02.11.2016
Poruke
10
Poena
54
Ovako danas sam istalirao 10-ku na laptop i resio da prenesem nekih 29gb slika sa usb-a, medjutim posle samo nekoliko minuta izasla je neka greska kao i nije vise prepoznavao usb. Vratio sam 7-cu i tada mi je ponudio da formatiram usb i koristim sto mi i ne ide u prilog jel zbog fotki..
Ne znam da li se jos neko susretao s ovim sta bi moglo biti? Da li je fles neispravan ili nesto drugo?
Sreca je da sam imao backup na diskovima, i to je jos jedno pitanje da li su ipak diskovi najbolji za cuvanje fotografija, snimaka..?
 
Prestanak mogućnosti pisanja na USB stickovima i uopšte solid state mediju je jedna od prvih indikacija da ceo ili deo memorijskih čipova umire. U to tađe ulazi i ne mogučnost formatiranja i/ili smanjenje kapaciteta. Te USB memorije imaju daleko manji broj upisa nego SSD i HDD i nisu baš naj trajniji način čuvanja podataka. Na stranu što se relativno lako gube zbog samih dimenzija, takođe mogu da gube podatke totkom vremena ili usled pregrevanja. Od svih SS memorija ti čipovi su naj jeftinije pravljeni.
Hard diskovi, specijalno 2.5" su verovatno naj trajni za backup zato što su pravljeni da izdrže razna drmusanja i fizička naprezanja, delom zbog manjih delova (nego 3.5") i manje mase glave i diskova.
Pošto ne postoje (još) 100% sugurne medije, broj uzastopnih bakup-a raste sa važnošću podataka. Backup, pa backup backaup-a pa backap tog backupa itd. itd.
 
USB флешке и меморијске картице су најгоре место за чување било чега. Основна намена би им била преношење података са једног на други уређај а никако чување. Ипак се и даље стално чује питање како да се врате слике из апарата или мобилног које су сликане у последњих неколико месеци па и година. Или важни подаци чувани на флешки дуже време.

Ја одавно могу да флешку у сваком тренутку форматирам (или однесем у локалну копирницу или још горе, у фото радњу) и једино ће да буде потребно да опет ископирам оно што је било на њој.
 
Podaci mogu da se spasu besplatnim programom "Rufus", ne uvek i ne znam da li bi ta količina podataka mogla da se povrati ali meni je nekoliko puta pomogao. Kao što rekoše ljudi na flešu se ne čuvaju podaci...

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk
 
Hvala svima na odgovorima. Ipak diskovi ispadose mnogo bolje resenje kao sto rekoh sreca je pa sam imao dva bekapa i originale na sd karticama, vise me je zanimalo sta je moglo biti mada je fles poslat na servis pa cu videti.
 
Ovako danas sam istalirao 10-ku na laptop i resio da prenesem nekih 29gb slika sa usb-a, medjutim posle samo nekoliko minuta izasla je neka greska kao i nije vise prepoznavao usb. Vratio sam 7-cu i tada mi je ponudio da formatiram usb i koristim sto mi i ne ide u prilog jel zbog fotki..
Ne znam da li se jos neko susretao s ovim sta bi moglo biti? Da li je fles neispravan ili nesto drugo?
Sreca je da sam imao backup na diskovima, i to je jos jedno pitanje da li su ipak diskovi najbolji za cuvanje fotografija, snimaka..?

HDD-ovi su uvek bili najbolji način pravljenja bekapa... inače ne bi trebalo da kopiraš tako veliku koičinu podataka odjednom, naročito ne preko USB-a. Kada dođe (a često dođe) do prekida u transferu, uglavnom se izgube svi ti podaci.
Uvek kopiraj deo po deo podataka...
 
Nazad
Vrh Dno