Šta je novo?

RX 560 Problem

nixon.

Poštovan
Učlanjen(a)
24.01.2014
Poruke
4
Poena
51
Pozdrav svima,
Vec nekoliko dana mucim muku oko Gigabyte RX 560 2GB verzije koja ne baca sliku. Naime, prije toga sam kupio polovnu konfiguraciju koja se sastoji od i5-2400, 8GB ram-a, te Lenovo IS6XM maticne ploce. Racunar radi odlicno na integrisanoj, medjutim kada se ubaci i karta, ventliatori rade ali slike nema. Karticu sam uzeo polovnu i nije stara ni dva mjeseca od dana kupovine. Probao sam preko adaptera DVI na VGA (jer moj monitor ima samo VGA) i nije uopste funkcionisalo. Kuci sam takodje probao sa TV da povezem preko HDMI-a, isto mi nije radilo.
Medjutim, danas sam odnio kartu do drugara gdje smo probali preko DVI-a i racunar opet nije davao sliku a posto nismo imali VGA kabl da probam preko integrisane kartice ostali smo bespomocni jer sam mislio da je u biosu podeseno na integrisanu kartu. Nakon toga probali smo sa njegovim Q6600 i ASUS P5K preko DVI-a direktno, PC se upalio sasvim normalno na najmanjoj rezoluciji (normalno bez drajvera).
Skoro kad sam stigao kuci, vidio sam da je u biosu podeseno na auto i kada bi karta bila prikacena uvijek bi ona bila prioritet. Bios je takodje flashovan na zadnju verziju iz 2014 god a karta je u mom slucaju bila napajana sa MS-630W a kod druga sa Cooler Master RS500. Da li je problem do maticne ploce ili do cega.. ja stvarno ne znam sta da radim te se nadam da cu ovdje naci objasnjenje koje trazim..
 
Poslednja izmena:
pci neispravan?

Napajanje slabo?

rudarila previše?
 
Standardan problem sa AMD kartama i starijim maticnim plocama. U 90% slucajeva to ne radi kako bi trebalo.
 
pci neispravan?

Napajanje slabo?

rudarila previše?


Nista od navedenog.

Standardan problem sa AMD kartama i starijim maticnim plocama. U 90% slucajeva to ne radi kako bi trebalo.


Upravo to. Probao sam danas kod jednog lika sa nekoliko karti, samo je mislim sa GeForce 8800 htjela raditi, a ove ostale karte nisu funkcionisale. Kao da svaka kartica koja je preko DX10 nece da radi. Na drugim maticnim plocama sve radi kako treba.

Nadam se da ostali nece napraviti gresku slicnu mojoj pri kupovini :)
 
Poslednja izmena:
i5-2400 i nije baš toliko matora platforma, posebno što kažeš da si ažurirao BIOS iz 2014. Još kažeš da radi kod drugara čija je platforma još starija. Pre će biti da je do OEM matične ploče
 
i5-2400 i nije baš toliko matora platforma, posebno što kažeš da si ažurirao BIOS iz 2014. Još kažeš da radi kod drugara čija je platforma još starija. Pre će biti da je do OEM matične ploče

Kupio ASUS H61M-C, radi bez problema, misterija rijesena :)
 
Nazad
Vrh Dno