Šta je novo?

TP-Link TL-WR841N kako podesiti on/off time za wireless

gfx

Cenjen
Učlanjen(a)
21.12.2013
Poruke
439
Poena
180
Pozdrav svima,

Znam da naslov zvuci malo konfuzno, pa da pojasnim sustinu.

Hteo bih u samim podesavanjima rutera da podesim vreme od kada do kada ce tokom dana wireless router radio biti ukljucen, a od kada do kada iskljucen, a ne znam kako.

Recimo, radnim danom od 14 - 22h ukljucen, od 22 - 14h iskljucen, vikendom od 8 -22h ukljucen, od 22-08 h iskljucen.

Meni citav onaj prateci "softver" kada se udje u podesavanja rutera deluje prilicno konfuzno, i jednostavno ne mogu da se snadjem, pa ako neko ima zelje i volje da na neki najprostiji nacin pojasni kako bi ovo moglo da se uradi, ili me mozda uputi na neki koristan link, bio bih veoma zahvalan.
 
Taj router nema takvih mogućnosti. Uglavnom nikome ne trebaju te ih proizvođači ne ugrađuju.


Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
 
Ukoliko imas neki racunar koji radi 24/7, mozes da odradis macro pomocu winautomation softvera, koji ce da odradi to sto zelis..
 
Video sam.
Spojio svoj ruter na grid antenu i hvatam komsijin net, i fino radi TP link nisam nikada imao problema, svako par mjeseci ga restartujem.
 
Interesuje me koliko ovaj ruter TL-WR841N moze da da download, ako imam download trenutno oko 700kb/s, zanima me koliki je maximum ovog rutera?
 
Interesuje me koliko ovaj ruter TL-WR841N moze da da download, ako imam download trenutno oko 700kb/s, zanima me koliki je maximum ovog rutera?

Zavisi od toga koliko je daleko ruter i od tvoje wireless kartice, ali ako je u istoj sobi kao racunar(ili eventualno vas deli samo jedan zid) onda bi trebalo da moze preko 1mb/s. Preko kabla naravno moze brze.
 
Sta predstavlja ovo upozorenje i kako da ga otklonim
Screenshot (80).png
 
I dalje korisitm ruter TL-WR841N, zanima me,
ima li nekog da ga koristi i da li se dobija nešto ako se stavi dd-wrt ili openwrt ili već šta drugo ?
 
Ako već od starta ne znaš da li ti treba dd-wrt... ne treba ti.

dd-wrt i drugi wrt derivati znaju, ali ne moraju biti, ponekad stabilniji od zvaničnih firmware rešenja. Zavisi od rutera do rutera, kod TP-Linka to zna biti čišće izraženo.

Ako ti taj 841 radi bez problema, ne baguje, ne tripuje, ne dropuje konekciju i slično... ne diraj ništa dalje.
 
Ne pipaj nista ako ti sve radi.

Ja koristim ga kao range extender, podesio sam automatski reboot svakog dana u 05:00 i radi kao sat 24/7 (osim kad se restartuje naravno) vec jace od godinu dana.

Sent from my MI MAX 3 using Tapatalk
 
On radi, hoće po nekad da se zaglupi da mi net štuca, mada ne znam više ni da li je do SBB-a ili do mene tj. njega, rutera. Net mi je Screenshot.png takav i njegova brzina downloada je oko 750-800 KB/sec, to je otprilike blizu granice koliko je moguće da ide preko WiFi, mislio sam da li je moguće pvećati brzinu ili tako nešto neka dodatna funkcija, imam dva takva rutera, ima li neke ideje šta može biti od njih osim da se bace u kantu.
 
Lanikor@ taj auto reboot moguće ga je postaviti, kako ?
Moj se ne gasi uopšte, radi stalno.
 
Imas u podesavanjima
6c1cac700c51369deb09f34d134d22ca.jpg


Sent from my MI MAX 3 using Tapatalk
 
Nešo, bez uvrede, ali čovek te krsti, ti prdiš. :D

Piše ti gore, System Tools sekcija, imaš je i ti na screenshot-u koji si postavio.
 
Stvarno nisam imao nameru da nekog z... ali mi nije jasno, ovde to ne vidim Screenshot.png,
ovo je letnje računanje vremena.
 
Proveri sve pod system tools

Sent from my MI MAX 3 using Tapatalk
 
Moja greska, pomesao sam ruter za jedan broj, moj je WR840N, tvoj WR841N, moj ima autoreboot a tvoj izgleda nema, barem ne u tom firmveru
 
Ma nije nikakav problem, gledah, gledah i nigde ne vidoh.

Moj ruter je TL-WR841N ver. 8.4, pitanje je u slici --> Screenshot(1).png
 
Nazad
Vrh Dno