Šta je novo?

Razlika izmedju 4ohm i 8ohm

iSpirit81

Banned
Banovan
Učlanjen(a)
06.07.2014
Poruke
2,382
Poena
130
Koja je razlika recimo kada su u pitanju sateliti u odnosu na vufer ?
Da li je zvuk drugaciji ?
 
Daj definiši malo pitanje - šta 4ohm, šta 8ohm, kakvi sateliti, kakav vufer (pasivan - aktivan), koja veza sa pojačalom?
 
Recimo...ako je aktivan vufer za pc 8ohm,da li mogu da se na njega povezu sateliti od 4ohm_a ?

Послато са VS985 4G уз помоћ Тапатока
 
Trebalo bi da piše na vuferu šta može da se poveže.
Potraži na netu uputstvo za upotrebu (jer ga verovatno nemaš).
 
Recimo...ako je aktivan vufer za pc 8ohm,da li mogu da se na njega povezu sateliti od 4ohm_a ?

Послато са VS985 4G уз помоћ Тапатока

Mozes ali stim da moras obratiti paznju da ne "odvrces" satelite jer:

Omaza zvucnika iliti pravilan izraz impedansa zvucnika je granicnik-zastitnik pojacala od kojeg dobija signal.
Prosto receno,ako imas sistem od 8 Ohma, zvucnik od 4 ce biti glasniji ali ce i vuci vise struje iz pojacala i obratno.
Znaci ako odvrnes posteno satelite rizikujes da ti pojacalo prokuva-rikne.
Nisi naveo o kakvom i koje snage pojacalu je rec ali u normalnom ambijentalnom koriscenju ne bi trebalo biti problema.
 
Nista spec.
U pitanju je logitech z2300 vufer sa satelitima od sistema logitech 553.
Kad pojacam do pola,sateliti krce.

Послато са VS985 4G уз помоћ Тапатока
 
Крче из разлога што су ти сателити слаби за тај вуфер.

Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk
 
Ok,ako su slabi,sto je vrlo verovatno.
Koje satelite mi preporucujete za taj vufer ?
 
Ako nema originalnih i ako budžet dozvoljava, možda JBL Control One?
 
Ja gledao satelite od z5500,kontam da su oni jaki...
 
Aco,trazim misljenje ljudi koji ce mi pomoci da uzmem sto bolje satelite koji nece krljati na vuferu,tako da....
 
Aco,trazim misljenje ljudi koji ce mi pomoci da uzmem sto bolje satelite koji nece krljati na vuferu,tako da....

Z-2300 Satellites

Z-2300 uses 2.5 inch polished aluminum phase plug drivers in their satellites and are beautifully crafted to look like a piece of art. The 12W satellite drivers that Z-2300 uses are again from an unknown speaker company and does not in any way relate to 3 inch Tang Band (W3-594SB) units. I estimate a rated power of 10W & a max of 20W. But since these drivers get audio frequencies ranging from 150Hz to 20kHz, the power handling capability increases by at least two times. So these speakers can handle anything between 20W to 40W.

Sateliti od Z5500 će naravno da pašu kad su od jačeg modela.
 
Hvala ljudi.Ako neko ima sta da mi ponudi od toga,neka pusti pm.
Ja naravno trazim ili jbl neke ili satelite za z5500.
 
Nazad
Vrh Dno