Šta je novo?

Grafička za rendering - Autocad, SolidWorks

Sol-Badguy

Slavan
Učlanjen(a)
29.12.2007
Poruke
57
Poena
309
Brat sastavlja računar i gotovo sve komponente smo utanačili s izuzetkom grafičke kartice.

Budžet je nekih 15000 dinara maksimalno s tim što je izuzetno poželjno da se uštedi koji dinar ukoliko je moguće.
Sama konfiguracija će biti korišćena primarno za rad u Autocadu i SolidWorksu kao što je pomenuto u naslovu sa mooožda povremenom igrom. Dakle gaming uopšte nije bitna stavka - ako radi radi, ako ne, nikom ništa.

E sad, da je samo gaming, kontam mogao bih da mu preporučim u tom rangu 1050, međutim on kaže da je od kolega čuo da je količina VRAMa dosta bitna i da bi trebalo da žrtvuje performanse zarad VRAMa, pa razmišlja čak da se spusti do AMD RX550 iz jednostavnog razloga što ima 4GB VRAMa, dok je 460 sa 4GB pre neki dan nestala iz ponude izvesne radnje.

Moje glavno pitanje je - da li se za ove svrhe više isplati juriti karticu sa više VRAMa ili je bolje insistirati na (osetno) boljim performansama? Mala napomena - u planu je eventualno kačenje na 2 monitora gde verujem da bi se dodatna 2GB osetila, ali opet nisam siguran šta je bolje činiti ?
 
Ako ne radi velike 3D modele, 2GB je dosta. Što se renderinga tiče, Solidworks ima plugin za renderovanje sa AMD kartama, ne znam kako je sa nVidia, ali mislim da i za njih postoji plugin (verovatno još od ranije). Najbolje bi bilo da nađe Quadro P400, jer ga igre ne zanimaju. Ali toga kod nas verovatno nema. U suportonom GT 1030, RX 550, RX 460, RX 560, GTX 1050....
 
Nazad
Vrh Dno