Šta je novo?

Thinkpad Edge 15 - displej ne radi dok se ne zagreje

WebWolf

Slavan
Učlanjen(a)
18.09.2004
Poruke
3,814
Poena
435
Moja oprema  
CPU & Cooler
AMD Ryzen 5600 & Scythe Mugen
Matična ploča
MSI X470 Gaming Pro Carbon
RAM
Kingston HyperX Predator 16GB 3200MHz
GPU
GeForce RTX™ 3060 Ti GAMING OC PRO 8G
Storage
Samsung 970 Evo Plus 1TB & Samsung 970 Evo Plus 500GB
PSU
Corsair RM650x
Kućište
NZXT H500
Miš & tastatura
Cooler Master MK730 & Razer Basilisk v3
Mobilni telefon
Pixel 7 Pro
Pametni uređaji
Xiaomi Roborock 6
Xiaomi Air Purifier 3H
Pristup internetu
  1. Optički internet
Ne tako davno su poceli prvi problemi sa laptopom, ponekad displej nije hteo da se ukljuci ljudski. Pod ljudski, mislim kao da je krenulo da "prekida" negde. Ali ubrzo se displaj uopste nije palio. Eksterni monitor kroz VGA sve vreme radi bez problema. Shvatio sam da posle recimo pola sata, i restarta, displej se pali i radi bez greske dok se laptop ne ohladi. Temperature su prilicno prihvatljive, ali dovoljno je da se malo smlaci i proradi. Dovoljno je samo da stoji ukljucen.

Nosen je vec u jedan servis u Nisu, probano je sa dva nova displeja, flat kabl nije menjan. Serviseri po sopstvenom priznanju nemaju samopouzdanja da popravljaju ovaj model pa su mi ga vratili. Takodje su rekli da je u pitanju verovatno graficka, ali nesto nisam ubedjen. Ja ne znam sta sa njim da radim, ocigledno moram sam. Kuda dalje? Citao sam po netu, navodno to ukazuje na LCD inverter. Da li je to nesto sto mogu sam da pokusam da zamenim? Da li sam upravo dobio nov desktop sa UPS-om? :D

Nije u pitanju pozadinsko osvetljenje, znaci kada displej ne radi zaista ne radi, pitch black. Takodje, Windows ga ne prepoznaje u device manager-u.

Laptop je malo stariji, ali vise vredi (mom ocu zapravo :) ) nego sto kosta, obzirom da je dobudzen novom baterijom, 6GB RAM-a i SSD-om i bas je lepo sluzio do ovoga.

Edit:

To bi trebalo da je ovaj model:
https://support.lenovo.com/rs/en/solutions/migr-75358

CPU: Intel i5 460M
GPU: ATI Radeon 4500 Series
Product ID: 0301-GFG
 
Poslednja izmena:
Nema logike da je graficka ako na monitoru sve vreme radi kako treba...
 
LCD inverter sigurno nije, pošto specifikacijama tvoj ekran ima LED pozadinsko osvetljenje. Ja bih rekao da je grafika počela polako da daje znake da odlazi u večna lovišta, bez obzira što sliku normalno daje na eksternom monitoru putem VGA.
 
Ok, kapiram, kontradiktoran je problem :). Od kada sam ovo postavio nije paljen, sve do danas. Danas se upalio iz prve (iako je hladno?). Reinstalirao sam Windows posto je imao neke probleme i u celom postupku pri jednom restartu nije hteo da ukljuci, inace se uvek palio. Evo 6 sati radim na njemu, nije se ugasio. Cudno je sto se to desava samo pri restartu, znaci ako se upali zajedno sa laptopom radice bez problema, ako se ne upali, prosto nista.
 
Nazad
Vrh Dno