Šta je novo?

Hardware vs Paper wallet

Ja sam razmisljao jos pre da uzmem ledger hardware wallet i na kraju sam odustao jer sam se odlucio za BitPay android aplikaciju. Dostupan je naravno na oficijalnom bitcoin.org sajtu, i u odnosu na druge koje sam probao veoma je lak za koriscenje i zapravo pravilno konvertuje RSD u BTC ( drugi walleti nisu imali pravilno upisan nas kurs ). Ovo konvertovanje je korisno ako budete igde hteli u Srbiji u nekom kaficu recimo da platite nesto u BTC sto mi je kul. Moze biti zasticen pinom i otiskom prsta, a moze se i back-upovati uz pomoc onih niza reci kao sto imaju i hardware walleti.

Mislim da je nepotrebno bacati 150e na hardware wallet kad je ovaj mnogo laksi za koriscenje, a i besplatan je.

EDIT: Jedina mana mu je sto podrzava samo BTC i BCH.
 
Poslednja izmena:
To je dobro upravo za to sto si naveo, ali svako ko želi sigurnost kupice hardware wallet, i držati sve na njemu a po potrebi prebaciti na menjacnicu ili hot wallet.
 
Ljudi, ne napadajte žrtvu i ne pravite se pametni..


Saslušajte / pitajte ako vas nešto zanima da se smanji mogućnost da neko sledeći nadrlja na isti način.

To nepozvano pametovanje / pridikovanje je totalno out..

niko se ne pravi pametan nego mozda ti nisi pratio. 100000000 puta do sada je receno da se bekap podataka ne cuva na kompu na kom je sve zivo. Mogao je da ima i 2fa i da ima bekap qr koda ili ili cifara i opet bi mu hakovali. Dakle ako vec necete hw wallet onda lepo cist komp, najbolje laptop sa cistim windowsom legalnim kljucem i ni za sta drugo koristiti sem za kripto, naravno staviti i sve odgovarajuce zastite av,antiransom... Bekap sifara i ostalog najbollje zapisite...
 
+1

Tako je kod mene, backupi na posebnom flešu, čist komp samo za te stvari
 
Ma znam ja dobro za sve to ali kiksnuo sam jer sam u jednom textualnom dokumentu drzao pasvord od exodusa i ostali walleta i svega i svacega . Kada sam prebacio sve to na usb , zaboravio sam taj isti usb koji je bio bas za backup da izvadim iz kompa i stojao je u njemu par dana i eto desilo se sta se desilo.. Steta par hiljada $ ali sta ces , idemo dalje..
 
Nazad
Vrh Dno