»RSS Benchmark sajt

Strana 2 od 4 PrvaPrva 1234 PoslednjaPoslednja
      Prikazani rezultati od 16 do 30 od ukupno 54

Tema: Hardware vs Paper wallet

Member
        Na forumu od
        Dec 2006
        Poruka
        1.240
      2. Moja mašina
        • CPU: celeron g530
        • MoBo: Asus P8H61
        • RAM: 8gb
        • VGA: 6950 2gb
        • MON: lcd
        • HDD: 1tb
        • OPT: dvdrw
        • Case: chief+cm 700w
      3. Jeste malo starije ali koliko vidim lepo objasnjeno:
        https://bitcointalk.org/index.php?topic=858604.0

Newcomer
        Na forumu od
        Jul 2017
        Poruka
        120
        Trezor je otvorenog koda i nije moguce da ubace ista zlonamjerno
        https://github.com/trezor

Newcomers
        Na forumu od
        Jul 2017
        Poruka
        64
        Citat Citiram korisnika: Babic Pogledaj poruku
        Trezor je otvorenog koda i nije moguce da ubace ista zlonamjerno
        https://github.com/trezor
        A kako znaš da je kod sa tog linka isti kao kod u tvom primerku Trezora...?

Member
        Na forumu od
        Aug 2013
        Poruka
        89
      7. Moja mašina
        • CPU: AMD Ryzen 3 2200G@3.5GHz
        • MoBo: Biostar Pro
        • RAM: 8GB DDR4
        • VGA: Radeon Vega 8
        • MON: Asus VC239HE IPS LED
        • HDD: SSD 120 GB + HDD 500GB
        • OPT: DVD-RW
        • Case: Rhino
        • SND: Realtek HD audio
        • LAP: Acer
        • INET: Kablovska
        • Ostalo: Mi A1
      8. Hardware vs Paper wallet

Moze li mala pomoc oko tumacenja

Umesto stanja, pokazuje ETH Balance -1 wei, sta to treba da znaci ?

Sent from my iPhone using Tapatalk
        Menjao eclctc : 04.10.2017. u 20:13
        La.Prestige=
        Drugi ne moze nikako biti manji od prvog. To ti je kao kad probusis zensku. Sad ce do te cene stici dosta brze i bezbolnije.

Newcomers
        Na forumu od
        Apr 2013
        Poruka
        70
        Isto pokazuje mnogima, bag je u pitanju.
        https://www.reddit.com/r/ethereum/co..._etherscan_it/

Newcomers
        Na forumu od
        Feb 2017
        Poruka
        37
        Citat Citiram korisnika: DynDNS Pogledaj poruku
        Zavrsavam.

Papirni/pdf novcanik je najbezbedniji vid cuvanjan/koriscenja coina. Vi ste ga kreirali, vi ga koristite vi ga gasite. Za koriscenje vam ne treba racunar. Dovoljan je smartphon.

Hrdver walet je neko drugi napravio. Vi ne znate dali u tom parcetu hardvera stoji neka scripta koja ce nekada da se pokrene. "Otporan na viruse" ja bih rekao jos uvek je otporan na viruse, a mozda i nije.

Koriscenejm hardver novcanika vi krsite srce ideje criptovaluta time sto ste zavisni od proizvodjaca hardver novcanika.

Sve sto sam napisao je ukratko ono sto moze da se dobije googlanjem.

Znači da bi osigurao da papir koji čuvaš ne može svako da unovči ti enkriptuješ informaciju o privatnom ključu na njemu. Sada moraš posebno da čuvaš ili pamtiš šifru kojom je enkriptovano i time uvodiš još jedan korak gde porocedura povrata može fatalno da zakaže, ukoliko na neki način ostaneš bez šifre.

Dalje ovu enkripciju/dekripciju sigurno nećeš raditi ručno nego ćeš to prepustiti nekoj aplikaciji/servisu verovatno smartfone jer one imaju praktične čitače 3D barkoda. Znači time moraš da veruješ da će aplikacija/ tvoj smartfone sistem da uradi sve kako treba bez curenja ključeva plus da će biti podrška od ovog servisa za to i u buducnosti. Naravno pre toga treba da veruješ isto nekoj aplikaciji/servisu da su sami ključevi generisani potpuno random a ne povučeni iz neke baze.

Nisam protiv papira ali sve ima za i protiv. Što više pokušsvaš da zaštitiš ključeve stvari se komplikuju i povećava se mogućnost lošeg ishoda u procesu povrata.

Uglavnom je ideja da se više veruje (ili postoji veća mogućnost da se prati) hardrveru/softveru specijalizovanom za ovakve namene (generisanja i čuvanja privatnih ključeva) nego nekim random servisima/aplikacijama/uređajima.

Svako treba da nađe sebi šta mu najviše odgovara ali pre toga treba da se dobro edukuje o problematici.
        Menjao tiltAiM : 04.10.2017. u 21:22

Member Avatar korisnika DynDNS
        Na forumu od
        Mar 2011
        Poruka
        361
      12. Moja mašina
      13. Papirni novcanik se kreira bez internet konekcije iz browser-a na live linuxu ili windows-u pokrenutog sa CD-a na racunaru. Jedini nacin da si siguran da nesto u pozadini nije snimalo tok kreiranja novcanika. A i ako je nesto snimljeno ili sta vec nikuda nije otislo jer nema internet konekcije a i bice obrisano kada ugasis live os. Nakon kreiranja novcanika gasite live os. Slazem se da ako se password zaboravi povratka nema. Ali to je i cilj da jedino vlasnik bitkoina moze da raspolaze svojim bitkoinima sto donosi odredjenu odgovornost.

Licno ne stavljam dodatnu enkripciju upravo iz oba razloga koja si naveo.
        Menjao DynDNS : 04.10.2017. u 23:10

Member
        Na forumu od
        May 2007
        Poruka
        228
      15. Moja mašina
        • CPU: AMD FX-8320 3.5GHz AM3+
        • MoBo: GA-970A-UD3P (rev. 2.0)
        • RAM: 16 GB Kingston Savage DDR3 1866 Mhz
        • VGA: ASUS STRIX-RX470-O4G
        • MON: ViewSonic VS2433wm
        • HDD: SSD Kingston 120GB, WD20EFRX 2TB, WD40EFRX 4TB, Samsung HD103SJ
        • OPT: Sata SonyNec
        • Case: Cooler Master B600 ver2
        • SND: Asus Xonar DS/A
      16. Ja jedino nisam skontao razliku izmedju online walleta i papirnog walleta.
        Ako generisem adresu preko npr myetherwalleta i odstampam podatke i drzim keyfile na usbu, jel to zapravo paperwallet? Zbunjuje me cinjenica da sam generisao adresu online putem preko pomenutog sajta, pa mi i sam pojam online walleta sad postaje konfuzan.
        Dajte mi neki primer online walleta ako nije problem.

Newcomers
        Na forumu od
        Feb 2017
        Poruka
        37
        Citat Citiram korisnika: skituljko Pogledaj poruku
        Ja jedino nisam skontao razliku izmedju online walleta i papirnog walleta.
        Dajte mi neki primer online walleta ako nije problem.

Paper wallet
        ti je komad papira koji sadrži privatne ključeve adresa na kojima su ti crypto. Gotovo uvek je otštampan i sadrži 3d barkodove radi praktičnog pristupa ovim sredstvima QR barkod skeniranjem.

Možeš ključeve i ručno da prepišeš na papir samo nije toliko praktično jer je dosta karaktera u pitanju pa treba dosta napora da se sve uradi bez greške.

Online wallet ti je web servis na netu koji čuva ključeve i kontroliše ti pristup tvojim adresama. Moraš da se uloguješ na svoj nalog koji si predhodno napravio da bi mogao nešto da uradiš.

Svaka crypto menjačnica može da se posmatra i koristi i kao online wallet jer pruža ovu funkcionalnost. Dobre strane su praktičnost a loše to što potpuno zavisiš od servisa i od toga koliko ti je siguran nalog sa tvoje strane.

Poznati i prilično dugo radu btc online wallet servis je blockchain.info

Citat Citiram korisnika: skituljko Pogledaj poruku
        Ako generisem adresu preko npr myetherwalleta i odstampam podatke i drzim keyfile na usbu, jel to zapravo paperwallet? Zbunjuje me cinjenica da sam generisao adresu online putem preko pomenutog sajta, pa mi i sam pojam online walleta sad postaje konfuzan.
        Paperwallet ti je papir, ako čuvaš podatke na usb stiku to nije papier wallet to je usb stick wallet. Koristio si samo online servis za generisanje adresa.
        Menjao tiltAiM : 05.10.2017. u 19:47

Newcomers
        Na forumu od
        Feb 2017
        Poruka
        37
        Papirni novcanik se kreira bez internet konekcije iz browser-a na live linuxu ili windows-u pokrenutog sa CD-a na racunaru. Jedini nacin da si siguran da nesto u pozadini nije snimalo tok kreiranja novcanika. A i ako je nesto snimljeno ili sta vec nikuda nije otislo jer nema internet konekcije a i bice obrisano kada ugasis live os. Nakon kreiranja novcanika gasite live os. Slazem se da ako se password zaboravi povratka nema. Ali to je i cilj da jedino vlasnik bitkoina moze da raspolaze svojim bitkoinima sto donosi odredjenu odgovornost.

Licno ne stavljam dodatnu enkripciju upravo iz oba razloga koja si naveo.
        Jel ti to štampaš na papir ili ne, to mi samo nije jasno?

Na forumu od
        Mar 2011
        Poruka
        361
      20. Moja mašina
      21. Ne. Ja slike cuvam na 2 usb-a.

Member
        Na forumu od
        Nov 2013
        Poruka
        244
        I sta se desava kada ti je comp zarazen virusom i posalje tu sliku cim prikopcas USB, uz to ti snim i uneti password?

Na forumu od
        Mar 2011
        Poruka
        361
      24. Moja mašina
      25. U najgorem slucaju ce moci da upravlja adresom koja ima 0 bitkoina i 0 satošia. Jer neka sredstva sam poslao tamo gde sam zeleo a sve ostalo na drugi nekompromitovan papirni walet. A vec korisceni papirni walet sa kog sam povuko sredstva unistavam, odnosno vise me ne zanima. Naravno, papirni walet je koristan za vece sume koje ne diras. Sitan iznos do 1000 € sa kojim trgujes drzis na online...

Newcomers
        Na forumu od
        Feb 2017
        Poruka
        37
        Ne. Ja slike cuvam na 2 usb-a.

A tako, onda to nije paper wallet u bukvalnom smislu već čuvaš fajlove na flešu. Mislim da bi neki drugi format bio praktičniji za upotrebu ali ako tebi radi posao to je ok. Ako bi jednom ovo otštampao a fajlove obrisao imao bi pravi papir wallet . Ja ove primedbe što sam imao odnosilo se na enkriptovan otštampan papir.

Newcomers
        Na forumu od
        Feb 2017
        Poruka
        37
        Citat Citiram korisnika: Milan81 Pogledaj poruku
        I sta se desava kada ti je comp zarazen virusom i posalje tu sliku cim prikopcas USB, uz to ti snim i uneti password?
        Zašto bi gurao taj fleš u zaražen računar koji je zakačen na internet. Nema ni jedan razlog za tim.
        Veća je opasnost da mu taj fleš crkne, bude greškom na neki način uništen ili ga trajno izgubi.

To mu je sva briga da ga sačuva i da ostane funkcionalan kao i da spreči druge da dođu do njega ako ga već nije enkriptovao a ako je enkriprovao onda i da čuva ili pamti ključ za pristup.
        Menjao tiltAiM : 05.10.2017. u 21:09

Strana 2 od 4 PrvaPrva 1234 PoslednjaPoslednja

Bookmarks

Dozvoljeni tagovi

• Ne možete pokrenuti nove teme
      • Ne možete odgovoriti u temi
      • Ne možete okačiti atačmente
      • Ne možete izmeniti svoje poruke
      •