Šta je novo?

jedan android tel ne vidi wifi ruter / svi ostali rade normalno

djpaan

Čuven
Učlanjen(a)
16.04.2004
Poruke
885
Poena
645
Dakle, ima wifi ruter cisco EPC3928sV2 koji radi normalno. Bio je na n standardu, 2.4ghz.
nekoliko telfona tableta, kompova, sve razliciti op sistemi i sl radi sasvim normalno.
Pokusam da prikacim jedan novi andorid telefon (moto z) i sanse nema da vidi doticni ruter.

Pokusao sam i manuelni unos ssid i ukljucivnaje pomocu wps, ma nema sanse da vidi ruter. Sve ostale ruter eu opsegu vidi normalno (medju kojima su i 4 komada istih cisco rutera od sbb)
Bez problema sam se registrovao na neku mrezu koja j eimala wpa2 kljuc (negde sam procitao da to moze da bude problem).

Nisam pametan sta vise da uradim da bi tel video ruter. Dajte ideje.
 
HVALA PRORADILO JE!
ali zar to ne bi bila npr prepreka za sve druge uredjaje koji ga normalno vide? BIo je na kanalu 13.
 
Poslednja izmena:
Neki routeri imaju ograničenje u broju povezanih wifi uređaja. Neki telefoni (znam za ajfon) neće da se povežu ako je šifra za wifi samo od brojeva.

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
 
Mene je zbunilo to što je tel video isti takav ruter sprat iznad. A max broj uređaja bi trebalo da sam prevazišao resetom rutera..
 
Imao sam isti problem, telefon nije video moj kućni ruter nikako, sve sam pokušavao, čak i FR na telefonu, ništa nije radilo.
Na kraju promenim kanal i op, eto ga.
Btw, ako resetuješ ruter, telefon ga opet neće videti, znači moraš ručno da promeniš kanal.

Ne znam razlog, ali znam rešenje. :)

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
 
Razlog su regulative drzava/regija u vezi dozvoljenih kanala i jacine istih itd itd...

Najcesci problem je 13 kanal (redje 11 i 12) koji je najmanje zastupljen tj u ovom slucaju je blokiran na telefonu ali ga ruter "gura" jer je najmanje "opterecen" tj najmanje ima "shuma"...

H6X
 
U USA je zabranjeno koristiti "gornje" kanale i zato kad podesavas ruter te i pita i upozorava, zbog pravne regulative, u kojoj zemlji se koristi...Stavlja se, obicno, neka evroska zemlja [nas nema na spisku, ali ima Croatia] i onda imas svih 13 kanala.
Telefon je ,najverovatnije, iz USA i ogranicen za te, najvise kanale..Desavalo se isto i za laptop-ove..
Samo rucno stavis neki nizi kanal [pregledas gde nema "guzve", po komsiluku i vozi..
pozz
 
hvala, zaista nisam znao za to.
 
Nazad
Vrh Dno