Šta je novo?

Cudan problem sa antenom i tv-om

acivi_nik

Slavan
Učlanjen(a)
01.12.2010
Poruke
4,263
Poena
300
Drugar uzeo nov LG tv, sluzi mu vecinom kao monitor. Kupio je i antenu da hvata digitalne kanale, ali se desava nesto jako cudno. Antena ne hvata nikakav signal, sve dok je kompjuter ukljucen. Cim se ugasi, ili se ukljuci skrinsejver posle minut, signal televizije se vraca.

Probao je da menja ulaze i stekere, uvek je isto. Kaze da je kvalitetna antena, nova.

Zna li neko sta moze da bude problem?
 
Da li ima onaj potenciometar na antenu?

Sent from my m2 using Tapatalk
 
Pitao sam ga, kaze ima neki tockic :D

Bilo je na max, smanjio je na min, i dalje ima taj problem.

Antena je SV9125
 
Poslednja izmena:
Nisam pametan.Mozda hvata signal sa dva predajnika pa brljavi.Dosta je jaka 36db, lupam.

Al ima neku staru da proba sa njom? Mene su zezale te sa potencimetrom pa sam to sve pocupao veza direkt kabl za antenu.I od tada nemam problem samo moram da uzmem lte filter.
 
Drugar uzeo nov LG tv, sluzi mu vecinom kao monitor. Kupio je i antenu da hvata digitalne kanale, ali se desava nesto jako cudno. Antena ne hvata nikakav signal, sve dok je kompjuter ukljucen. Cim se ugasi, ili se ukljuci skrinsejver posle minut, signal televizije se vraca.

Probao je da menja ulaze i stekere, uvek je isto. Kaze da je kvalitetna antena, nova.

Zna li neko sta moze da bude problem?

Kako su povezani računar i TV? Preko HDMI?
Ako jesu preko HDMI, najverovatnije je TV setovan da prihvata komande sa HDMI porta, te se slanjem slika sa računara, TV prebacuje na HDMI ulaz. Ovaj protokol komandovanja se uglavnom zove Consumer Electronics Control ili CEC. Ali kod različitih proizvođača, ova opcija nosi različita imena.

Treba pročačkati kroz meni televizora, i isključiti opciju komandovanja kroz HDMI. tj. taj neki CEC. Ne znam gde je to tačno na LG-jevima, ali po ovom objašnjenju na Wikipediji, kod njih se to zove SimpLink.
 
Iskljuceno je to. Ne prebacuje na hdmi samo, ostane na kanalu, samo nestane signal...znaci kao da je iskljucio antenu.
 
Da nije spread spectrum problem? Možda procesor ili neka komponenta smeta tom dvbt2 receiveru. Neka proba da uključi spread spectrum u biosu.

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
 
Uopste nam tu opciju u biosu, sve je prelistano. Ukljucen je i expert mod kod podesavanja procesora, i dalje nema. H110M PRO-D je ploca.
 
Nema šta drugo nego da se smetnje od računara pojačaju u anteni pa prekriju signal. A šta pravi smetnje pitaj boga, ima toliko toga. Da li računar i antena dele isti produžni ? Računarska napajanja znaju lepo da prljaju mrežu...
 
Kao sto rekoh gore, probane razlicite uticnice, uvek isti slucaj.
Pokusace da nadje neku obicnu antenu da proba... Jel to nema veze, moze neka najobicnija kao sto se ranije koristila za analognu televiziju?
 
Da li je kućište od kompa metalno ili plastično?

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
 
MS Industrial Cyclops IV, metalno, osim maske napred i pleksija na stranici.
 
Да ли је пробао да убоде у неки други HDMI на телевизору?
 
I to je receno u prvoj poruci, probani svi ulazi i stekeri.
Hdmi kabl je takodje nov iz prodavnice.
 
Mislim da nije do koma, već do DVB-T tjuner na TV-u. Za početak nek pokuša da poveže neki laptop preko tog HDMI ulaza. Ako se i sa njim gubin signal, onda će bar znati da je do tjunera.
 
Nije. Probano je premestanje, druge uticnice, kablovi itd... Jedino nije kupovina nove antene.
 
Nazad
Vrh Dno