Šta je novo?

Nova graficka do 20.000 din.

delibasa

Poštovan
Učlanjen(a)
09.04.2017
Poruke
577
Poena
95
Dajte neku preporuku koju graficku da uzmem, a da nije skuplja od 20.000 din.
-Gledao sam neke od AMD Radeon RX560 sa 4gb memorije. Sta mislite o njima?
-nVidia kartice me ne interesuju.
-Znaci samo AMD Radeon kartice sa 4gb memorije.
 
Pa zasto mu preporucujes 1050ti koja je inace najbolja kupovina do 20.000 kad covek hoce iskljucivo AMD kartu a tu nema nikakav izbor, jedino RX560 i to je to.
 
Za te pare obavezno GTX 1050Ti i nista drugo..

Mani se toka Nvidia vs AMD i gledaj samo odnos pare/perfomanse..

Послато са D6503 уз помоћ Тапатока
 
Za te pare obavezno GTX 1050Ti i nista drugo..

Mani se toka Nvidia vs AMD i gledaj samo odnos pare/perfomanse..

Ne interesuje mene da li je AMD ili nVidia, nego mislim da je bolje da uzmem AMD zbog "FREESYNC-a", tj. zbog monitora koji sam vec narucio. Ne stavljam se ja nikada na strani 1 ili dr. kompanije, samo me interesuje da dobijem najbolje za ulozen novac.

edit:


Verovatno cu ovu da narucim u toku dana:
http://www.emmi.rs/grafičke-kartice...-red-dragon-4gb-gddr5.11.html?productId=63869

Nije da sam bas ogranicen budzetom od 20.000 din. ali ne bih dao vise, jer bih samo povremeno odigrao neku noviju "FPS" igru i to je to. Mislim da ce i ova da zavrsi posao. Sacekacu jos malo da vidim ima li jos neko predlog za neku bolju kartu, ako ne, narucicu ovu do veceras.
 
Poslednja izmena:
Verovatno cu ovu da narucim u toku dana:
http://www.emmi.rs/grafičke-kartice...-red-dragon-4gb-gddr5.11.html?productId=63869

Nije da sam bas ogranicen budzetom od 20.000 din. ali ne bih dao vise, jer bih samo povremeno odigrao neku noviju "FPS" igru i to je to. Mislim da ce i ova da zavrsi posao. Sacekacu jos malo da vidim ima li jos neko predlog za neku bolju kartu, ako ne, narucicu ovu do veceras.
Zasto bi uzeo losiju kartu za iste/slične pare ?

Pogledaj razliku u FPSu
https://youtu.be/nFMb3jop6Lw..

Послато са D6503 уз помоћ Тапатока
 
Poslednja izmena:
Editovao sam svoj post iznad. E sad, ako negde gresim to je dr. A ne moram ni svaku igru da igram u Full HD. Malo se smanje detalji i to ce da radi. Znam da je koliko para, toliko i muzike, ali jednostavno mi se ne daje vise od navedene sume.
 
Editovao sam svoj post iznad. E sad, ako negde gresim to je dr. A ne moram ni svaku igru da igram u Full HD. Malo se smanje detalji i to ce da radi. Znam da je koliko para, toliko i muzike, ali jednostavno mi se ne daje vise od navedene sume.
1050Ti se nalazi za one pare..

Послато са D6503 уз помоћ Тапатока
 
Vi mu nudite nvidiju a reče čovek da želi AMD zbog FREESYNC-a. Nemaš ništa bolje od te RX560, 1050Ti je bolja ali je u pitanju nVidia.......


edit: i nemoj da bacati pare na model od 4GB, za ovaj model GPU je 2GB dovoljno......
 
Poslednja izmena:
Ma uzeo bih ja i ovu 1050ti, ali zbog monitora (vec sam ga narucio) koji podrzava "FreeSync" mislim da je bolje da uzmem AMD kartu, onu gore sto sam napisao. Ispravite me ako negde gresim.
 
Poslednja izmena:
Vi mu nudite nvidiju a reče čovek da želi AMD zbog FREESYNC-a. Nemaš ništa bolje od te RX560, 1050Ti je bolja ali je u pitanju nVidia.......


edit: i nemoj da bacati pare na model od 4GB, za ovaj model GPU je 2GB dovoljno......

Ne pita da li će RX 560 uopšte da izvuče dovoljno fps da bude u tom zlatnom rasponu gde je Freesync uopšte od koristi...
 
Covek je uzeo monitor kao moj iz potpisa, na kome FreeSync radi u opsegu od 40-75Hz.

Moci ce 560 4GB da izbaci 40-75fps, naravno ne na visokim podesavanjima.
Greska je sto nije uzeo najjeftiniji 560 2GB ili 460 2GB, jer je razlika u performansama mala, a u ceni 4-5.000.

Edit:

Najjeftiniji 560 2GB model trenutno je 13.500, 17k u odnosu na to i nije mnogo s obzirom da se dobija 4GB i bolji model GPU-a.
 
Poslednja izmena:
Monitor mi jos nije stigao, narucen iz "buscomputers-a" 23.09.2017, a graficka stigla. Sutra cu da ih pozovem i ako nemaju da narucim od nekog dr. Tako je bilo i za maticnu plocu, ja narucim od jednog, oni imaju-nemaju, pa narucim od dr. onda stigla jedna, a dr. sam vratio. Cekam jos samo monitor i napajanje, a onda treba i AM4 mount kit da narucim.
 
Poslednja izmena:
sto ne bi odmah narucio am4 kit?
 
Zato sto nisam iz BG-a, a sve komponente su mi stigle na adresu kod tetke u BG i cekam da stignu jos ove 2 komponente, pa da mi sve odjednom posalje. Tetka bila pre 3 dana i ponela mi maticnu, R. Memoriju, SSD, graficku i misa, a naknadno stiglo kod nje kuciste, procesor i hladnjak, kada stigne i monitor i napajanje poslace mi sve autobusom, odjednom, da se ne cima i salje 2 puta.
 
Nazad
Vrh Dno