Šta je novo?

SD kartica za 4k video sa garancijom

hektor2

Slavan
Učlanjen(a)
29.07.2006
Poruke
4,362
Poena
450
Moja oprema  
CPU & Cooler
Ryzen 5600G / LCPower212
Matična ploča
MSI B450 Gaming plus
RAM
48GB
GPU
Intel Arc A770 16GB
Storage
500GB nvme
Zvuk
Ima
PSU
LcPower 600W
Kućište
MS V700
Monitor
Tesla 27"
Kao sto se da naslutiti, na KP sam uzeo samsung 128gb karticu, koja je normalno radila i snimala 4k video u fotoaparatu, sve do danas, kada je aparat odbio da radi jer ne moze da pise po njoj.
Probacu to nekako da sredim sa prodavcem, a u medjuvremenu bi ipak zeleo da uzmem nesto sa pisanom garancijom.
Za sad sam najjeftinije nasao u Gigatronu :) (ko bi rekao)

http://www.gigatronshop.com/memorijske_kartice/kingston_sdxc_128gb_class_10_uhsi_u3__sda3128gb-88251
http://www.gigatronshop.com/memorijske_kartice/samsung_mc128ga__adapter__kar00447-113415

Ima li nesto jeftinije, ali samo sa pisanom garancijom i to sto duzom :D
 
Zar nemaš neku Samsung garanciju? Ja sam kupio SanDisk sa dx.com, i dobio SanDisk garanciju od 10 godina (u zavisnosti od modela). Kad je crkla, SanDisk (kancelarija u Češkoj) je rešavala reklamaciju. I rešila tako što sam dobio novu karticu, za dve klase bolju.
Pozdrav
 
Pravo da ti kazem, ne znam. Moracu da pitam coveka na KP od kog sam kupio. Sto je najgore, ambalazu sam bacio (sto nikad ne radim). On te kartice kao nabavlja iz Nemacke, tako da ne znam kako bi to bilo izvodljivo. Jedino ako ima Samsung zastupnik u Srbiji. Ne znam, nikad nisam imao ovakav problem.
 
SanDisk je zakon za kartice. Gledaj samo da je predviđena za 4k video, ove jeftinije imaju manji broj upisa.

Послато са HTC One M9 уз помоћ Тапатока
 
Na sta si mislio pod "imaju manji broj upisa" (pre nego sto crknu)?
Pozvacu Axela, od njega sam vec nabavljao foto opremu.
 
Pa nisu sve predviđene za isti broj upisa. Kao kod HDD-ova MTBF faktor, i kod SSD-ova ima broj piši/brišu operacija, i tu su skuplji modeli izdržljiviji od jeftinijih. Ima dosta na tu temu ispričanog u vezi kamera u automobilima koje konstantno zapisuju video snimak vožnje na mikro SD karticu. Jeftine kartice vrlo brzo postanu nečitljive, ili neki njihovi delo i, tj snimci.

Послато са HTC One M9 уз помоћ Тапатока
 
Cuo sam se Axelom i cena za karticu je ok, ali me malo odbija samo 2god garancije.

Ok je 2 godine, ionako ce do tad da se pojavi nesto sa vecim kapacitetom i vecom brzinom upisa pa ce doci red na zamenu.

Za komercijalnu upotrebu ionako svako zacrta koliko smatra da je pouzdano da koristi jedan set kartica, koliko sam ja ispratio neki ljudi koriste set 6-12 meseci pa to prodaju za nesto manje pare od cene novih i uzmu set novih i tako u krug, po meni to ima smisla.


Sent from my SM-N910F using Tapatalk
 
Ovaj drugi koji kupi i dalje ima garanciju jos neko vreme, sve je stvar rizika/ustede, svi srecni budu na kraju :) Ionako te kartice mogu da crknu u bilo kom momentu, sve je to potrosna roba :)

Sent from my SM-N910F using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno