Šta je novo?

Asus ROG vs Lenovo Legion

Učlanjen(a)
01.10.2011
Poruke
459
Poena
195
Moja oprema  
Laptop
MacBook Pro 14" M2 Pro
Tablet
Ipad Air
Mobilni telefon
Iphone 15 Pro Max
Pametni uređaji
Series 9 45mm
Pristup internetu
  1. Optički internet
Potrebna mi je pomoc oko izabira izmedju dva laptopa. U pitanju su:


  • Asus ROG GL553VW
    Lenovo Legion Y520

Ovo je otprilike cenovni rang koji mi odgovara (ono sto zovu budget gaming laptop).

Veoma sam svestan razlike, to jest, Lenovo ima bolju grafiku (1050ti vs 960m) i CPU novije generacije (mada je i5 sedme generacije kod Lenova, a kod Asusa i7 seste generacije).

Meni je najbitnija dugotrajnost. Tako da podelite misljenje koji od ova dva laptopa ima bolje termicko resenje. Koji bi vi izabrali da vam traje minimum 4-5 godina? Da li imate neki drugi laptop sa slicnim karakteristikama i cenom do 950 eur, koji mislite da ima bolje termicko resenje i sigurniju dugotrajnost? Recimo meni se dosta svidjaju novi Dell Inspiron 7567 modeli (sedma generacija procesora, sesta nema tako dobro termicko resenje), ali su nekih 150 eura skuplji (imam dobro iskustvo sa Dellom, ali opet budzet je ogranicen)

Unapred zahvalan!
 
Poslednja izmena od urednika:
Zavisi od namene, ako je za igrice i to narednih 4-5 godina onda Lenovo, taj 1050 ce jednostavno terati duze neke novije igre. Razlika u procesorima je manje vise nebitna jer su grafike tu bottleneck uvek. Ja imam ASUS N550JK koji ima i7 4700HQ i GTX 850M i grafika uvek bude ono sto ne moze da se izbori sa novijim igrama. Meni to ne smeta jer sam ga uzeo za smesne pare a ionako igram igre koje nemaju neku hardversku zahtevnost.
 
Poslednja izmena:
Neko moje misljenje je da je i7-6700HQ bolje resenje od i5 kaby lake (tipa 7300HQ) samim tim sto je hyperthreadovan i radi na istoj/visoj frekvenciji. Ako se radi o tolikom kesu vec neka bude i7. Plus i7-7700HQ dobija samo zbog clocka 6700, provereno vec. :)

Sa druge strane bilo bi fino da uz i7-6700HQ ide neka 970m/980m...

Ako planiras da vozis igrice kao sto su csgo, dotica, hots ili slicne titule verovatno oko na procesor pre grafike, a ako hoces da ispratis nove titule vec malo slabije za taj budzet...
 
Hvala na savetima. Uzeo sam Lenovo i za sad sam prezadovoljan. Kupio ga po dosta manjoj ceni (bilo je 20% na Lenovo u jednom of nashi vecih prodavnica), tako da me je izazao po istoj ceni koja stoji na amazonu. Za sada sve sto sam bacio na njega tera u 1080p ultra/highest, osim Witchera 3, kojem je potrebno smanjivanje opcija u toj rezoluciji.
 
Taj laptop ima slobodan M.2 slot , u buducnosti mu dodaj M.2 SSD 120/128 ili 240GB/256GB stvarno steta da taj laptop koristis na 1TB sa 5400 obrtaja hard disku , naravno nVidia GeForce GTX 1050 Ti za laptopove graficka ne moze da se ravna sa nVidia GeForce GTX 1050 Ti za Desktop , ali je svakako jaka i mocices novije igrice na medium da teras.
 
Taj laptop ima slobodan M.2 slot , u buducnosti mu dodaj M.2 SSD 120/128 ili 240GB/256GB stvarno steta da taj laptop koristis na 1TB sa 5400 obrtaja hard disku , naravno nVidia GeForce GTX 1050 Ti za laptopove graficka ne moze da se ravna sa nVidia GeForce GTX 1050 Ti za Desktop , ali je svakako jaka i mocices novije igrice na medium da teras.

To je vazilo do 10xx serije. Od 10xx serije razlika je mnogo manja jer je u laptopovima defakto desktop grafika, zato sam predlozio Lenovo kao opciju, napravio je pravi izbor.
 
Hvala na savetima. Uzeo sam Lenovo i za sad sam prezadovoljan. Kupio ga po dosta manjoj ceni (bilo je 20% na Lenovo u jednom of nashi vecih prodavnica), tako da me je izazao po istoj ceni koja stoji na amazonu. Za sada sve sto sam bacio na njega tera u 1080p ultra/highest, osim Witchera 3, kojem je potrebno smanjivanje opcija u toj rezoluciji.
Bravo, za koje novce i koja konfiguracija?

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
 
Ako kolega bude dodavao m2 ssd slot na lenovo y520, potrebna je nvme verzija, jer ostale ne vidi.
Upravo je instalirah.

Sent from my Nexus 7 using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno