Šta je novo?

Splash screen ploče zamrzava

MarcusS

Slavan
Učlanjen(a)
02.06.2007
Poruke
2,224
Poena
425
Moja oprema  
CPU & Cooler
Ryzen 5600 & ID-COOLING XTS 224
Matična ploča
AsRock B550m STEEL LEGEND
RAM
2x16 GB Corsair Vengeance RGB PRO sl 3600mhz
GPU
Sapphire PURE 7700XT 12GB WHITE
Storage
M.2 Kingston KC3000 512GB + 2TB Toshiba + 4TB Seagate
PSU
Cooler Master Bronze 650w
Kućište
Zalman S5 White
Monitor
Benq Zowie XL2540K
Miš & tastatura
Logitech G910 spectrum & Logitech G PRO mouse
Ostale periferije
Logitech G PRO X
Mobilni telefon
Google Pixel 7 Pro
Pametni uređaji
Huawei Watch GT2 Pro
Pristup internetu
  1. Kablovski internet
Imao sam problem, neće komp se upali, jedan dug beep I tri kratka.

Kada sam stavio drugu, zakucava mi na splash screenu ploče, ne mogu u bios, niti bilo gde. Resetovao cmos preko jumpera, bateriju vadio celu noć, ništa.

Stoji tako I čuje se beep na nekih 15 sec onda nestane ta slika, pojavi se crni ekran i stoji tako u nedogled.

Ideje? :(

Hawaii Mate 9
 
Nisam dobro napisao uvodni post... U uputstvu ploče kaže da je to memorija iako se ispostavilo da jeste grafika kada sam stavio drugu, ispostavilo se da jeste grafika... Tj, barem ne pišti, ali zamrzava na mb splashu. Probavao sam naravno sve kombinacije oba slota, kao i sve kombinacije sa 1 ram modulom.

Ploča je gigabyte b75-d3v, procesor I5, grafika 650ti, memorija 8gb Kingston 1600mhz. Imao sam Asus 7770 grafiku, kada sam stavio 750ti dobijao sam isto pištanje, kada sam stavio 650ti, prestalo je. U servisu su mi rekli da je 750ti prejaka za tu ploču što mi je bilo malo čudno sa obzirom da mislim da razlika između 7770 i 750ti nije ne znam kakva.

Ne znam šta nisam probao... Da ugasim jedan hard, drugi hard, oba harda, cmos restart, vađenje baterije preko noći, boot bez grafike (pišti ponovo), bez kompa sam već 10ak dana, sada već solidno pizdim. :)
 
Korumpirani BIOS zna da pravi problem blokiranja na start ekranu, ali tu mogu biti još i razni faktori.

Izvadi ploču iz kućišta, probaj znači samo ploča, ram, procesor i grafika, i po mogućstvu neko drugo provereno i ispravno napajanje, ako i tad neće, ganjati fleš biosa. Ima korisnik na forumu koji ide pod "nadimkom" čika pera, potraži ga, on radi servis matičnih ploča.
 
Problem je rešila nova (treća!) kartica.

Dakle, prvo je ploča bipala bez bacanja slike i bilo kakvog boota. Stavio sam 750ti - isto. Stavio 650ti, ne bipa, kreće da digne sistem, zamrzne na splash screnu ploče. Stavio GT 9500 - Sve normalno, krene da bootuje windows, ali izbacivao neku grešku, nije hteo win da digne. Valjda se pojebalo nešto od testiranja i resetovanja svega i svačega.

Pa aj sad neko da mi objasni u čemu je problem, jel moguće da je ploča toliko osetljiva na n vidia grafike, ne kontam... Stavili smo win 10 i sada radi sve ok.

****m li ga.

Hvala svima.
 
Nazad
Vrh Dno