»RSS Benchmark sajt

Strana 6 od 44 PrvaPrva ... 234567891016 ... PoslednjaPoslednja
      Prikazani rezultati od 76 do 90 od ukupno 651

Tema: Upozorenja i opomene administratora/moderatora?

Banned Avatar korisnika -=crusader=-
        Na forumu od
        Feb 2005
        Poruka
        1.028
      2. Moja mašina
        • CPU: i5 2500K / Megahalems / Noctua A15
        • MoBo: Sabertooth P67
        • RAM: 8GB Mushkin RL CL9 1866Mhz
        • VGA: Gigabyte GTX1080Ti OC
        • HDD: Samsung 850 EVO 250GB / 7TB WD Red
        • Case: NZXT Phantom / Noctua / Strider Plus 850W
        • SND: Onkyo 646 / Jamo 506 HCS3
        • LAP: HP ProBook 6560b
        • TV: Samsung 50JU6872
        • INET: Kablovska
        • Ostalo: SS Apex RAW / Razer Naga / Logitech K400
      3. evo da iznesem i ja nesto, mozda ovde urodi plodom jer obracanje adminima na pp ne funkcionise

pre par dana sam postavio neprimeren oglas za izdavanje prostora iskljucivo za mining jer dosta ozbiljnijih minera iznajmljuje prostor ali je to protumaceno kao neprimereno... ok, nije frka, kapiram.

adminima sam skrenuo paznju da mozda ovaj odeljak nije dovoljan u pravilima "Zaposlenje važi samo IT poslove - U podforumu "Zaposlenje" se nudi ili traži posao isključivo u IT sektoru. Obratite pažnju na razliku između traženja zaposlenja i nuđenja usluga - ovoj drugoj kategoriji ovde nije mesto." jer u sustini kao da se odnosi samo na "zaposlenje" podsekciju... ok, svakako se moze protumaciti kao da se odnosi na ceo podforum ali ostavlja se mesto za interpretaciju (sto je za pravila uvek generalno lose, pravila trebaju biti sto preciznija, zar ne?)...

takodje nigde u pravilima ne postoji precizan odeljak "Sta mozete staviti u oglas", naime, meni je ideja za oglas pala na pamet jer je na oglasima redovno par postova koji prodaju kupone za snizenja kod domacih retailera sto realno nije ni software ni hardware vec se vise granici sa uslugom... te iste radnje prodaju apsolutno svasta, ves masine, alate, etc... siguran sam da bi oglas za ves masinu bio izbrisan ali kupon za istu moze takodje tu su promotivni kuponi i za seedboxove, razne druge servise da ne kazem usluge...

sta je poenta ove pisanije? ne trebaju poeni nazad, ne trazim da mi se dozvoli moj oglas samo da se admini malo angazuju oko pravila koja se navodno "vremenom ažuriraju" i da po istim pravilima postupaju za sve... dodavanje jedne recenice gde se izricito kaze da u oglasima moze biti samo hardware i software ne bi bilo na odmet, ne bi oduzelo mnogo vremena nikome a verovatno bi ustedelo vremena adminima jer da je takva recenica postojala ja ne bih ni postavio svoj oglas i cela ova stvar bi bila izbegnuta... to je recenica koja bi trebala biti apsolutno prva na spisku svih pravila ako mene pitate (a ocigledno me ne pitate )

ne vidim zasto je adminima "ispod casti" da modifikuju tekst koji su napisali kao da se nesto sto moderator napise ne moze unaprediti... malo ste "veci katolici od pape" a to je u sustini sujeta i ego, smatram da nema potrebe za tim...

P.S. ni jedan oglas sa kuponima nije obrisan u vreme pisanja ovog posta
        Menjao -=crusader=- : 20.11.2017. u 09:10

Member
        Na forumu od
        Dec 2010
        Poruka
        2.594
      5. Moja mašina
        • CPU: AMD X3 Athlon II 425, 2.70GHz
        • MoBo: Asus M4A78LT-M LE
        • RAM: Kingmax + Apacher 2 X 2GB DDR3 1333MHz
        • VGA: Gigabyte VGA ATI Radeon 4550
        • MON: SyncMaster 710N
        • HDD: Segate Baracuda 500GB + Samsung 1TB
        • OPT: Pioneer DVD DVR-108 + CD RW - LG
        • Case: LC Power LC600H-12
        • LAP: ASUS X550VB-XX045D Micron 4GB + Kingston 8GB - Win 10 64-bit / EVO 850 500GB /
        • TV: Samsung LE40C650
        • Ostalo: WinFast TV2000 XP Global / CM Storm Havoc / TL-WR841N / Logitech RX1000 - K360 - G900 /
      6. Mogu li da dobijem obrazlozenje zasto sam dobio status besramnosti, zbog ovog posta?

Click image for larger version. 

Name:	Akcija.PNG 
Views:	334 
Size:	27,5 KB 
ID:	241055

Pitanje sam postavio u temi koja mi se u tom trenutku ucinila najpribliznijom, unapred se izvinuo na postavljeno pitanje obrazlazuci zasto nisam otvorio novu temu, kakav sam odgovor dobio tako sam i odgovorio, moj odgovor se smatra nedolicnim dok post doticnog se smatra edukativnim, mozda sam ga ja smatrao ponizavajucim pa sam takav i odgovor dao?

Moderator Avatar korisnika DukeLander
        Na forumu od
        Nov 2008
        Poruka
        8.023
        Gledam kakav sad status besramnosti... kad ono opis jedne crvene kockice na reputaciji...

To ces morati da pitas clanove koji su ti dali takvu reputaciju jer veze nema sa administracijom...

Inace ako ne nadjes slicnu temu, slobodno otvaraj nove u buduce...

Zaboravih:

Crusader: izdavanje nekretnine...
        Ne razumem sto si kivan na pravila kada jesu unapredjena, sve je jasno... mada meni nije tvoje skakanje u postu sa nekretnine na zaposlenje pa modifikacija pravila pa sad odjednom smetaju i kuponi koji su tu (na moje iznenadjenje) vec duze vreme...

Mada su kuponi trenutno pod raspravom jer je krenulo kao support ali to vise nije pa cemo videti sta cemo sa tim...
        Menjao DukeLander : 21.11.2017. u 23:54
        “Everything we hear is an opinion, not a fact. Everything we see is a perspective, not the truth.” - Marcus Aurelius, Meditations

Member Avatar korisnika rAMA
        Na forumu od
        Feb 2007
        Poruka
        9.829
      9. Moja mašina
        • CPU: i7 6700k + NH-D15
        • MoBo: Maximus VIII Ranger
        • RAM: G.SKILL TridentZ RGB 16GB DDR4 3000MHz (F4-3000C16D-16GTZR)
        • VGA: GeForce® GTX 1080 G1 Gaming 8G
        • MON: Acer Predator XB271HU 27" G-Sync @150Hz
        • HDD: Samsung 830 128GB + SEAGATE BarraCuda 3TB ST3000DM008 + 1.5TB Samsung EcoGreen F2 + WD6400AAKS
        • OPT: ...?
        • Case: Fractal Define XL Titanium Grey + Seasonic Focus Plus 850W Gold
        • SND: Creative Sound Blaster Z; Altec Lansing 5100, Sennheiser HD 598, Presonus HD7
        • TV: Sony KDL-50W756C + Sony HT-RT4 + PS4 Pro
      10. Citat Citiram korisnika: nesa07 Pogledaj poruku
        Mogu li da dobijem obrazlozenje zasto sam dobio status besramnosti, zbog ovog posta?

Click image for larger version. 

Name:	Akcija.PNG 
Views:	334 
Size:	27,5 KB 
ID:	241055

Pitanje sam postavio u temi koja mi se u tom trenutku ucinila najpribliznijom, unapred se izvinuo na postavljeno pitanje obrazlazuci zasto nisam otvorio novu temu, kakav sam odgovor dobio tako sam i odgovorio, moj odgovor se smatra nedolicnim dok post doticnog se smatra edukativnim, mozda sam ga ja smatrao ponizavajucim pa sam takav i odgovor dao?
        Evo ti plus od mene ako ti ta titula toliko teško pada. Više nisi besraman
        Menjao rAMA : 22.11.2017. u 00:25
        ▒▓██ P █ A █ R █ T █ I █ Z █ A█ N ██▓▒Mi ćemo stvarati, drugi neka ruše, mi ćemo ulepšavati, drugi neka ruže▒▓██ █ █ ██▓▒

Banned Avatar korisnika -=crusader=-
        Na forumu od
        Feb 2005
        Poruka
        1.028
      12. Moja mašina
        • CPU: i5 2500K / Megahalems / Noctua A15
        • MoBo: Sabertooth P67
        • RAM: 8GB Mushkin RL CL9 1866Mhz
        • VGA: Gigabyte GTX1080Ti OC
        • HDD: Samsung 850 EVO 250GB / 7TB WD Red
        • Case: NZXT Phantom / Noctua / Strider Plus 850W
        • SND: Onkyo 646 / Jamo 506 HCS3
        • LAP: HP ProBook 6560b
        • TV: Samsung 50JU6872
        • Ostalo: SS Apex RAW / Razer Naga / Logitech K400
      13. Citat Citiram korisnika: DukeLander Pogledaj poruku
        Ne razumem sto si kivan na pravila kada jesu unapredjena, sve je jasno...
        ne znam gde si video da sam "kivan" samo kazem da ima mesta za unapredjenje u pravilima... kolko ja vidim i dalje su ista kao i juce, prekjuce, nakjuce... i dalje nema recimo sta je sve dozvoljeno u malim oglasima, kada sam dobio opomenu dobio sam i objasnjenje, "samo hw i sw", toga i dalje nema u pravilima a ne bi bilo na odmet ako je vec tako...

Citat Citiram korisnika: DukeLander Pogledaj poruku
        mada meni nije tvoje skakanje u postu sa nekretnine na zaposlenje
        valjda si hteo da kazes da ti nije jasno ne znam zasto ti nije jasno, rekao sam da je jedino gde se pominju "usluge" ta jedna recenica, kod zaposljavanja, i da bi moglo malo konkretnije staviti recimo "Sta sme biti u oglasu" u pravila i tu iskljuciti recimo usluge (i nagadjanje)... zar nije dovoljno jasno da se zalazem za to? ne skacem ni sa cega, sve je ista tema sa istom poentom a to su preciznija pravila...

sad odjednom smetaju i kuponi koji su tu (na moje iznenadjenje) vec duze vreme...

Mada su kuponi trenutno pod raspravom jer je krenulo kao support ali to vise nije pa cemo videti sta cemo sa tim...
        ne smetaju meni kuponi, nikada mi nisu ni smetali, samo kuponi nisu ni hw ni sw a meni je receno na pm da samo hw i sw sme u male oglase pa sam se pitao sta je onda sa kuponima, jesu li hw ili sw?

i opet se vracam na isto nigde nisu pomenuti u pravilima... podlozni su interpretaciji, sta su, dal smeju, dal ne smeju, kako, zasto... nigde se ne pominju a opet su tu... da li to znaci i da stvari slicne kuponima takodje prolaze? koja je definicija dovoljno slicnog?

kazes kao support... support kome? retailerima? again, nista od toga nije navedeno nigde... kako ja to kao korisnik da znam da kuponi imaju posebnu kategoriju "supporta" dok slicne stvari nisu u toj kategoriji... mozemo raspravljati 100 godina da li je serverski prostor isto sto i kupon za popust sto je generalno ni tamo ni vamo... jedno je sigurno, nisu ni hw ni sw... cemu uopste precutna kategorija "support"?

i za kraj, nema skakanja, niko ne skace nikome po glavi ni po onoj stvari... jedna je poenta a vise primera da se ta poenta pokaze, ako ti to nije jasno ja jedino paint da otvorim...
        Menjao -=crusader=- : 22.11.2017. u 01:20

Na forumu od
        Nov 2008
        Poruka
        8.023
        Okej.... ovako:

Na IT forumu smo a ne "Svastara" i sl...

"Mali oglasi su namenjeni privatnim oglasima članova foruma, kada neko prodaje svoj racunar ili neku komponentu (ili više njih) - baš kao i u novinama. Nikakve firme ili druge vrste komercijale. "

Gde je tu nekretnina?

Kada je Ilion krenuo sa "kuponima", on je tada bio predstavnik neke renomirane prodavnice sa Alija, koji je tek bio u povoju kod nas a bilo je ogromno interesovanje te se tada smatralo da je ok da imamo nekog kao support, tako nesto bese, ne secam se tacno.
        Sada ocigledno nije vise samo to jer koliko vidim ima vise od jedne... zato je pod pitanjem sta dalje...
        Ali ja slabije pratim oglase, imamo par njih specijalizovanih za to ali su trenutno zauzeti, ipak mi ovo volonterski radimo pa kada stignemo...

I definitivno imas neki problem sa oglasima jer sam licno prodao par stvari i kupio gomilu i pravila su uvek bila jasna, bar meni, na pamet mi nije palo da ih ovako seciram i analiziram... mislim, Bench oglasi su Bench oglasi, cemu ovolika rasprava...
        I da, pravila uvek mozemo i trebamo unapredjivati ali nam oglasi nisu uopste prioritet...

Ako cemo tako, imam i ja hektar zemlje na prodaju, sigurno ima par ratara na forumu kojima to treba... i gde bi nam onda bio kraj... (ratari, ovo je izmisljen primer, PM stop)

Predlazem da stavimo tacku na ovo, sve je receno, nema vise potrebe za daljom raspravom
        Menjao DukeLander : 22.11.2017. u 01:52
        “Everything we hear is an opinion, not a fact. Everything we see is a perspective, not the truth.” - Marcus Aurelius, Meditations

Member
        Na forumu od
        Dec 2010
        Poruka
        2.594
      16. Moja mašina
        • CPU: AMD X3 Athlon II 425, 2.70GHz
        • MoBo: Asus M4A78LT-M LE
        • RAM: Kingmax + Apacher 2 X 2GB DDR3 1333MHz
        • VGA: Gigabyte VGA ATI Radeon 4550
        • MON: SyncMaster 710N
        • HDD: Segate Baracuda 500GB + Samsung 1TB
        • OPT: Pioneer DVD DVR-108 + CD RW - LG
        • Case: LC Power LC600H-12
        • LAP: ASUS X550VB-XX045D Micron 4GB + Kingston 8GB - Win 10 64-bit / EVO 850 500GB /
        • TV: Samsung LE40C650
        • Ostalo: WinFast TV2000 XP Global / CM Storm Havoc / TL-WR841N / Logitech RX1000 - K360 - G900 /
      17. DukeLander@ hvala na objasnjenju, najmanji problem je otvoriti novu temu ali ako bas mora.
        rAMA@hvala ti sto nisam vise besraman, sada sam na pravom putu .
        Mislio sam da ima veze sa administracijom, zato sam i pitao.

Member Avatar korisnika Ilion
        Na forumu od
        Apr 2014
        Poruka
        3.474
        Okej.... ovako:

Na IT forumu smo a ne "Svastara" i sl...

"Mali oglasi su namenjeni privatnim oglasima članova foruma, kada neko prodaje svoj racunar ili neku komponentu (ili više njih) - baš kao i u novinama. Nikakve firme ili druge vrste komercijale. "

Gde je tu nekretnina?

Kada je Ilion krenuo sa "kuponima", on je tada bio predstavnik neke renomirane prodavnice sa Alija, koji je tek bio u povoju kod nas a bilo je ogromno interesovanje te se tada smatralo da je ok da imamo nekog kao support, tako nesto bese, ne secam se tacno.
        Sada ocigledno nije vise samo to jer koliko vidim ima vise od jedne... zato je pod pitanjem sta dalje...
        Ali ja slabije pratim oglase, imamo par njih specijalizovanih za to ali su trenutno zauzeti, ipak mi ovo volonterski radimo pa kada stignemo...

I definitivno imas neki problem sa oglasima jer sam licno prodao par stvari i kupio gomilu i pravila su uvek bila jasna, bar meni, na pamet mi nije palo da ih ovako seciram i analiziram... mislim, Bench oglasi su Bench oglasi, cemu ovolika rasprava...
        I da, pravila uvek mozemo i trebamo unapredjivati ali nam oglasi nisu uopste prioritet...

Ako cemo tako, imam i ja hektar zemlje na prodaju, sigurno ima par ratara na forumu kojima to treba... i gde bi nam onda bio kraj... (ratari, ovo je izmisljen primer, PM stop)

Predlazem da stavimo tacku na ovo, sve je receno, nema vise potrebe za daljom raspravom
        Da, raširio sam se.

Sada imamo 3 renomirane prodavnice umesto jedne, što može samo da bude pozitivno.

Elem, nema baš nikakvog interesovanja za kupovinu tamo. Aliexpress nema nikakvu šansu u RS pored KP kada su telefoni u pitanju.

Razumem i stav moderacije, može da se raširi, ali ne verujem da hoće.

Postao sam neka vrsta eksluzive za Aliexpress retaler-e i ne verujem da iko može da napravi sličan "deal" sa bilo kim.

Nije ni neka "plata", a ni posao nije lak, pa ne verujem da će doći do masovnijeg otvaranja tema za takvu podršku.

Što se mene tiče, mogu sve tri teme da se obrišu/zaključaju. Neću se naći uvredjenim ako je to uopšte bitno.

Member Avatar korisnika vamosalaplaya
        Na forumu od
        Dec 2001
        Poruka
        407
      20. Moja mašina
        • CPU: Intel Xeon E5450, LC POWER LC-CC-120
        • MoBo: GA-EP35C-DS3R
        • RAM: 8GB DDR3
        • VGA: Palit 9600GT Sonic 512MB
        • MON: AOC Q3279VWFD8
        • HDD: 3 TB
        • Case: RAIDMAX COBRA RX-800AE, Chieftec BX-02B-B-SL
        • SND: Jazz speakers JY3002
      21. Citat Citiram korisnika: jaksa Pogledaj poruku
        Mi sve možemo, opomena je opravdana, 3 poena su realno ništa, idemo dalje.
        Zašto i kojim moralnim pravom čitate privatne poruke?
        "Have you tried turning it off and on again?" "Is it definitely plugged in?", Roy Trenneman, The IT Crowd

Moderator Avatar korisnika Jericho
        Na forumu od
        Jun 2011
        Poruka
        7.737
      23. Moja mašina
        • CPU: Phenom II X4 955/Hyper 212+
        • MoBo: MSI 870-C45
        • RAM: Kingston HX 1600
        • VGA: Sapphire HD 6770
        • MON: Dell U2311H
        • HDD: Hitachi DS 1TB
        • OPT: Sony DVD-RW
        • Case: Unitek A9006-C4
        • SND: Altec VS2421E
      24. Citat Citiram korisnika: vamosalaplaya Pogledaj poruku
        Zašto i kojim moralnim pravom čitate privatne poruke?
        Slobodan si da procitas i poruke u temi napisane nakon te.

Member Avatar korisnika vamosalaplaya
        Na forumu od
        Dec 2001
        Poruka
        407
      26. Moja mašina
        • CPU: Intel Xeon E5450, LC POWER LC-CC-120
        • MoBo: GA-EP35C-DS3R
        • RAM: 8GB DDR3
        • VGA: Palit 9600GT Sonic 512MB
        • MON: AOC Q3279VWFD8
        • HDD: 3 TB
        • Case: RAIDMAX COBRA RX-800AE, Chieftec BX-02B-B-SL
        • SND: Jazz speakers JY3002
      27. Citat Citiram korisnika: Jericho Pogledaj poruku
        Slobodan si da procitas i poruke u temi napisane nakon te.
        Hvala.
        "Have you tried turning it off and on again?" "Is it definitely plugged in?", Roy Trenneman, The IT Crowd

Newcomers
        Na forumu od
        Aug 2010
        Poruka
        27
        Jel može info zašto i kako je podforum "Kriptovalute" zaključan za nove poruke/teme ? Pretpostavljam da je neki limit članovima sa malo postova.

Pokušavao sam da nađem gde je napisano kako i zašto ali nisam uspeo (malo sam mator pa verovatno ne vidim).

Hvala

Newcomers
        Na forumu od
        Dec 2011
        Poruka
        3
        Pazi cim su zakljucali i temu Rudarenje za pocetnike to ti sve govori.
        Mi novajlije nismo pozeljni, nema veze ima i drugih foruma.

Moderator Avatar korisnika Djilkosh_Ns
        Na forumu od
        May 2011
        Poruka
        24.238
        Kakav je tvoj doprinos forumu sa 3 posta, odnosno 4 posta za 6 godina?

Kako se uvek bune ljudi sa 20-30 postova koji su clanovi godinama?

Na forumu od
        Nov 2008
        Poruka
        8.023
        Kripto teme su limitirane na Member statuse tj clanovi sa minimum Member statusom mogu pisati.
        Razlog je vrlo jednostavan a to je zesci spam istih pitanja novih clanova.
        Bukvalno smo imali 3 ista pitanja na jednoj strani od 3 razlicita clana a samo su trebali pogledati prethodnu gde je vec postojalo isto pitanje...
        I kada to ide mesecima svaki dan isto, normalno da su preduzete neke mere.
        Tu ispastaju stari clanovi sa Newcomer statusima ali boljeg resenja trenutno nema ali se radi na tome.

Strana 6 od 44 PrvaPrva ... 234567891016 ... PoslednjaPoslednja

Bookmarks

Dozvoljeni tagovi

• Ne možete pokrenuti nove teme
      • Ne možete odgovoriti u temi
      • Ne možete okačiti atačmente
      • Ne možete izmeniti svoje poruke
      •