»RSS Benchmark sajt

Strana 19 od 29 PrvaPrva ... 9151617181920212223 ... PoslednjaPoslednja
      Prikazani rezultati od 271 do 285 od ukupno 426

Tema: Upozorenja i opomene administratora/moderatora?

Member Avatar korisnika Yojinbo
        Na forumu od
        Dec 2013
        Poruka
        1.914
        * Uklonjene PP slike *

Lik se vec xy-ti put nakon bana vraca, kreira nalog i vredja. Zadnja dva puta je vredjao i psovao nekoliko clanova javno u sekciji za konzole (ukljucujuci i modove), a sada je poceo i kroz pm-ove, odmah cim kreira nov nalog.

Da li zaista treba ovakve osobe tolerisati? Ovakva patoloska potreba zahteva strucnu pomoc.

Kada se pojave "novi" clanovi, koji se lako prepoznaju i prijave se, odnosno skrene se paznja moderaciji, uglavnom se ne reaguje ukoliko ne dodje do neke vece eskalacije. Ti "novi" clanovi prolaze ispod radara, iako se lako prepoznaju po stilu pisanja i u temama u kojima vise i kojima se vracaju.

I ne samo on - jos jedan "novi" clan koji je imao "intimne odnose" sa moderacijom prijavljen je u bench clubbing temi (serije) pre par dana... Doduse reagovao sam sarkasticnim postom i prijavio ga ali verovatno nije sankcionisan...
        Menjao DukeLander : 10.03.2018. u 08:52
        Trapped in time. Surrounded by evil. Low on gas.

Moderator Avatar korisnika DukeLander
        Na forumu od
        Nov 2008
        Poruka
        7.343
        Pola foruma ne bi bilo da brisemo sve na osnovu "ja mislim" ili "ja sumnjam" i sl.
        Sledeci put prijavi vredjanje preko PP a ne javno kacenje sa lekarskom dijagnozom, to nikako nije nacin.
        Takodje ocekivati da sve i svakog pratimo u svakom momentu je nerealno.
        I nisi bio sarkastican vec si spamovao prijave jer si uveren da je doticni clan neki povratnik i samo si ti uveren, niko vise...
        Spusti loptu, mani se drame, prijavljuj po PS-u i resavacemo cim stignemo.

Member Avatar korisnika Uriel
        Na forumu od
        Dec 2009
        Poruka
        1.522
      4. Moja mašina
        • CPU: Q8200@ 2.8 + CM TX3
        • MoBo: GA EP43-S3L
        • RAM: OCZ Titanium 4x1gb 800
        • VGA: VTX3D 7770 X-Edition 1150/1400
        • MON: LG W2242S
        • HDD: 500Gb Samsung F3 + 2x Samsung 320Gb Sata 2
        • OPT: Lg
        • Case: NZXT Lexa S ; Chiftec GPS-550AB-A
        • SND: Xonar DG +Altec Lansing 2100 + AKG K77+K44
        • LAP: HP 650G1
        • INET: Kablovska
      5. Zasto mi obrisete post na zanim slikama o vodi koja ide stepenicama ali ostavite jos 6 postova na istu foru ?
        Jel to mene neko ne voli ovde, el me nevolite ?
        You see, in this world there's two kinds of people, my friend: Those with loaded guns and those who dig. You dig.

Newcomers
        Na forumu od
        Apr 2018
        Poruka
        23
        Pozdrav ... Registrovao sam se prije par dana na ovaj forum, pa nisam siguran jel ovo pravo mjesto za ovo pitanje tako da ne zamjerite ... Probah par puta da posaljem poruku i nista od toga, konkretno jednu na `slike sa telefona`, druga na `aplikacije za telefone` .... Jel forum ima ogranicenje da mora da prodje neko vrijeme nakon registracije da bi mogao da saljem poruke ili kako ? Hvala...

Moderator Avatar korisnika ChobbyNS
        Na forumu od
        Jul 2012
        Poruka
        4.650
      8. Moja mašina
        • CPU: Intel® Core™ i3-3240, BOX 22nm
        • MoBo: LGA1155 H61, PCIe/DDR3/SATA2/LAN/7.1
        • RAM: 4GB DDR3 Kingston @1600Mhz
        • VGA: AMD Radeon HD 6570 2GB/DDR3
        • MON: Philips 226V
        • HDD: Seagate 500 GB
        • OPT: DVD Multi Writer 22XDVD/12xDVD-RAM/2MB
        • SND: Integrisana
      9. Potrebno je da prva dva posta ručno odobri neko od moderatora, nakon toga sve ide po automatizmu.
        Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience.

Newcomers
        Na forumu od
        Apr 2018
        Poruka
        23
        Hvala !

Member Avatar korisnika a c a
        Na forumu od
        Nov 2003
        Poruka
        5.497
      12. Moja mašina
        • CPU: Athlon II X4 620 Propus unlock@Deneb
        • MoBo: FOXCONN A88GMV
        • RAM: 2x4 GB DDR3 Kingston HyperX 1600 Mhz
        • VGA: ATI 4250
        • MON: Samsung 913V
        • HDD: WD5000AAKX, WD20EZRZ
        • OPT: Pioneer 108D, LiteOn iHAS122
        • Case: CM 690 II A & Antec TP Trio 550W (Seasonic)
        • SND: int. 7.1
        • LAP: Asus X501A
        • TV: Samsung 32F5000
        • Ostalo: Canon LBP-1120, HP Scanjet 3970, Canon A60
      13. Citat Citiram korisnika: newpc Pogledaj poruku
        Isto tako neki moderatori su prilično drski i bezobrazni i zloupotrebljavaju svoju poziciju bukvalno da bi se iživljavali deleći neka besmislena upozorenja, opomene i kazne. Sa njima se ne može voditi nikakva konstruktivan razgovor i rasčistiti nesporazum.

Sugestija asministratorima:

Proverite šta i kako radi moderator Jericho, kakve su njegove poruke i na šta on deli nekakve kazne, a takodje i briše sasvim regularne postove i u skladu sa zakonskim propisima i pravilnikom foruma, vredja u PP, dok svoje javne offtopic, pune mržnje i sarkazma na šta bi i administratori trebalo da obrate pažnju ostaju nedirnute...

Prilično samovoljno i sujetno ponašanje i kao takvo ne zaslužuje da bude moderator, a po svim pravilima foruma bi trebalo da bude permanentno banovan.

Prijava je upućena administratoru kUdtiHaEX na PP, sa dokazima ali za sada ništa nije preduzeto, pa pretpostavljam da je takva praksa na ovom forumu da je moderator uvek u pravu, iako činjenice govore drugačije.

Ako je pomoć offtopic i ako je javno isticanje nesposobnosti moderatora "kardinalni prekršaj" - slobodno proglasite ovaj forum zatvorenog tipa ni nemojte dozvoliti nemoderisano slanje poruka do 50, a ne 2 kao do sada.

Slobodno ovaj nalog banujte i izbrišite sve poruke, ja svakako ubuduće neću učestvovati na forumu u kome postoje ovakvi moderatori. Svaka čast većini moderatora, ali je činjenica da u redovima moderatora imate osobe koje ni po čemu ne zaslužuju da po sopstvenoj sujeti i pokrićem svoje "funkcije" dele nekakve "vaspitne packe".

Jedan od njih je svakako pomenuti moderator.
        Postoji naša (ili beše strana) floskula "Daj čoveku vlast pa da vidiš kakav je". O tome je pisano milion puta a i koliko vidim, mogu se i novi tomovi napisati, baš vezani za Benchmark forum. Sećam se i kad sam bio u vojsci kad je došao red da se između nas izaberu koji će biti novi desetari (analogija sa moderatorom) vrlo je čudna odluka bila od strane poručnika. Izabrani su najveći probisveti (iako je među nama bilo i onih sa završenim fakultetom ili nevezano za obrazovanje, bilo je boljih LJUDI od izabranih), da bi nove guštere koji su dolazili za 3 meseca driblali baš kako su i nas naši desetari. Možda je to tako oduvek i bilo zapisano, u svakom slučaju, čovek se uči dok je živ, a ako neko kao ja ima dosta iza sebe može i da podeli ponekad mudrost ako ima ko da sluša.

Predugo sam na ovom forumu, možda mi ovo i treba, da me ovakva osoba spušta na svoj nivo iako za sve ove godine nikada ali podvlačim nikada nisam imao ni sa kim sukob. Biram reči šta ću da pišem, prvo jer sam tako vaspitan, drugo jer sam tako formiran kao ličnost. Broj mojih postova dokazuje da mi je stalo do ovog foruma, možda je u tome i problem. Za sve ove godine sam video dosta ljudi koji su bukvalno izgoreli na ovom forumu a onda im jedan post prelije čašu i kažu sve što im se skuplja godinama, naravno ako nije perma ban onda je dobrovoljno napuštanje foruma.

Dotična osoba ovo radi odavno, verovatno od prvog dana kad je postao moderator. Dosta ljudi i ne provaljuje šta se dešava, ali eto par ljudi nema pileće pamćenje pa se s vremena na vreme i vrati u neku temu i vidi šta sledi iza njegovog posta. A kad ne nađe svoj post zapita se jednom, dvaput, triput,... (dopuniti po želji) puta o čemu se ovde u stvari radi? Ovo je IT forum, vrlo lepo organizovan a kao takav ima i sobu za "odmor" od ozbiljnih tema, gde se isto lepo ogranizovano ljudi "druže" i većinom nema problema. Većinom, u prevodu dok neko ne deli neki smisao za humor sa nekim, ili ako neko tendenciozno želi da ispovocira reakciju nekoga, dobro poznata situacija u savremenoj politici problem-reaction-solution, kao kod citirnog člana a i drugi su se prepoznali:

Citat Citiram korisnika: Uriel Pogledaj poruku
        Zasto mi obrisete post na zanim slikama o vodi koja ide stepenicama ali ostavite jos 6 postova na istu foru ?
        Jel to mene neko ne voli ovde, el me nevolite ?
        I u mom slučaju ovo traje mesecima. Bench clubbing je soba gde se ne računa broj poruka, znači niko tu ništa ne piše da bi pumpao poruke, jednostavno ljudi dolaze da se odmore od svega ostalog. Pa da vidimo najzad o čemu se radi:

Vidi se i moja poruka i Djukov odgovor, koji je pravi diplomata, zaštitio je svog "kolegu". Ovo je bilo pre više od mesec dana. Ja sam desetkovao poruke u navedenim temama, ali to nije uopšte uticalo na brisanje. Neki klip je i u mom slučaju (totalno nebitan, ali i dalje po pravilima teme) morao da predstavlja kap u prepunoj čaši.

Okačim prvi put, pregledam, obrisan. Okačim drugi put i pitam zašto je obrisan, bude obrisan i drugi put i bude obrisano i moje pitanje. Okačim i treći put i sad već vidim koji moderator ulazi u sobu i znam o kome se radi, pitam "šta hoćeš ovim da postigneš?" I okačim i četvrti put i ne dobijem odgovor nego ban na 10 dana (iako u poruci piše 7 dana). Banovan sam jer sam 4 puta kačio dozvoljen klip koji se nekome nije svideo.

Što sam ovo napisao? Klip nije trebalo da bude obrisan jer je bio po pravilima. Ako neko ne deli zanimaciju za neku temu pa bio on i moderator neka ne gleda klip. Moderisanje znači da sve bude u granicama pravila. Vraćam se na prvu rečenicu, daj čoveku vlast pa da vidiš kakav je, nikad više smislenija nego sad i ovde.

Administrator Avatar korisnika Ji 4Tze
        Na forumu od
        Apr 2001
        Poruka
        5.256
      15. Moja mašina
        • MON: Dell 24"
        • LAP: Dell Inspiron 17R
        • TV: Panasonic TH42C10
      16. Prvo si pogrešio u postavci problema - stavljaš sebe iznad nekog ko čisti forum od viška koga i sam praviš pisanjem nebitnih poruka a sve to u off topic delu foruma.
        Onda ga porediš sa probisvetima, desetarom, forum sa vojskom (što ovo naravno nije). Nekog ko se bavi relativno prljavim poslom uređivanja i sl.
        Da bi tu ubacio priču kako si super i ostvaren.
        Onda pred kraj naglasio kako si okačio jednom i posle brisanja još tri puta ponovio s pitanjima zašto i onda se žališ na opomenu posle spamovanja teme.
        Da bi na kraju sumirao time šta treba da radi moderator.

Koliko vidim, uradio je tačno ono što treba, čim smaraš temu, dobiješ poene.
        Druga stvar je što je tema nebitna i što još insistiraš da se o tome raspreda, stavljajući sebe automatski na nivo iznad nekoga ko nešto zapravo i radi na forumu.
        A dovoljno si dugo na forumu da moraš da znaš da ni na forumu ni u toj temi nema potrebe gubiti vreme na pitanja što i kako i slično, a moderator ti je već dao pristojno objašnjenje pored naznake da opomena nije poziv na diskusiju.
        Ali ni to nije dovoljno nego tražiš dodatnu pažnju na ovaj način...

Jesi nešto hteo da pitaš, požališ se ili samo baciš random hejt za besmislenu situaciju koju si sam napravio neprimerenom reakcijom?

Na forumu od
        Nov 2003
        Poruka
        5.497
      18. Moja mašina
      19. Pazi, upravo sam očekivao ovakvu reakciju. Niko lud neće da prizna svoju grešku, što u ovom konkretnom primeru znači neprimeren izbor nekoga za moderatora. Ja sam napisao ono što sam imao a vi slobodno obrišite pa kad se opet za koji dan neko požali na istu individuu dobiće sličan neopravdan odgovor.

Druga stvar je što je tema nebitna i što još insistiraš da se o tome raspreda, stavljajući sebe automatski na nivo iznad nekoga ko nešto zapravo i radi na forumu.
        Forum predstavljaju ljudi koji pišu na njemu, ne administracija. To da li on dobija novac za svoj "rad" ili ne je nebitno jer svi ostali članovi učestvuju u temama svojim odgovorima besplatno pa se ne busaju u grudi da rade.

Da ponovim još jednom, "viška" nije ni bilo, osim u glavi dotičnog. Da li ga neko tera motkom da bude moderator? Ako ne radi svoj "posao" kako treba, hvala, doviđenja, a ne ovako.

Youtube i ostali video linkovi 2018

-Nemojte kaciti klipove iz proslog veka koje smo svi imali na diskovima i pogledali na stotine puta, klip nosi naziv 2018 sa razlogom
        -Pratite topic da ne bi bilo repostova
        -Novi domaci humor u pokusaju vecini nije smesno niti zanimljivo pa ne bi bilo lose i njega da zaobidjemo
        -Klipovi sa domace estrade i reality-a nisu za ovaj forum
        -Razmislite pre kacenja o kriterijumu koje zadovoljava vas odabir snimka, da ce biti zanimljiv vecini populacije koja dolazi ovde (izbegavati teme koje su licni afinitet i interesovanje)
        -Bez politike
        -Ako udarate reply na post koji sadrzi klip uklonite VIDEO tagove. Ruzno izgleda i muci one sa slabijim uredjajima/vezama kada se ponavlja ceo klip.

Komentarisanje : Dozvoljeno je naravno jer nismo botovi samo da kacimo klipove ali zabranjeno je voditi raspravu na 5 strana oko jednog klipa tipa dal' je fake ili nije...
        Tako da dokle god ne pokrecete rasprave na vise od jedne strane, postoji mogucnost brisanja postova.
        Menjao a c a : 16.04.2018. u 22:51

Na forumu od
        Apr 2001
        Poruka
        5.256
      21. Moja mašina
      22. Ti iz svoje lože prosto nisi dovoljno objektivan da presuđuješ ko je primeren a ko ne, pogotovo što se radi o off topic delu foruma i besmislenoj temi.
        Jel ti obrisana poruka? jeste, jesi se bunio neprimereno? jesi. Dobio adektvatan odgovor, dobio dodatno objašnjenje od drugog moderatora, a administratorima se nisi žalio i sad si rešio da se žališ javno a pored gledanja s visine nastavljaš i da vređaš nekoga ko čisti za tobom.
        Za tolike godine korisnog postojanja na forumu nisi naučio osnovna pravila.

Da, on nešto radi za forum. Ti možda doprinosiš zajednici (kao i svi ostali) ali smetaš moderaciji takvim ponašanjem, bespotrebno trošiš besplatnu energiju i još te nije stid da s visine dobacuješ, vređaš i nipodaštavaš nekoga ko troši svoje slobodno vreme da svima bude pregledniji forum.
        Možeš biti najkorisniji za forum i zajednicu ali ako si bezobrazan, drugačiji tretman nećeš dobiti sem jednako adekvatnog.
        Niko nije postao moderator tek tako i vređanjem moderatora vređate i one koje su ga birali, pogotovo ovako iz malodušnog razloga zbog obrisane poruke u off topic temi.
        Ako je to tebi vredno toga, onda ok, eto ti...

Može moderator da pogreši ali pošto radi na dobrovoljnoj bazi, prvo ne sme da se vređa, drugo, ovako se ne iznose žalbe na njihov rad (što je pravilo tebi dobro znano).

Na forumu od
        Nov 2003
        Poruka
        5.497
      24. Moja mašina
      25. Ovo nije prvi i jedini put da se ljudi žale na njega.
        Smatram da je dovoljno što sam se obratio moderatoru koji savesno obavlja svoju moderatorsku funkciju da pitam u čemu je problem. Da sam tebi poslao poruku šta bi mi odgovorio? Ne smaraj, nemam vremena da se bavim time, nisi toliko bitan, radi se o offtopic delu foruma i besmislenoj temi, kao što si sad napisao. Da li sam u pravu? Pa ovo nije Kalimero nastup, imate pravila, za sve, pa i za offtopic sobu i besmislenu temu. Ako neko hoće da trenira strogoću eno je kripto soba, vapi za čišćenjem, svaki dan se pojavljuje nova armija neradnika koja bi da se obogati preko noći.

Ako hoćeš da vidiš objektivno u šta se pretvorio forum vidi na početnoj stranici koliko ima članova u kojoj sobi.
        Menjao a c a : 16.04.2018. u 23:22

Na forumu od
        Apr 2001
        Poruka
        5.256
      27. Moja mašina
      28. Imamo pravila i za žalbe ali tebi to nije dovoljno.
        Sad lepo odmori malo da ne bi smarao i dalje.

Member Avatar korisnika CountMike
        Na forumu od
        Jul 2012
        Poruka
        5.548
      30. Moja mašina
        • CPU: Ryzen R7 2700X, CM Nepton 140XL
        • MoBo: Asus PRIME X470 PRO
        • RAM: 2x8GB Kingston Predator 3600MHz
        • VGA: Ga Rx 460 OC 2GB.
        • MON: BenQ 28" + 2x Samsung 2494
        • HDD: Samsung 960Evo, 250GB, SP V70 240GB, WD Blue 2TB,WD Blue 1TB
        • OPT: DVD
        • Case: Chieftek Dragon (customized)
        • SND: On Board
      31. Jedno ptanjce ako može. Jel još uvek zabranjeno pominjanje punog imena prodavnica ? Vidim da mnogi pišu E**i, Gi**** itd ali posle (nažalost) zatvorenog Benchoppa ne vidim nikakvog razloga za to.

Na forumu od
        Apr 2001
        Poruka
        5.256
      33. Moja mašina
      34. Ne bi trebalo, a svakako nije za upozorenje i opomenu.

Moderator Avatar korisnika jaksa
        Na forumu od
        Jun 2002
        Poruka
        5.504
      36. Moja mašina
        • CPU: P4 N.wood 3.0 Ghz
        • MoBo: Asus P4C800E-DeLuxe
        • RAM: 2x512MB
        • VGA: Radeon 9800 pro 17" Acer tft
        • HDD: WD Raptor 74GB Maxtor 160 GB
        • OPT: Nec 3500AG Pioner 107D
        • Case: Chieftec BIg Tower/Chieftec 420W
        • SND: SB Audigy 1
      37. Jedan komentar s moje strane: ne dopada mi se diskusija sa acom s pozicije moći. Protiv akcija nemam ništa protiv, postove treba brisati i poene deliti ali mi ostavlja malo gorak ukus u ustima kad vidim da se i u diskusiji ta moć oseti.
        S tim se lično ne slažem i taj stil nastojim da ne primenjujem.

Ovo nikako nije "pravda za acu" komentar, ja bih mu verovatno dao i poene za uporno ponavljanje posta, odnosi se samo na diskusiju u ovoj sobi.
        Fear no evil

Strana 19 od 29 PrvaPrva ... 9151617181920212223 ... PoslednjaPoslednja

Bookmarks

Dozvoljeni tagovi

• Ne možete pokrenuti nove teme
      • Ne možete odgovoriti u temi
      • Ne možete okačiti atačmente
      • Ne možete izmeniti svoje poruke
      •