»RSS Benchmark sajt

Strana 1 od 42 1234511 ... PoslednjaPoslednja
      Prikazani rezultati od 1 do 15 od ukupno 621

Tema: Upozorenja i opomene administratora/moderatora?

Member
        Na forumu od
        May 2007
        Poruka
        854
      2. Moja mašina
        • CPU: I7 4770K@4.2 + Noctua NH-U14S
        • MoBo: Asus HERO VI
        • RAM: 2x4gb crucial ballistix tactical@2133 (9-9-9-27)
        • VGA: Sapphire RX 570 ITX
        • MON: Samsung XL2370/ TV LG 43
        • HDD: ssd 840 evo 250gb /Seagate 1TB/Toshiba 1TB
        • Case: CM Storm Trooper/EVGA 850 G2
        • LAP: Acer e1-531g20204g75
        • INET: Kablovska
        • Ostalo: CM Trigger-Z + G9
      3. Upozorenja i opomene administratora/moderatora?

Interesuje me upozorenja koje dele bechmark administratori/moderatori , koji je broj nedozvoljenih poena za iskljucenje sa foruma
        kao i kakvi su kriterijumi za dodelu negativnih poena i kome se dodeljuju poeni koji nikad ne isticu ?

Bilo je slucajeva uvredjivih javljanja clanova povodom oglasa (jer im se nesvidja cena) savet admina bio je staviti takvog na ignore listu
        a takvima nema negativnih ocena- bas lepo.

Konkretno u vezi negativnih ocena meni je 2013 god Joker zalepio 4 poena koji ne isticu nikad - zasto ? Niko nije bio prevaren,uvredjen itd...
        a greska koliko se secam bilo je istovremeno postavljanje oglasa na dva mesta : Prodajem ili menjam i PC komponente - msm to zasluzuje da nikad ne istekne ?
        Attached Thumbnails Attached Thumbnails Click image for larger version. 

Name:	poen.jpg‎ 
Views:	515 
Size:	111,9 KB 
ID:	236940  

Member
        Na forumu od
        Jun 2006
        Poruka
        42.075
      5. Moja mašina
        • CPU: QX9650 Silence
        • MoBo: P5E64 EVO
        • RAM: DDR3-1600 CL7
        • VGA: ATI 2600
        • MON: Sony 19" XDM-93
        • HDD: Intel X25-E x4
        • OPT: DVR-110
        • Case: Supermicro SC846, Zalman ZM600
        • SND: Audiotrak Prodigy Advanced
        • Ostalo: APC Oops za tri racunara.
      6. Uzjedno, da ne otvaram novu temu, za temp-ban bi bilo pametnije da clan ima read-only status, umesto bana. Tako moze da cita poruke, ili salje PM ako znaci (a znacilo mi je nekada da se dogovorim sa nekim za oglas/put), ali ne moze javno da pise.

@Villy, ja sam mislio da sa 10 ide temp-ban..
        Menjao alfaunits : 23.09.2017. u 15:17
        Duca89: Daj mi broj tvog dilera, ima opasno dobru robu

Member Avatar korisnika Villy_Da_Man
        Na forumu od
        Feb 2005
        Poruka
        2.006
      8. Moja mašina
        • CPU: i7 7700K @5.2 GHz + DIRECT DIE with EKWB Predator 240 + R7 1700x @4,2 + EKWB Predator 360
        • MoBo: Z170 AsRock Extreme 4 + Asus 370 Pro
        • RAM: 2x8GB 2400MHz DDR4 Kingston Black + 2x16GB @ 2933MHz
        • VGA: MSI Lightning Z 2080ti + Nvidia Tesla K80 24GB GDDR5 CUDA
        • MON: 3x Hp 23,9" IPS FHD + Dell 24" 4K
        • HDD: M.2. 960 EVO 256GB/4TB Seagate/3x1TB 2.5/4x2TB green + m.2.SSD Samsung 850 Pro 512GB
        • OPT: Samsung SATA external
        • Case: CM V750 Full Modular + CM V1000 Full Modular
        • SND: ASUS Xonar STX Altec MX5021+Microlab SOLO 6C + Asus Xonar U7
        • LAP: Toshiba i5 6200U, GTX930M, 16GB, 256GB SSD
        • TV: Sony 55x8507 4K HDR Android, Philips 55PUS6162/12 4K HDR
        • INET: DSL
        • Ostalo: Ford Mondeo 2014 Titanium, DeskJet 4530, Oppo HA2 DAC + Kef M500, Razor Mamba+Chroma, PS4 PRO
      9. i ja imam 16 permanent poena, zadnja 4 od sinoć , permutovao max broj komponenti sa 20 na 10 *mjau**mjau**mjau*

Šta biva kad se napuni 20 poena? Permanent ban?
        I'm BI-WINNING!!! Win here, win there win everywhere!

Moderator
        Na forumu od
        Jul 2002
        Poruka
        8.457
      11. Moja mašina
        • CPU: PH-E0 @ 3,7 Ghz under Alpenföhn K2 feat. Delta AFB1312M
        • MoBo: GA-990FXA-UD7 @ 2500 / 2000
        • RAM: 4x 8Gb Micron @ 1866Mhz CL11 1.55V
        • VGA: GTX 1060 WindForce OC 3G
        • MON: AOC 32"
        • HDD: Samsung 850 PRO 256GB feat. TC Sunbow 480GB
        • OPT: -0.5
        • Case: Alexander Weiss Skywalker (C903) feat. ZM750-HP
        • SND: Creative CA20K1 X-Fi Xtreme 64Mb X-RAM feat. Superlux HD668B
        • LAP: HP ProBook 6555b
        • TV: Maxi
        • INET: DSL
        • Ostalo: Porsche Leasing
      12. Citat Citiram korisnika: solajam Pogledaj poruku
        Interesuje me upozorenja koje dele bechmark administratori/moderatori , koji je broj nedozvoljenih poena za iskljucenje sa foruma
        kao i kakvi su kriterijumi za dodelu negativnih poena i kome se dodeljuju poeni koji nikad ne isticu ?

Bilo je slucajeva uvredjivih javljanja clanova povodom oglasa (jer im se nesvidja cena) savet admina bio je staviti takvog na ignore listu

Konkretno u vezi negativnih ocena meni je 2013 god Joker zalepio 4 poena koji ne isticu nikad - zasto ? Niko nije bio prevaren,uvredjen itd...
        a greska koliko se secam bilo je istovremeno postavljanje oglasa na dva mesta : Prodajem ili menjam i PC komponente - msm to zasluzuje da nikad ne istekne ?
        Stav moderacije je da nam ne trebaju preprodavci na forumu. Oni obično budu korisni dok ne dosegnu taj limit da mogu postavljati oglase i posle su aktivni samo u takvim sobama / pod-forumima. Dakle tu su samo zbog koristi.
        Što se tiče neprijatnih poruka - napravi screenshot pa prijavi ili pošalji na PM nekom moderatoru. Ne znam kako bi mogli drugačije da pomognemo / reagujemo?

^
        my 2 cents
        A GOOD friend will come bail you out of jail
        A TRUE friend will be sitting next to you saying, "Damn we fucked up!!"

Moderator Avatar korisnika DukeLander
        Na forumu od
        Nov 2008
        Poruka
        7.926
        Citat Citiram korisnika: solajam Pogledaj poruku

Imam i ja 8 koji nikad ne isticu jer jos anno nisam pazljivo procitao pravila Bench oglasa.
        Bilo je reci da se menja sistem perma poena (da isticu posle izvesnog remena) kao i izmene/dopune poena ali trenutno imamo preca posla...

Sistem bodovanja izgleda ovako:

Click image for larger version. 

Name:	Screenshot-2017-9-23 solajam - User Infraction.png 
Views:	600 
Size:	55,5 KB 
ID:	236945

Cim se dese neke promene, bicete obavesteni
        Menjao DukeLander : 23.09.2017. u 16:40
        “Everything we hear is an opinion, not a fact. Everything we see is a perspective, not the truth.” - Marcus Aurelius, Meditations

Administrator Avatar korisnika kUdtiHaEX
        Na forumu od
        Jul 2001
        Poruka
        17.227
      15. Moja mašina
        • CPU: ~ 40
        • RAM: ~ 1TB
        • LAP: MacBookPro12,1, MacBookPro10,1, MacBookPro6,1, Mac Mini
        • Ostalo: 25 cm
      16. Citat Citiram korisnika: solajam Pogledaj poruku

Molim te da pokažeš tačno post u kom je bilo ko od administracije bio protiv delovanja protiv nekog člana koji krši pravila, a ujedno tebe ili bilo koga posavetovao da ga prosto staviš na ignore listu, i to sve u jednom postu? Ako nemaš dokaz, nemoj da bacaš ljagu na članove mod i admin tima samo zato što se tebi ne dopada sistem upozorenja i opomena.

Moderatori u toku dana pregledaju stotine tema, obrišu stotine postova i podele popriličan broj upozorenja za različite prekršaje. Nema povlašćenih, svi se tretiraju isto iako to možda iz tvoje perspektive ne izgleda tako.
        U svakoj laži ima pola istine. Što znači da se laž sastoji od jedne polovine, koja je istina, i druge polovine, koja je laž. E sada, ako na ovu drugu polovinu ponovo primenimo aksiomu da u svakoj laži ima pola istine, zaključujemo da u prvobitnoj laži ima 3/4 istine, a 1/4 laži. Matematičkom indukcijom dalje lako dolazimo do rezultata da je limes istinitosti svake laži = 1, tj. da je u pitanju sušta i neokaljana istina.

Member
        Na forumu od
        May 2007
        Poruka
        854
      18. Moja mašina
        • CPU: I7 4770K@4.2 + Noctua NH-U14S
        • MoBo: Asus HERO VI
        • RAM: 2x4gb crucial ballistix tactical@2133 (9-9-9-27)
        • VGA: Sapphire RX 570 ITX
        • MON: Samsung XL2370/ TV LG 43
        • HDD: ssd 840 evo 250gb /Seagate 1TB/Toshiba 1TB
        • Case: CM Storm Trooper/EVGA 850 G2
        • LAP: Acer e1-531g20204g75
        • Ostalo: CM Trigger-Z + G9
      19. Upozorenja i opomene administratora/moderatora? 2

@SuperStarr

"Stav moderacije je da nam ne trebaju preprodavci na forumu"
        to da a preprodavac ja licno nisam od septembra 2014 do septembra 2017 ukupno postavljeno 23 oglasa i nudio sam iskuljucivo moje komponente... Teme od 2013 nisam ni otvarao a prestao sam upravo zbog nikad isticucih poena... Eto sad sam nasao vremena pa sam se oglasio.

@KudtiHaEX
        Lepo je kad postavis pitanje a onda zatvoris temu, zna se ko je tata... Da , receno je da stavim osobu na ignore listu i sta sad ? Ja tebi sad nesto treba posebno da dokazujem jer si umislio da neko baca ljagu na admine itd jako ste mi osetljivi...Davno je bilo , poruke su obrisane a ticalo se oglasa za Intel Q9550... A nisam ni rekao da je admin bio protiv delovanja doticnog clana, receno je da je upozoren a negativne poene ta osoba nije dobila, ma kao i da je bitno...

Eto obisite temu, dodelite mi koji poen i caos...

Administrator Avatar korisnika kUdtiHaEX
        Na forumu od
        Jul 2001
        Poruka
        17.227
      21. Moja mašina
        • CPU: ~ 40
        • RAM: ~ 1TB
        • LAP: MacBookPro12,1, MacBookPro10,1, MacBookPro6,1, Mac Mini
        • Ostalo: 25 cm
      22. Citat Citiram korisnika: solajam Pogledaj poruku
        @SuperStarr

"Stav moderacije je da nam ne trebaju preprodavci na forumu"
        to da a preprodavac ja licno nisam od septembra 2014 do septembra 2017 ukupno postavljeno 23 oglasa i nudio sam iskuljucivo moje komponente... Teme od 2013 nisam ni otvarao a prestao sam upravo zbog nikad isticucih poena... Eto sad sam nasao vremena pa sam se oglasio.

@KudtiHaEX
        Lepo je kad postavis pitanje a onda zatvoris temu, zna se ko je tata... Da , receno je da stavim osobu na ignore listu i sta sad ? Ja tebi sad nesto treba posebno da dokazujem jer si umislio da neko baca ljagu na admine itd jako ste mi osetljivi...Davno je bilo , poruke su obrisane a ticalo se oglasa za Intel Q9550... A nisam ni rekao da je admin bio protiv delovanja doticnog clana, receno je da je upozoren a negativne poene ta osoba nije dobila, ma kao i da je bitno...

Eto obisite temu, dodelite mi koji poen i caos...
        Da, verovao ili ne moras da dokazes posto si izneo tvrdnju bez ikakvih dokaza. Ako ti se ne dopada da stojis iza svojih reci i da ih potkrepis nekim dokazima, onda zaista nemamo o cemu da diskutujemo. Sve ostalo sto se svodi na rekla-kazala vise diskredituje tebe nego bilo koga drugog. I da - bitno je.

A posto volis da se pravis i lud, odlicno znas zbog cega si dobio opomene - krsenje pravila oglasa (2 oglasa u istom danu, 2 oglasa u 7 dana). I sto sad ti mislis da imas pravo da preispitujes nase delovanje kada nisi u stanju da upamtis i ispratis tako jednostavna pravila, jasno napisana i okacena u oglasima?
        U svakoj laži ima pola istine. Što znači da se laž sastoji od jedne polovine, koja je istina, i druge polovine, koja je laž. E sada, ako na ovu drugu polovinu ponovo primenimo aksiomu da u svakoj laži ima pola istine, zaključujemo da u prvobitnoj laži ima 3/4 istine, a 1/4 laži. Matematičkom indukcijom dalje lako dolazimo do rezultata da je limes istinitosti svake laži = 1, tj. da je u pitanju sušta i neokaljana istina.

Na forumu od
        Nov 2008
        Poruka
        7.926
        Na stranu sto pogresno tumacis SuperStarov post + si bezobrazan nego mi objasni kako znas da ta osoba nije dobila poene?
        “Everything we hear is an opinion, not a fact. Everything we see is a perspective, not the truth.” - Marcus Aurelius, Meditations

Member Avatar korisnika Ma®e
        Na forumu od
        Oct 2013
        Poruka
        4.124
        Odkud znas da taj clan nije dobio negativne poene ?

Newcomer
        Na forumu od
        Jul 2017
        Poruka
        42
        Citat Citiram korisnika: DukeLander Pogledaj poruku
        Sistem bodovanja izgleda ovako:

Click image for larger version. 

Name:	Screenshot-2017-9-23 solajam - User Infraction.png 
Views:	600 
Size:	55,5 KB 
ID:	236945
        Izvin'te što se mešam, neću da skrećem temu, samo da iskoristim da pitam, jel ovo znači da ako postavim temu u pogrešnom (pod)forumu, dobijam ban na 30 dana? Jel to šala ili ozbiljno?

Member Avatar korisnika Stormbringer_bg
        Na forumu od
        Sep 2000
        Poruka
        3.136
      27. Moja mašina
        • CPU: I5-3570K 3.4 @ 4.3 GHz & LC-CC 120
        • MoBo: Sapphire P67 Hydra Pure Black
        • RAM: Kingston Savage 2 x 8 GB ddr3 1866 MHz, 9,10,10,24, 1T, 1.5 V, DC
        • VGA: Sapphire Nitro+ SE RX580 8 GB
        • MON: 24" Dell U2412M IPS/LED
        • HDD: Samsung 840 EVO 250 GB & 2 TB WD Black 7200 rpm & 3x3 TB WD Red 5400
        • OPT: LD DVD-RW GH24NSD1 Sata
        • Case: Cooler Master V750 W & Thermaltake Urban T31
        • SND: Audigy 2/Logitech X-530
      28. Koliko ja kapiram, dobijas 2 poena koja se brisu posle 30 dana.
        © 1982 Sinclair Research Ltd.

Na forumu od
        Nov 2008
        Poruka
        7.926
        Citat Citiram korisnika: Stormbringer_bg Pogledaj poruku
        Koliko ja kapiram, dobijas 2 poena koja se brisu posle 30 dana.
        Upravo tako... inace je to najcesca greska novih clanova i dajemo uglavnom upozorenja... u sustini je to bezazlena "kazna".

Newcomer
        Na forumu od
        Jul 2017
        Poruka
        42
        @Stormbringer_bg, @DukeLander Hvala na pojašnjenju.

VIP member Avatar korisnika RingeRaja
        Na forumu od
        Mar 2005
        Poruka
        4.663
        Da se ja pitam vrlo efikasno bih proterao preprodavce sa ovog foruma - staž godinu dana + minimum 50 postova, vrlo brzo bi se pročistio forum (inače, ako neko misli da ovakav kriterijum ne postoji, postoji itekako, i to na jednom priznatom Hi-Fi forumu).
        Niti su potrebni forumu, niti forum ima koristi od njih.
        Oglasi služe da prevashodno korisnici foruma između sebe razmene/prodaju nešto, a ne da se pravi novi online buvljak.
        Tko leti, vrijedi!

Strana 1 od 42 1234511 ... PoslednjaPoslednja

Bookmarks

Dozvoljeni tagovi

• Ne možete pokrenuti nove teme
      • Ne možete odgovoriti u temi
      • Ne možete okačiti atačmente
      • Ne možete izmeniti svoje poruke
      •