Šta je novo?

Ubuntu 16.04 - wifi duplo sporiji

Rusi

Slavan
Učlanjen(a)
06.01.2006
Poruke
2,031
Poena
390
Od nedavno imam instaliran pored Win10 i Ubuntu 16.04. Imao sam prvo velikih problema da mi se konketuje na wifi tj i da vidim bilo koji wifi. Uspeo sam nekako da resim ali ipak s vremena na vreme pukne konekcija. Problem koji nikako nisam resio je sto bar po speedtestu od 40Mbit pokazuje 20Mbit, u nekim trenucima je isao 10Mbit pa cak i ispod. Iscitao sve i svasta, drugi nedostatak je sto se tek upoznajem sa njime. Na Win10 nisam imao nikakvih problema i uvek je isla max brzina kolko je mogla.
Razmisljao sam da reinstaliram na 17.04 a i da osvezim vec posle mesec dana jer vise ni sam ne znam sta sam sve iskucao u terminalu, poskidao, instalirao, brisao,... :) ali vidim da ti problemi i dalje nisu reseni. U pitanju u pitanju je hp laptop sa RT3290 wifi chipom. Citao sam do neke 5 strane na guglu. Nemam pojma sta da radim vise.
 
Jesi li probao update drivera? Koliko vidim problem se resava tako.
 
Poslednja izmena:
@Space Beer
Video sam vec bio te teme i pokusao to. I meni se cini da ne mogu da uradim nista po tom pitanju. Bitno da mi ne puca vise konekcija jer se i to veoma cesto desavalo ili zatvorim laptop, otvorim ga zablokiran net. Pa se rekonektujem.

@krlenjuska
Jesam, ali u mom slucaj nisam resio.
 
Ako ti treba wifi adapter mogu ti ja dati. U pitanju je Intel PRO 3945ABG.
Izvadjen iz nekog starog laptopa. 99% je ispravan.
Naravno ako ti nije cimanje da otvaras laptop.
 
Njegova je half size kartica, pa se taj intel verovatno ne uklapa. Inace znaju i intelovi modeli cesto da zezaju na linuxu, najbolje neka atheros kartica, ako resis da menjas.
 
Imao sam negde i neku atheros half size. Pogledacu ovih dana da li je tu negde.
 
Realno bolje je uzeti tako nesto. Otvaranje laptopa je uglavnom maltretiranje od nekoliko sati.
 
@ krlenjuska
Hvala na ponudi ali nisam zainteresovan da otvaram laptop.


@Space beer
Kolko prosecno kosta neki solidan?
 
Nasao sam problem zasto se ovo desavalo da mi varira na wifi-ju brzinu od par Mbit pa do max 25Mbit i ako imam 40Mbit sto na Win10 uvek i pokaze. Nisam skontao sve dok niam u svom stanu instalirao sbb duo silver paket gde sam dobio novu opremu i ovaj ruter + modem u jednom sto sada daju novim korisnicima. Gde mi je odma spicio 40Mbit na wifi-ju. Ja reko sta se ovo desava. A ovde gde sam se pozalio tu je stara kombinacija tp link rutera + cisco modema gde ocigledno postoji neka nekopatibilnost izmedju ili zahteva neka strucna podesavanja (probao sam ono koji su slobonim kanalima ali nije pomoglo). Tako da vam prenesem iskustvo.
Inace sto se tice ovog mog cipa rt 3290 procitao sam da ubuntu 17.10 donosi resenje problema sa njim a to je preostali prodblem koji mi se moze dogadjati a to je da se sam od sebe diiskontektuje, ako ode u suspend pa nece da se aktivira itd. Nije to strasno bar ne za sada tako da sam za sada zadovoljan da je ovo ok a i taman novu opremu da osvezim :)
 
jel danas treba da izadje 17.10 ili je nesto odlozeno? nikako da nadjem nista zvanico a poigrao bih se malo veceras...

izvinjavam se za off, sad vidim da sam malo omasio temu...
 
hvala drugar, pogledacu malo kasnije.
 
Nazad
Vrh Dno