Šta je novo?

(Ne)Objektivan osvrt na Ryzen 5 procesor u komparaciji sa i5 7400 platformom.

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Probaj sada tu Dotu majka joj stara. ;) Ja sam sastavio do sada ukupno osam konfiguracija sa razlicitim Ryzen procesorima, 1500x, 1600, 1600x, 1700. Kazali su mi da im "sve igre lete". Graficke karte, 1050, 1050 Ti, RX 470, RX 480, 1060.
 
@road ok je da budes isfrustriran i ako nestocne stima pitas ljude ovde za savet sta moze biti da neko pomogne a ne dodjes i pljujes po celoj platformi a testova po netu i ovde od ljudi koji koriste rajzene koliko hoces. A ne pises banalne stvari sistem radi sporo nece da otvara slike i hrom a ja razliku u radu sistema ne primetih od atlona 760k, preko g4560, i5 i R5 na istom ssd.
Inace ako ti radi cpu na 4ghz i 1.3 naponom a temperature su pod kontrolom komotno ga drzi na tim vrednostima nista mu nece biti. :)
 
Isfrustriran si bio jer si furao Ryzen sve vreme do juce na starom win sa Intel driverima ;)
 
^

Nisu temperature bas idealne, mada nisam siguran da li su tacne, posto sam cuo da x serija ima offset od ~20C. A i za moje potrebe mi je 3.7 i vise nego dovoljno.

Nisam ja pljuvao nista covek, samo sam bio malo razocaran, to je sve. Procitaj moje postove, nisam vredjao i pljuvao platformu, cak sam i na pocetku rekao da sam siguran da AMD Ryzen ima namenu..

Sistem jeste radio sporije, nisu banalne stvari, stvar osecaja.. No nebitno sad.

Ja i jesam menjao i5 7400 za Ryzen sa idejom da dobijem bolju stvar, posto je zamena bila glava za glavu.. I zato se malo razocarah. Priznajem da sam pozurio sa zakljuccima.. :)
 
"Dolazim do zakljucka da Ryzen jeste dobra paleta procesora, ali da iskljucivo za gaming ne vidim vecu potrebu od Ryzen 3 1200, time definitivno zakljucujem da je sve iznad toga bacanje para, a za neke ozbiljnije namene, siguran sam da Ryzen 6/12 8/16 imaju namenu...

Kao obicnom gejmeru koji hoce da uziva u igricama, ne mogu da preporucim Ryzen 5 1500X i kazem da je on bolji od Intela.. Naprotiv.."

To je moj prvi post. Nigde ja nista nisam pljuvao, izneo sam cinjenicno stanje. To sto su se neki posle naprzili, to nije moja krivica. ;)

Znaci realno gledano, imao sam probleme sa bootom - resio bios update, sad je relativno brzo.

Imao problem sa @x16 GTX570 - morao da instaliram drajvere za chipset sa amd sajta i izaberem "ryzen performance blablabla"

Imao problem sa FPS-om u MK X, probao sada, radi primetno bolje..

Dota 2 - treba da probam, ali mislim da ce sada biti OK... Takodje sma primetio da mi je bio ukljucen onaj XBOX game recorder iz W10, pa sam ga sada zauvek iskljucio sa regedditom..
 
@Roadto5kmmr

Pisao si gomilu neosnovanih i netacnih stvari.
Ima dosta review-ova po netu koji detaljno pokazuju frame time, i fps, na kojima se vidi da je kloknut R3 u rangu i5 7500, negde zanenarljivo losiji.

R5 je druga klasa i nema teoretske sanse da R5 4/8 ima losije rezultate od najjeftinijeg zakljucanog KL i5.
Mozda u nekoj igri/programu koji je mnogo bolje optimizovan za intel, globalno ne.

Ispada da ni drajvere nisi instalirao(ili cak ni Windows nisi promenio, nije mi najjasniji taj deo, da li je od pocetka nov windows ili ne?), a da si testirao sistem.
Besmislena tema.

Daleko od "objektivnog osvrta".
 
Poslednja izmena:
@road covek kako mozes da pises da za gejming ne treba vise od R3? Koliko vidim probao si dotu i cs go. Probaj BF1 multiplejer, i jos neke koje koriste te tredove. Drugo to sto je avg fps i isti ne znaci da vise tredova ne znaci jer je min fps bolji i frejm rejt stabilniji sto se oseti kroz statere npr. Daleko je to od objektivnog. Nisi ni svestan koliko si dobro prosao sto si zamenio i5 7400 sa R5 4/8 i to glava za glavu, pa R3 klokovan je bolji od tog procesora. Kad budes uzeo jacu grafu i igrao ozbiljnije igre od csgo i dota koje koriste samo jedno ili dva jezgra tek ces videti razliku. Taj tvoj R5 je na nivou zakljucanog i7 7700. Temperature su ranije bile netacne tj vise za 20c nego sto jesu sada je ocitavanje sredjeno i hw monitor npr pokazuje tacno. Max dozvoljene temp su 95c za rajzene ako ti na 4.0 stresiranjem ne prelazi 80c lagano ga drzi na tom kloku jer su temperature nize u gejmingu. Malo je 3.7 ;)
 
Poslednja izmena:
Prvo nas ubedjuje da se razume u PC (sve živo je radio, podesio) a na kraju ispadne da nije instalirao "svež" windows/drajvere, nakon promene platforme :lupko:...... i nakon svega ovoga daje zaključak kako je R3 1200 dovoljan za igrice dok je sve iznad toga (R5/R7) bacanje para :d

edit: mislim da je ova tema za LOCK
 
Poslednja izmena:
tema je irelevantna jer je kaby lake old news. CL je vec stigao u zemlju i i3-8100 na 3.6GHz ce obesmisliti sve stare zakljucane i5, imace veci klok, vrv bolji IPC i biti jeftiniji 50-60e od i5-7400 tako da kada krenu H310 ploce za 22-23k din djuture, sipas i ne mislis.
 
Ono i R3 je vec obesmislio zakljucane intele. Takodje i taj i3 ce dodatno obesmisliti samo sto ga jos uvek nema nigde a te jeftinije ploce nece pre nove godine mada ima indikacija da ce bar taj i3 moci na starije cipsete.
 
Prvo nas ubedjuje da se razume u PC (sve živo je radio, podesio) a na kraju ispadne da nije instalirao "svež" windows/drajvere, nakon promene platforme :lupko:...... i nakon svega ovoga daje zaključak kako je R3 1200 dovoljan za igrice dok je sve iznad toga (R5/R7) bacanje para :d

edit: mislim da je ova tema za LOCK

Siguran sam da se ti odlicno razumes u sve. Veliki si poznavac. Izvini, nisam te prepoznao... :-/
 
Druze ti si napljuvao celu platformu samo tako na bazi nekog testa i kad su te provalili ti radis damage control tako sto procenjujes kompetentnost drugih a ovde se javila masa ljudi koji su drndali raznorazne palete hardvera koje ni ti ni ja nikad necemo da vidimo...

Priznaj gresku i to je to.

Sent from my SM-N910F using Tapatalk
 
Mislim da to nećemo da gledamo.

Već je desetak postova napisao gde objašnjava da je "za sve što je napisao bio i u pravu".
Eventualno još neki takav da napiše.
 
Prepravi naslov teme u "hteo sam nesto, a nisam znao kako" i oprosticemo ti ;)
 
Siguran sam da se ti odlicno razumes u sve. Veliki si poznavac. Izvini, nisam te prepoznao... :-/

Naravno, zato se prvo obrati poznavaocima za pomoć oko PC-a pa tek onda daj neke objektivne zaključke. Najgore od svega je što su ljudi pokušali da ti pomognu a ti si se pravio pametan, odbijao njihovu pomoć/sugestiju i terao po svome. Na kraju se ispostavilo da si pogrešio, i umesto da prestaneš sa "lupetanjem" izjavljuješ kako je R5 bacanje para i da je R3 dovoljan za igranje. Dobio si pomoć, rešio si problem i nema potrebe za daljom raspravom.........
 
Poslednja izmena:
Siguran sam da se ti odlicno razumes u sve. Veliki si poznavac. Izvini, nisam te prepoznao... :-/

Kad pocetnik u OC kuca u google i trazi uputstva za isti - medju prvim stavkama na bilo kom tutorijalu ce biti gasenje opcije QnQ.
Ako si hteo na lozis masu ovde - uspeo si. Evo 3 strane su vec ispisane. Ako nisi - kuku lele :D
 
Zrelo za brisanje, nista objektivno nema veze s mozgom :D Inace tema je zapoceta na PCberzi, i tamo je izjavio da nije menjao OS itd...
 
Tema na PCBerzi je je legendarnija. :D
 
Moze link :D

Послато са LG-D802 уз помоћ Тапатока
 
Mene je iznenadilo da uopste postoji neko ko promeni komponente i ne odradi reinstall OS-a. Da budem iskren nisam ni znao da je to moguce na Windows-u. Pre dok sam koristio Windows 7 nije hteo da butuje uopste. Linux je naravno druga prica ali je u svakom slucaju bolje imati svez OS.
 
Upravo. Ali konstatacija kako ne postoji sila koja ce ga ubediti da je 4/8 bolje od 4/4 za gejming na osnovu dote i csgo koje koriste zajedno jedno i po jezgro je za svaku pohvalu. :p Ipak the force is strong in here... ;)
Meni samo nije jasan onaj koji je uzeo i5 7400 za R5 4/8 glava za glavu. Doduse mozda ga i on metao na stari windows sa intel drajverima... Hahaha
 
Poslednja izmena:
Show program, ima cak i komentara tamo da su R5 4/8 i i5 4/4 ista klasa :D

A vidi se da je napisao da nije promenio windows :D
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno