Šta je novo?

Sony Xperia XZ Premium

Hm, oborise ukupan skor dosta na Zoom i Bokeh zbog novog protokola kako testiraju, a XZP je prvi uredjaj tako testiran. Tu onda nemaju sta da traze telefoni sa jednom kamerom.

https://www.dxomark.com/sony-xperia-xz-premium-first-sony-tested-with-our-new-protocols/
Hardcore review, sto je super :) al realno ja nikad ne mogu da ocekujem da kamera velicine nokta sa telefona pravi sick fotke bez problema. Ako cu ve da slikam mesec i da ga zumiram ima preko puta za 3000 evra kod mene prava stvar za to. Tako da me ne pogadja taj review iskreno, nisam lik koji zoomira.

Inace stigo i meni software update, dok ne vidim da vise ne zakucava wifi javicu dal je ok :D

Sent from my G8141 using Tapatalk
 
Meni nije ni zakucavao ,tako da veze nemam sta je novo doneo ovaj apdejt

Sent from my G8141 using Tapatalk
 
Sony Xperia XZ Premium ekran

Juce kupio telefon i sve je radilo ok. Danas dok sam surfovao netom, pojavila mi se jedna crna linija po sredini ekrana. Jel se desavalo to nekom? Zna li neko sta je to? Nisam valjda toliki baksuz da moram da ga servisiram i da li je uopste moguce to popraviti? :(

 
Pa ja mislima da u zivotu nisam napravio ni jednu fotku zumirajuci. Mislim da je bez optickog zuma to glupost. Isto dobijem kad uslikanu fotku zumiram. Ajde da ne cjepidlacimo, ima sad dosta softverskog poboljsavanja ali neka hvala...
U sustini, sto ti rece, ako cu slikati mjesec, uzecu objektiv pa slikati :D
 
Izvalio sam da ovaj customized CE1 je jedan od najgorih OTA za update. Tipa poslednji update za Z5P mi nikad nije stigao. A sad opet cekam za 137 update mesec dana... Ne znam kolko je pametno da pobegnem na neki drugi koji je azurniji.

Sent from my Nexus 7 using Tapatalk
Ako si od onih što živi za update menjaj regiju, nemaš šta da izgubiš...kod sonija je bar lako skidanje i fleshovanje (bar je bilo na z3 i z5 dok sam koristio).

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
 
Juce kupio telefon i sve je radilo ok. Danas dok sam surfovao netom, pojavila mi se jedna crna linija po sredini ekrana. Jel se desavalo to nekom? Zna li neko sta je to? Nisam valjda toliki baksuz da moram da ga servisiram i da li je uopste moguce to popraviti? :(


Auh bas ruzna situacija.
Kolko ja znam ako si uzeo u MTS / Telekom / Telenor ili gde vec, imas prava da trazis novi telefon a ne da ide na servis ? (bese max range je 6 meseci od kupovine?)
 
Ne znam. :(
To bo bilo odlicno, ali gde mogu to proveriti na netu u pisanoj formi kako me ne bi zavlacili?
 
У року од шест месеци од дана куповине, у случају квара или оштећења (несаобразности), имате право да захтевате замену производа, умањење цене или повраћај новца (раскид уговора), док јепоправка могућа искључиво и само ако се са истом сложите.

http://zastitapotrosaca.gov.rs/najcesci-problemi-resenja.php?naslov=garancija-trgovca

Sent from my G8141 using Tapatalk
 
У року од шест месеци од дана куповине, у случају квара или оштећења (несаобразности), имате право да захтевате замену производа, умањење цене или повраћај новца (раскид уговора), док јепоправка могућа искључиво и само ако се са истом сложите.

http://zastitapotrosaca.gov.rs/najcesci-problemi-resenja.php?naslov=garancija-trgovca
Hvala na informaciji.
 
Prešao bih sa P10 na P10+ ali mi i ovaj zapade za oko model, za iste pare. Iskustva, da nije ko napravio sličan prelaz?
 
Uzmi ga bez razmisljanja ako ti ne bode oci "ajde da ga merimo" camera testovi :)

Vrati unazad malo pisali smo dosta licne utiske. Pogledaj na youtube imas dosta reviews, a bilo bi i super da vidis dal u nekoj poslovnici blizu tebe ima telefon da probas pod ruku, kao i sam dizajn dsl ti se svidja.

Sent from my G8141 using Tapatalk
 
Nemam problema sa ciglama, volim ja ovaj dizajn :) Poručio sam ga, tj. javiće mi da li mogu da mi obezbijede PS4 Slim uz njega, ako budu mogli uzimam, ako ne, ne pada mi na pamet za 852e koliko ga cijene kod nas ovamo u Podgorici.
 
Pazi moje iskustvo ti je da sam preletao sa HTCa, LG, samsunga i Lumie na sony xperia Z5P. Ako sony bude nastavio sa ovakvim softverom, nema te sile
koja ce me naterati da odem na neki drugi telefon. Mene samo njihov UI i performanse softvera odrzava da ne predjem kod drugog proizvodjaca. Naravno i dizajn je savrsen koji ja volim, a plasi me da ce ga upropastiti sledece godine zbog trenutnog trenda edge i bazel less dizajnima...

Sent from my G8141 using Tapatalk
 
Pa ne mora da znaci da ce upropastiti dizajn bezzellessom, samo smanje malo bezele (narocito gornje), ostave kocku i teraj dalje. Ovaj dxo test deluje dosta ozbiljno, verovatno odslikava i realno stanje u odnosu na konkurenciju (mada kao bokeh i zum su najvise smanjili rezultat, ne znam koliko je to uopste bitno kod slikanja telefonom).

Inace, ako je cena ista ja se ne bih sekunde razmisljao izmedju p10+ i xzp, naravno u korist xzp...

Sent from my G8141 using Tapatalk
 
Po meni je kamera ekstra.. Ja sad sve poredim sa mojim proslim tel lg g3, slike su fenomenalen. Evo ja sam na letovanju trenutno, slike razbijaju.
Nego jel neko negde nasao root za ovaj telefon, a da je kako treba?
 
http://www.gsmarena.com/next_gen_xperias_bezelless_design-news-27474.php

Hibi knows the direction that the market is heading - 18:9 phones with bezel-less designs. And Sony may join this design trend with a new device “soon”.

Znaci, kakav BS, ako prate trend 18:9 i bazel-less. Ja licno mogu da progutam manje bazele, ali 18:9 ne znam kako bi mogao da prihvatim. Nasta lici gledanje 16:9 slika / video zapisa. Koji content ja da vidim na 18:9? Kamere sa telefona ? A posle te slike kako cu da gledam na monitoru 16:9. Jos da ubace FaceID i Emoji crap? Kakav je ovo trend koji se prati, koja je ovo buducnost, pa features u proslosti su mnogo bolji bili nego sto su sad :/

Umesto da napisu bice amoled, bolji cam software, dual cam pozadi, OIS. Oni trt mrt dizajn da promene. Smorio sam se tesko...
 
Pa nece to biti jedine promene, odavno se prica o promeni dizajna, nomenklature ali i o 5.8'' 4K/HDR oled displeju, dual kamerama itd. tako da se definitivno sprema nova verzija Premium modela a onda na jesen 2018. i manje verzije, sa 5.2'' ekranom i kompakt.

A 18:9 je verovatno jedna od najgorih ''inovacija'' u posledje vreme, po mom misljenju a vidim da se mnogi slazu.
Valjda sony nece preci na taj AR..

Inace, ne ocekujem pravi bezel-less (ili edge) model vec XZP/XZ1 sa tanjim bezelima i manjim promenama dizajna.

Naravno, vec su krenuli ''da cure'' kojekakvi sumnjivi renderi i ''specs''.

Based on the information provided by the insiders, along with the 4K + resolution screen, it will also have a biometric scanner built into the screen.
However, the GFXbench tests show that the new flagship smartphone has a 5.8-inch screen with 4K + resolution, which means that the model is a continuation of the Z5 Pemium and XZ Premium, but it will not touch the "X" series in the new flagship Neither the "Z" series, because new designs will also present new marketing names, which will highlight its design and category, R will be alphabetical names.

Mozda ima istine kada je specifikacija u pitanju ali ovaj render (dizajn prednje strane, zadnji panel je vec skroz realan) je obicna glupost i nadam se da sony nikada nece napraviti ovakvu ergonomsku katastrofu od telefona, tanke ivice uz ovakav AR su veliki promasaj.
 
Poslednja izmena:
Pa ako nije neki video pogodan da se cropuje i razvuče u full screen, izgledaće isto kao što na soniju i sada izgleda - imaće crni "bezel" od oko 1 cm levo i desno :)
Hahahha lepo si to rekao :D

Rip also heaphone jack ako ce da prate smrdljivi iphone i samsung content future...

Sent from my G8141 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Pa ako nije neki video pogodan da se cropuje i razvuče u full screen, izgledaće isto kao što na soniju i sada izgleda - imaće crni "bezel" od oko 1 cm levo i desno :)

Da ali nije isto kada je taj lazni, crni bezel prikazan na amoledu (S8 i noviji Samsunzi sa 18:9) i na IPS-u (npr. G6) a nesto ne verujem da ce sony vec za 6,7 meseci preci na oled 4k :)

Zato bi bilo bolje da batale taj glupi AR koji cak i na S8, pri prikazu sadrzaja koji ne moze da se razvuce, pravi pseudo-bezele za nijansu vece od onih pravih na XZP.

Rip also heaphone jack ako ce da prate smrdljivi iphone i samsung content future...

Mozda ce se jos u toku 2018. provlaciti klasicni 3.5mm dzekovi, vec za 2 godine tesko da ce postojati na smartfonima, nazalost.
Cim su Gugl i Sony implementirali LDAC u Oreo to je znak da ce svi postepeno izbaciti 3.5mm dzek, posebno sto je sve aktuelniji trend tankih, bezel-less telefona.
Moracemo da kupujemo BT slusalice od 150-250e.. :d
 
Poslednja izmena:
hsv nemoj Nodarov sajt da linkujes molim te, lik je bolid i sve sto on napise su gluposti. :D
 
Jeste njegov sajt i render je teska nebuloza ali ''specs'' mogu da se prate jer lik sve to krade sa azijskih sajtova koji su dosta toga pogodili za XZP, XZ1 i XZ1c :)
 
Pa na istim testovima se pokazao brze od 7+, moguce i da je od 8. Nadje li neko staklo ili foliju da preporuci?

Sent from my G8141 using Tapatalk
 
Cekam nillin foliju pa da vidim kako i sta
U medjuvremenu stigla.maskica Lenuo ,nadam se da donro napisah odlicna je ,stigla i neka no.name providna jako cudna ,mada malo deblja
Pozadi ili neko staklo ili plastika ,nr mogu provalim
5a6bb89d075b4373f1894d7e75b52a8d.jpg
7a2f62b9f1fdf9021a1b4f527f6a7b2c.jpg
DSC_0037.JPGDSC_0035.JPG

Sent from my G8141 using Tapatalk
 
Prva je bas dobra. :)
 
Jedino što su fotke u 795x596 pixels, kao digitron da je slikao, u toj rezoluciji i Kinez od 150e pravi ekstra fotku. Ima li link ka originalu?
 
Nazad
Vrh Dno