Šta je novo?

Kyocera Ecosys M5521CDW

PJ

Moderator
Super Moderator
Učlanjen(a)
03.09.2000
Poruke
11,203
Poena
1,365
Da li je neko probao Kyocera Ecosys M5521CDW?
Laser, A4, MF, Color, Duplex, WiFi, cena ~35.000 dinara.

Koristi tonere TK-5230K, TK-5230C, TK-5230M, TK-5230Y, a ne vidim na sajtovima reciklera da ih neko radi.
Trenutno sam na InkJet i sa zamenskim kertridžima mi je i cenovno OK, ali se dešava da boja iscuri, da neki ketridž ostavi fleku i sl. InkJet problemi, pa tražim "čistiju" zamenu.
 
@PJ, da li si saznao nesto o ovom stampacu i tonerima?
Gledao sam taj model iz te serije, kao i jos par modela istog proizvodjaca. Deluju OK.
 
Nisam našao dodatne info o samom štampaču, ali sama pronašao da postoje zamenski toneri, a moguće je kupiti i nove, nikad korišćene, prazne kasete, tako da verujem da se radi i refil.
Ako saznaš nešto, piši.
 
Ne znam za color ali bw modeli su imali problema sa pojedinim zamjenskim tonerima. Desavalo se da nakon 1-2 tonera stamapa postane blijeda pa onda uredjaj mora na servis.
 
Taj model nisam imao. al iskustvo mi je da zamenski toneri ne rade posao. Punio sam ih i sam. kupovao strane, domace. posle 2ooo otisaka pojedu bubanj i valjke i onda kupuj sve novo.
 
Da li su se ti problemi sa tonerima javljali na jedan ili svim njihovim modelima?
 
Poslednja izmena:
Ja imam FS-1920. Kupljen polovan. Uvoz iz inostranstva. Plaćen 100 evra, pa ne verujem da je originalni toner. Toner je kapaciteta 20.000 strana i još ga nisam potrošio. Komšija troši već treći u istom modelu i nema bilo kakvih problema.
 
Ovo za zamenske tonere važi za sve kolore ili za Kyocera?
Crno bele sam počeo da koristim zamenske, jer je cena kao kod reciklaže, čak i manje, a ne moram da nosim prazne kasete.
Sa zamenskim još nisam imao probleme, a sa reciklazom je bilo više puta.
 
Ne mesaj crno bele i kolore.
Ne mešam ja ništa. Tako je tekla diskusija. Prvo je shoma napisao da je imao problem sa bw modelima, pa si ti nastavio sledećom porukom, za koju sam smatrao da se takođe odnosi na bw modele. Isto je i sa narednom.
 
Stanje stoji za sada ovako:
Kod nas ima reciklazni centar i te toner patrone prodaju kao neoriginalne (ne kao punjene) po ok cenama ima oznaku TRS na njima, mada to svaki cas pomeraju.
Iskustvo mi je pokazalo da kod starijih modela radi jako dobro i pratio sam neke modele do 30.000 otisaka sa istima.
Npr 19oo model ( prodao ih licno pre 10 godina i jos uvek rade )
Taj toner radi posao al ima sledece nedostatke:
1. Brze se trosi oko 30%
2. Vise prasi tako da je uredjaj dolazio na ciscenje zbog bledog otiska na oko 12000-15000 otisaka ( kod originala ne pada kvalitet otiska do 50000 )
3. Bubanjska jedinica dakle valjak i prc su osteceni posle oko 30000 otisaka na neoriginalnom toneru (uradio oko 62000 ukupno) i stampac je parkiran jel taj set kosta preko 300 eura.
Drugi stampac koji tera originale je presao 90000 otisaka i dalje lepo radi.
Sto se tice onih malih sto idu na patrone sa cipom koje rade do 2000 otisaka imam par musterija al oni malo rade tipa 800 str godisnje tako da dok oni isteraju 5-6 patrona trsovih ima da prodje jos 10 godina. Za sada ti mali rade sa zamenskim tonerima.
Dakle ko malo radi njemu ce sve raditi posao. A i vecina ne uradi 10000 otisaka do promene stampaca.

E sad kolori.

U vise slucajeva stampac po odstmpanih 1000 strana sa kolorima koji nisu original ide u kontejner. Kolor toneri su "finije strukture" i neoriginal bukvalno osmirgla bubnjeve i prc toliko da jako brzo kopija postaje neupotrebljiva. Posto se kod kyocere kupuju samo patrone tonera, ljudi kupe original i misle sad ce da radi. E kad saznaju da treba da kupe 4x bubanjsku jedinicu + 4x developer unit sto je bar 1000€ utrnu.
Nekoliko puta sam radio remonte tih jedinica i neko vreme to radi posao al powsle 5000 otisaka opet pocne crvena pozadina, fantomske linije na sve strane i sl.

Moje visegodisnje iskustvo sa tim uredjajima je da ako odlucite da ih kupite, kupujte originalne tonere. Sve ostalo je uzasna glavobolja.
Ja ih volim jel su pouzdani i bolje rade od ostalih al sve to ima svoju cenu.
 
Ako sam dobro razumeo, Kyocera štampači su OK, dokle god se koristi originalni toner?

U crno belom trošim okvirno 1ipo ris mesečno. Zamenske koristim malo duže od pola godine i pokazali su se isto/bolje nego najbolja reciklaža.
Na koloru štampam mnogo manje i koristim InkJet, ali bih da predjem na nešto "čistije". Prečesto menjam kertridze, pa smara, nabavi, zameni, čekaj da ih prihvati...
 
Ja sam odustao od Kyocera - konkretno od ovog modela.

Kao totalni printer noob, googlao sam da skontam razlike izmedju laser printera. Ujedno, pisao sam neki software za CW pa sam ih zamolio za pojasnjenja i predloge.
Kyocera ima jeftiniji start i ja sam se zaleteo za to. Sam kvalitet i pouzdanost im je OK.
Najveca mana, kao sto je @to3a pisao, kasnije ukoliko se osteti drum, a hoce pre ili kasnije, zahteva dodatno ulaganje. Sve to iskosta mnogo vise od novog printera.
Sama ponuda Kyocera delova i tonera je kod nas oskudna. Naleteo sam na par kompanija koje nude servis i tonere, ali sve je nekako pusto. Definitivno trenutno brend koji je zabacen u drugi plan.
Iskreno, nemam vremena da se bakcem sa jurnjavom kasnije.

Odlucio sam se za HP M477. U razmatranje sam prvenstveno uzeo model sa sufixom fdw, a fallback sa sufixom fnw. FDW je duplex. Oba su wireless i fax (lol).
Sa tonerima dolazi i drum. Menja se za minut, sto mi posebno znaci. Originalni toneri su malo skuplji od Kyocerinih, ~10K umesto ~7K. Postoji i nekoliko vrsta kompatibilnih u ponudi za manje para. Nemam predstavu kakav im je kvalitet.

Par dana zovem telefonom/saljem mailove i nema nigde fdw modela. Fnw je dostupan u lokalnim radnjama po ceni od 41K, a trenutno je i na akciji kod ovih vecih (isti uvoznik, jelte) i garancija je 3 godine sa registracijom na hp sajtu.

Planiram da ga pazarim ovih dana, cim ugrabim nesto vremena.
Nadam se da necu pogresiti. :D
 
Nadaj se. Kyocera radi samo sa jednim dobavljacem u zemlji. Takva im je politika. Na zalost kod nas slepci zastupaju najbolje stampace na svetu.
Hp je kupljen od strane samsunga. U stampacima se pojavljuju losa resenja sto se tonera tice i mislim da su canon-i trenutno best buy.

Послато са SM-J120FN уз помоћ Тапатока
 
Vidim da za HP 477 ima zamenskih tonera od 4100 dinara, pa na dalje. Bilo bi lepo da za te pare ponude zamenski X toner, a ne A. Ali predpostavljam da nije samo količina tonera, već ima još neki štos.
 
@to3a, da li znas koji je Canon pandan ovom HPu M477fdw? Pogledao bih, naravno, i njih.
Takodje, kakva je situacija sa tonerima i drumovima? Da li je drum u kompletu tonera kod HPa ili zasebno?

@PJ, to bi bilo idealno. :)
Inace, nalazio sam kompatibilne CF410X na stranim sajtovima. Bice da je lokalni problem.
 
Nazad
Vrh Dno