Šta je novo?

Zaludeo mi se KaOS oko zvuka

  • Začetnik teme Deleted member 9456
  • Datum pokretanja
D

Deleted member 9456

Guest
KaOS linux plasma 5 zaludeo mi se oko multimedije tj. zvuka, u setovanju ne vidi ni integralnu karticu sa MB niti HDMI sa video kartice. Ikona zvucnika u panelu na nuli, kad se otvori nema nista, nista ne vidi od hardwera. Phonomi Gstreamer ili VLC su instalirani i vide se. Ako pokusam bilo koji update gstreamera ili po novom gst- da uzmem fajl iz Arch linuxa jer je ovo klon nece da instalira, navodno fali zavisnost a kad pokusam tu zavisnost da instaliram onda kaze da je ima i da je konflikt. Ako pokusam da deinstaliram gstreamer aonda krene ono cuveno pko zavisnosti, deinstalacija hoce da makne preko 300 paketa-programa.
Cuvene linux zavisnosti baba za dedu, unuk za babu, kera za unuka. Kad bi dozvolio brisanje to bi bilo brisanje 60 % programa koje imam, apsurdno.
 
KaOS je jako los. Ne znam zasto gubis vreme sa njim. Nema multilib i ne moze se ukljuciti. Jedino ti ostaje konverzija u Arch, ali to nema smisla.
 
KaOS je jako los. Ne znam zasto gubis vreme sa njim. Nema multilib i ne moze se ukljuciti. Jedino ti ostaje konverzija u Arch, ali to nema smisla.
Ma ovde su ga hvalili jedno vreme, imam ga odavno, to je samo KDE plasma distro, brz je ali i ima malo programa u ponudi. Mrzelo me da ga brisem jer ne znam sta cu sa tim prostorom nije za neki normalni distro, jedino da pretumbam taj kraj diska i swap fajlove pa to sve skarabudjim u jednu normalniju particiju i ostavim jedan swap za one koji ga turaju u grub.
Namestio sam ga iskopirao config pulse fajlove od Arch-a i proradio, najverovatnije neki seting se zeznuo.
 
Nazad
Vrh Dno